رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

انواع ویلچر برقی

انواع ویلچر برقی

ویلچرها ابزار حرکتی معلولان هستند که به کمک آن هر فرد معلول می‌تواند استقلال زندگی خود را بازیابی کند و کارهای روزانه خود را انجام دهد.

این ویلچرها به نیازهای حرکتی یک فرد توان‌خواه پاسخ می‌دهند و تحول بزرگی در زندگی وی ایجاد می‌کنند. مدل‌های گوناگونی از ویلچرهای مختلف در بازار طبی وجود دارد که هر فرد متناسب با نیاز خود آن را خریداری می‌کند.

شرایط آسیب و بیماری فرد معلول نوع ویلچر را معین می‌کند. چنانچه فرد توان‌خواه موردنظر فلج چهار اندام باشد و نتواند از دست‌وپای خود استفاده کند، طبیعتاً باید یک ویلچر برقی و هوشمند برای او خریداری گردد.

امکانات و توانایی‌های پیشرفته ویلچرهای برقی سبب شده تا قیمت آن نسبت به نمونه‌های دیگر افزایش یابد. تمامی ابزارآلات و ساختاری که برای شکل ظاهری و فنی آن در نظر گرفته شده، بر قیمت ویلچر مؤثر خواهند بود.

ویلچرهای برقی انواعی دارند که هریک از آنها برحسب مدل و ساختار منحصربه‌فرد خود، دارای ویژگی‌های خاصی هستند. سایزبندی، ظاهر ویلچر و کارایی‌های آن از جمله مؤلفه‌هایی هستند که به گزینه‌های فرد توان‌خواه جهت می‌دهند.

در ویلچرهای برقی از موتورهای برقی هوشمند استفاده شده است که با باتری‌ها شارژ می‌شوند و در ناهمواری‌ها و شیب‌های تند از سرعت و ایمنی بالایی برخوردار هستند.

طبیعتاً هر فرد ناتوانی که نتواند به دلیل آسیب بالا از دست‌های خود استفاده کند، باید ویلچر برقی به کار ببرد تا برای حرکت کردن نیازی به دیگران نداشته باشد.

سازندگان ویلچرهای برقی پس از تست اطمینان و کارایی بهینه محصول آن را به سراسر جهان می‌فرستند تا همه افراد ناتوان بتوانند از برندهای باکیفیت ویلچر استفاده نمایند.

ویلچر برقی پله رو

ویلچرهای برقی هوشمند به فرد معلول کمک می‌کنند تا در حرکت خود مستقل باشد. استفاده از یک ویلچر برقی هوشمند مخصوص پله‌ها، برای فرد ناتوان مزیت بزرگی به شمار می‌رود.

مطالعه
جدول استاندارد پیچ های آلن

دو شیوه کلی برای حرکت ویلچر برقی پله رو وجود دارد به نام شیوه حرکتی جک و تسمه. برای این دو شیوه حرکتی در ویلچرها نمونه‌های گوناگونی وجود دارد و فروشندگان سعی می‌کنند تا گزینه بهتر را به مشتریان خود پیشنهاد کنند.

لیست فروش ویلچرهای برقی پله رو نشان می‌دهد که ویلچر با شیوه حرکتی تسمه بیشتر مورد استقبال قرار گرفته چرا که برای روند حرکتی خود از یک تسمه مانند تسمه نقاله یا تسمه تانکی استفاده کرده است و حرکت فرد توان‌خواه را آسان‌تر می‌کند.

مزیت استفاده از ویلچرهای برقی پله رو این است که امنیت فرد معلول افزایش پیدا می‌کند و درعین‌حال زمان کمتری برای پیمودن پله‌ها مصرف خواهد شد.

ساختار و طراحی خاص، موتور قدرتمند و غلتک ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند برای حمل یک توان‌خواه سنگین‌وزن مفید واقع شوند. وزن خود این ویلچر ۳۰ کیلوگرم است اما آستانه تحمل آن به ۱۲۰ کیلو می‌رسد. قابلیت شارژ این ویلچر ۴ ساعته بوده و از یک موتور دینامی قدرتمند برای حرکت استفاده می‌کند.

ویلچر برقی تاشو

ویلچر تاشو برقی نیز یک نوع ویلچر برقی است که به‌راحتی جمع می‌شود و می‌توان آن را جابه‌جا کرد. ساخت ویلچر تاشو برقی به صورتی است که در کوچک‌ترین حالت جمع شود و بتوان چرخ‌های آن را نیز جدا کرد. ویلچرهای تاشو فضای کمتری اشغال می‌کنند چون فولادی یا مبله نیستند و فناوری بیشتری برای ساخت آن به‌کاررفته است.

فلز آلومینیوم متریال سازنده این ویلچر است و با یک ریموت و صفحه فرمان قابل‌کنترل خواهد بود. موتور قدرتمند و باتری شارژی نیز از دیگر امکانات این ویلچر هوشمند به شمار می‌روند.

