رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

اهمیت استفاده از ترموگراف دما در حمل و نقل محصولات دریایی

همانطور که همه ما می دانیم،  محصولات دریایی تازه برای سلامت ما بسیار مفید هستند. وقتی از بازار غذاهای دریایی می خریم، توجه می کنیم که آیا هنوز زنده هستند یا خیر. اما زمانی که نزدیک دریا زندگی نمی کنیم، غذاهای دریایی در مناطق ساحلی تولید می شود. محصولات دریایی به دلیل مسافت طولانی حمل و نقل چندان تازه نخواهند بود. بنابراین، اطمینان از تازگی و سلامت غذاهای دریایی در طول حمل و نقل بسیار مهم است. در این حالت، برای ایمنی و کیفیت این محصولات از سمت اقیانوس تا سر میز شما باید از دستگاهی به نام ترموگراف دما استفاده کرد.

همه بازرگانان محصولات دریایی می دانند که باید این محصولات به صورت تازه به دست مردم برسد و این محصولات دریایی تنها به صورت تازه طرفدار دارند. بنابراین باید در تمام مراحل حمل و نقل تلاش خود را بکنند تا به بهترین نحو این محصولات به دست افراد برسد.

کامیون های یخچال دار به طور گسترده ای در حمل و نقل آبزیان استفاده می شود. حمل و نقل محصولان دریایی با میوه ها و سبزیجات تازه متفاوت است. الزامات دقیق تری برای تنظیم دما و رطوبت و روش های بارگذاری وجود دارد. در فرآیند حمل و نقل، دما و رطوبت، دستگاه دیتالاگر بهترین کمکی است که به شما کمک می کند تا تغییرات دما و رطوبت را نظارت و ثبت کنید.

مطالعه
چگونه از اسپری فوم برای درزگیر استفاده کنیم؟

 

دمای وانت یخچالی برای حمل آبزیان باید تا ۵-۰ درجه سانتیگراد خنک شود. قبل از قرار دادن محصولات آبزی در یخچال، کف آن باید به خوبی شسته شود تا از تکثیر باکتری ها در داخل یخچال جلوگیری شود. برای حمل غذاهای دریایی زنده، سطل ها عمدتاً در ون یخچال قرار می گیرند و رطوبت نسبی آن ۹۵ تا ۱۰۰ است. و یک شارژر اکسیژن برای تنظیم دمای کالسکه در محدوده مناسب برای حمل غذاهای دریایی اضافه می شود. برای آبزیانی که نیاز به انجماد عمیق دارند، دما باید بین ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتیگراد تنظیم شود و در هنگام حمل و نقل به خوبی قرار گیرد.

 

نظارت و ثبت دما و رطوبت وانت یخچال در زمان نگهداری در سردخانه و حمل و نقل تازه بسیار مهم است. اطلاعات ثبت رطوبت دما می تواند محدوده دمایی مناسب را از قبل تعیین کند و سپس آن را در ون قرار دهد. هنگامی که دما از محدوده از پیش تعیین شده فراتر رفت، زنگ هشدار به عنوان یادآور ارسال می شود. هنگامی که به مقصد خود می رسید، همچنین می توانید تغییرات دما و رطوبت را در طول فرآیند بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچ انحرافی در فرآیند وجود ندارد.

مطالعه
بهترین دوچرخه برای کودک ۴ ساله کدام است؟

 

برای تامین رطوبت و دمای مورد نیاز داخل یخچال می توانید از ترموگراف ماشین یخچالدار استفاده کنید. ترموگراف های یخچالی در حمل و نقلی که نیاز به سرمای معینی دارند کاربرد فراوانی دارند. این وسایل حمل و نقل موجود شامل غذاهای منجمد، ماهی، میگو و غیره است. ترموگراف آنلاین به راحتی داده های دما را روی رایانه نظارت می کند و در هر زمان به اطلاعات داخل یخچال دسترسی پیدا می کند.

به این ترموگراف ها که مجهز به سیستم جی پی اس هستند، ترموگراف هوشمند می گویند. این ترموگراف مزایای زیادی برای صادرکنندگان و عرضه کنندگان غذاهای دریایی دارد. به عنوان مثال داده های دما و رطوبت داخل یخچال را در لحظه نمایش می دهد و از طرفی موقعیت خودرو را مشخص می کند و این موارد به تحویل سریعتر و سالم تر محموله کمک می کند. یکی از این دیتالاگرهای هوشمند ترموگراف دما ویراترکر است که مزایای بیشتری نسبت به ترموگراف های تستو دارد.

مطالعه
تعمیر ماشین ظرفشویی در شرق تهران

 

ترموگراف ویرا مجهز به GPS است در حالی که دیتالاگر تستو مجهز به این فناوری نیست و امکان اشتراک گذاری اطلاعات به صورت آنلاین وجود ندارد که در این صورت محصولات در معرض خطر فساد بالایی هستند. به وسلیه دستگاه ویراترکر شما می توانید داده های دما را هنگام حمل و نقل و آن را به راحتی روی رایانه بررسی کنید و دما و رطوبت را در هر زمان مشاهده کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه