رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

انواع کابل های اعلام حریق کدام ها هستند؟

سیستم​های اعلام حریق برای هر کسب و کار، مدرسه، تاسیسات، خانه و بسیاری موارد دیگر بسیار مهم هستند. آن‌ها هنگام بروز خطر از ما محافظت می‌کنند و قبل از وقوع حریق هشدار می​دهند. امروز به بررسی انواع کابل های اعلام حریق با کابل های اعلام حریق با قدرت محدود و غیر محدود می پردازیم.

کابل های اعلام حریق با قدرت محدود

۱)  FPL  که یک کابل افزایش دهنده اعلام حریق با قدرت محدود است معمولاً جزء کابل​های کم هزینه محسوب می​شود. زیرا ابتدایی​ترین نوع کابل اعلام حریق است و همچنین توسط NEC (کد ملی برق) شناخته شده است. کابل​های FPLR برای استفاده در مسیر عمودی از طریق شفت یا از طبقه به طبقه در داخل ساختمان مناسب هستند.

مطالعه
ترمز دوچرخه چیست و آنرا بهتر بشناسید!

۲) FPLR Shielded  یک کابل محافظ اعلام حریق با قدرت محدود است، اجزای آن مطابق با استاندارد FPLR تهیه شده است، اما  شامل یک محافظ فویل آلومینیومی پلی استر و سیم تخلیه دوم  برای محافظت در برابر تداخل خارجی است.

۳) FPLP یک کابل پلنوم با قدرت محدود است و توسط NEC برای استفاده در کانال های هوا و فضاهای پلنوم و هر فضای دیگری که برای جریان هوای محیط استفاده می شود. این کابل​ها به دلیل مهندسی و حفاظت اضافی که ارائه می​دهند کمی گران​تر هستند. تمام کابل‌های FPLP دارای ویژگی‌های کافی مقاوم در برابر آتش و تولید دود کم نیز هستند.

مطالعه
وسایل نجاری مورد نیاز کارگاه نجاری

۴) کابل‌های محافظ FPLP ، کابل‌های اعلام حریق پلنوم محدود با قدرت با فویل آلومینیومی پلی‌استر و سیم تخلیه دوم برای جلوگیری از تداخل اضافی در کابل هستند.

کابل​های اعلام حریق غیر توان محدود

۱) کابل‌های اعلام حریق NPLF یا  بدون قدرت محدود توسط NEC شناسایی می​شوند و برای استفاده‌های عمومی از کابل‌های اعلام حریق مناسب هستند. آن​ها را نمی​توان در رایزر، کانال​ها یا فضاهای پلنوم که برای جریان هوای محیطی استفاده می​شود، استفاده کرد، مگر اینکه به درستی در یک مجرا نصب شده باشند.

۲) NPLFP کابل‌های اعلام حریق بدون قدرت محدود هستند که توسط NEC نیز شناخته می‌شوند، اما این کابل‌ها برای نصب در کانال‌ها، پلنوم‌ها و سایر فضاهایی که هوای محیطی در آن جریان دارد، مناسب هستند.

مطالعه
تعمیر ماشین ظرفشویی در شرق تهران

از برندهای مطرحی که در زمینه کابل اعلام حریق در بازار در حال فعالیت هست گویا کابل را میتوانیم نام ببریم که یکی از با کیفیت ترین برندهای موجود می باشد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.