ویلچر دست‌دوم

افراد ناتوان در حرکت به دلیل آسیب‌های جسمی، تصادفات یا به طور مادرزاد برای حرکت خود به دیگران وابسته هستند اما با استفاده از ویلچر می‌توانند این وابستگی را کاهش دهند.

مطالعه
ورق استیل در موتور هوایی

هر توان‌خواه باید از ویلچری استفاده کند که متناسب با نیاز خودش باشد یا پزشک آن را توصیه کرده باشد. در نتیجه با استفاده از یک ویلچر مناسب می‌توان کیفیت بیشتری برای فرد ناتوان ایجاد نمود.

از دیگر نتایج استفاده از یک ویلچر مناسب می‌توان به مواردی همچون افزایش سطح زندگی فرد، آسیب نرسیدن به اندام‌های سالم، رضایت توان‌خواه از توانایی‌های فردی، ایجاد بهبودی در روند زندگی توان‌خواه و تحرک استاندارد و مستقل اشاره کرد.

یک مؤلفه برای انتخاب ویلچر مناسب زمان استفاده از این ابزار است. اگر بیمار در مدت‌زمان کمی نیاز به ویلچر دارد نیازی به خریداری ویلچر نو نیست و می‌توان از یک ویلچر دست‌دوم استفاده کرد تا دوره نقاهت توان‌خواه تمام شود.

هر دو نوع ویلچرهای دستی و ویلچرهای برقی به‌صورت دست‌دوم در بازار موجود هستند و فرد با اندکی جستجو می‌تواند آن را تهیه کند. ویلچرهای ساده امکانات خاصی ندارند و با نیروی فردی بیمار حرکت می‌کنند. اگر متریال سازنده آن‌ها آلومینیوم باشد وزن کمتری نسبت به سایر ویلچرها خواهند داشت.

زمانی که توان‌خواه به چرخ‌های عقبی نیرو وارد می‌کند، می‌تواند حرکت کند. این نوع ویلچر برای بیمارانی مناسب‌اند که نمی‌توانند بایستند اما دستان سالمی دارند.

درغیر این صورت باید از ویلچرهای برقی استفاده کنند که درباره آن‌ها به تفضیل توضیح داده شد. غیر از ویلچرهای برقی و دستی، ویلچرهای ارتوپدی نیز وجود دارند که همه امکانات یک ویلچر دستی را پوشش می‌دهند و جاپایی و زیردستی آن نیز جدا می‌شود.

ویلچر ارزان

توان‌خواهان غیر از هزینه‌های مربوط به کلینیک‌های درمانی و داروهایشان باید مخارج خرید یک ویلچر را نیز تقبل کنند که ممکن است برای اقشار ضعیف و متوسط سنگین باشد؛ بنابراین مهم است که یک ویلچر قیمت نهایی مناسبی داشته باشد تا همگان بتوانند آن را تهیه کنند.

اگر فردی بیماری قندی داشته باشد، از ضعف جسمانی رنج ببرد یا بیماری‌های اعصاب و روانی داشته باشد که نتواند حرکت کند، باید از ویلچر استفاده نماید تا در تحرک خود مستقلاً عمل کند. سازندگان ویلچرها اظهار می‌کنند که هدفشان از ساخت این ابزار افزایش کیفیت زندگی فرد توان‌خواه بوده و امید داشتند که با تولید چنین ابزاری استقلال توان‌خواهان را در مسئله حرکت، بیشتر کنند.

مطالعه
ظرفیت حمل و نقل ریلی در ایران چگونه است؟

از نظر آنها ساخت و طراحی ویلچر و واردات آنها برای کشورهای خاص باید به‌گونه‌ای باشد که ارزش مادی آن مناسب برآورد شود و هر قشری بتواند آن را بخرد. خرید ویلچرها هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت حضوری امکان‌پذیر است و با مراجعه به سایت‌ها یا مراجع معتبر می‌توان یک ویلچر مناسب خریداری کرد.

هدف یک مرجع معتبر برای فروش ویلچرها این است که بتواند محصول خود را باکیفیت بالا و بدون واسطه‌های مزاحم به فروش برساند. تجربیات و دانش تخصصی بالا در زمینه بازار ابزار طبی به‌خصوص حوزه انواع ویلچر پزشکی و ارتوپدی مزیت بزرگی برای چنین فروشگاهی به شمار می‌رود و می‌تواند مورد اعتماد واقع گردد.

سایت اینترنتی ویل طب یک سامانه آنلاین برای فروش ویلچرهای مختلف مانند ویلچر حمام و سرویس بهداشتی، استیل، آلومینیومی، دستی، برقی، واکر و بالابر بیمار است که ویژگی‌های مناسب و استاندارد را برای فروشندگی دارد و سابقه آن به ۱۵ سال می‌رسد. این فروشگاه همواره سعی بر آن داشته تا با صداقت و تجربه بالا در امر فروش ویلچر به مشتری، فعالیت کند و رضایت مخاطبان خود را جلب نماید.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره 02166476146 تماس حاصل فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.