رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

انواع سند ملکی در کشور ترکیه

در کشور ترکیه سند ها با توجه به نوع کاربری آن در رنگ‌های آبی و صورتی صادر می گردد، همچنین چنانچه قصد اخذ اقامت ترکیه و یا دریافت پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه را دارید علاوه بر آگاهی از نوع سند، باید با انواع سندهای مالکین ملکی را نیز آشنایی داشته باشید، با ما همراه باشید.

انواع سند ملکی در کشور ترکیه - یک سوال

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سند ملکی در کشور ترکیه به وب سایت تکنیکوگروپ مراجعه کنید

سند آبی

نشان میدهد که ملک یه زمین است، و هنوز هیج بنایی روی آن وجود ندارد ویا ساخت ساختمان به تازگی آغاز شده است. توجه داشته باشید خرید ملک با این نوع سند اصلا پیشنهاد نمیشود، چرا که با این نوع سند قادر به اخذ اقامت و یا شهروندی ترکیه نخواهید بود.

سند صورتی

این نوع سندها برای نشان دادن مالکیت ملک و خانه می باشد و خود در انواع مختلف صادر می شود که در ادامه به شرح انواع آن می پردازیم. توجه داشته باشید برای اخذ اقامت و یا شهروندی ترکیه باید ملک خریداری شده دارای سندی از این نوع باشد که البته در ادامه خواهیم دید که آن هم باید شرایط خاص خود راداشته باشد.

مطالعه
آشنایی با شیر پنوماتیک

انواع سند ملکی در کشور ترکیه

سند Kat Irtifaki

این نوع سندها برای ساختمان هایی که هنوز مراحل ساخت انها شروع نشده و یا در مرحله ساخت می باشند صادر می شود، در ان نوع اسناد سهم مالکان از زمین مشخص می باشد و در سند همه ی متعلقات ملک و مساحت زمین هر شخص دارنده سهم میشخص شده می باشد.

افرادی که دارای اسنادی از این نوع می باشند، دارای برخی حقوق قانونی به واسه این سند نیز خواهند شد، به عنوان مثال اگر شخصی تصمیم به خرید ملکی با این نوع سند داشته باشد می تواند از طریق این سند از بانک های دولتی کشور ترکیه درخواست وام نماید و بان ها به ساختمان های با این نوع سند وام مسکن پرداخت می کنند.

توجه داشته باشید با استفاده از سند ملک از نوع کات ایرتیفاکلی شما قادر به اخذ اقامت و همچنین شهروندی ترکیه(در صورت داشتن شرایط مورد نیاز) می باشید.

سند Kat Mulkiyeti

این نوع اسناد بالاترین نوع سند ملکی در کشور ترکیه می باشد که شما به واسطه این نوع سند نیز قادر به اخذ اقامت و همچنین شهروندی ترکیه می باشید. اسناد از نوع کات مولکیتلی حق قطعی شما از ملک را مشخص می کند و سند نهایی ملک نیز همین نوع سند می باشد و اسناد از نوع کات ایرتیفاکلی پس از دریافت پایان کار از سوی اداره شهرداری، به این نوع سند تبدیل می شوند. اخذ این نوع سند برای ملک های دارای سکونت بسیار الزامی می باشد.

مطالعه
لمینت دندان چیست؟

در این نوع اسناد اطلاعاتی از ملک همانند طبقه، واحد، تعداد خواب، مساحت ساختمان، متراژ واحد، مناطق مشترک و عمومی، انباری و…ثبت شده می باشد. همچنبن بانکها به ساختمان هایی با این نوع اسناد وام مسکن پرداخت می کنند.

سند آرسا تاپولو(هیسلی)

در این نوع اسناد نام سهامداران زمین ثبت شده و همچنین مساحت زمین متلق به شخص مالک نیز قید شده است، به عبارت دیگر در این نوع سند تنها اینکه ملک در چه منطقه ای و متعلق به چه کسی و میزان سهام شخص مشخص شده است.

ارزش اموام غیرمنقول با این نوع سندها، نسبت به سایر املاک با نوع سندهای کات مولکیت و کات ایرتیفاکلی بسیار پایین تر می باشد و گاها در فروش اموال با این نوع سند مشکلاتی وجود دارد و حتی بسیار سخت به فروش میروند.

مطالعه
وسایل نجاری مورد نیاز کارگاه نجاری

همچنین با املاک با این نوع سند شما قادر به اخذ وام مسکن نمی باشید و سند این نوع ملک ها ارزش بالایی در بانک ندارند، بانک ها به املاکی که دارای سند مشترک(هیسلی) هستند وام پرداخت نمیکند.

اما مهم ترین موضوع در رابطه با این نوع اسناد این است که با درخواست مهاجران دارای این نوع ملک ها برای اخذ اقامت و یا شهروندی موافقت نمی گردد و حتما باید سند از نوع کات ایرتیفاکلی و یا کات مولکیتلی باشد، لذا قبل از هر خریدی با مشاوران متخصص و قابل اعتماد مشاوره داشته باشید تا ضرر و زیان تا حد ممکن به حداقل برسد.

منبع:

انواع سند ملکی در ترکیه

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 11729 additional Info to that Topic: yeksoal.com/متفرقه/انواع-سند-ملکی-در-کشور-ترکیه/ […]