رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

با ترفندهای خانه تکانی عید با آغوش باز به استقبال بهار بروید!

خانه تکانی از سنت های قدیم تا امروز ایرانی ها بوده است. بهار و عید ما ایرانی ‌ها با تمیز کردن خانه و دل‌ مان از آلودگی ها شروع می‌ شود. برای بسیاری از افراد این امور ، غیرقابل تحمل است و ما در مطلب زیر تلاش کرده‌ ایم با چند نکته کار را ساده‌ تر کنیم:

همچنان که به فصل بهار نزدیک تر می‌ شویم روزها گرم تر و طولانی تر می‌ شوند و روزهای سرد و سوز زمستان نیز به پایان می‌ رسند. فصل بهار و رسیدن عید نوروز زمان خوبی برای تغییر روحیات و عواطف است و خوب است با تمیز کردن پیرامون خود استارت را بزنیم. در این مقاله از املاک داران قصد داریم یک سری منابع مفید در مورد خانه تکانی آسان برای بهار را برای شما شرح دهیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عید نوروز

شاید می‌ دانید که نوروز به مفهوم روز نو و جشن دیرینه ما ایرانیان است. مثل دیگر مراسم های کهن نوروز نیز علامت و سمبل مخصوص خودش را دارد که اولین آن با روند خانه تکانی در هفته های آخر زمستان شروع می شود.

روند خانه تکانی برای ما سنت و نظم به خصوصی دارد. بعضی فرش‌ هایشان را می‌ شویند و دیگری به شامپو فرش کفایت می‌ کنند. گروهی دیوارهای خانه خود را رنگ می‌ کنند. به هر حال تمیز کردن سرتاسر خانه از واجبات است.

خانه تکانی به جز مزایای فیزیکی مزیت های روحی نیز دارد. تمیز کردن کل منزل به شما انرژی می دهد و افکار مثبت به شما منتقل می کند و باعث شاد و سرحال شدن شما می شود.
8 1024x698 1 - با ترفندهای خانه تکانی عید با آغوش باز به استقبال بهار بروید!

چند نکته برای آسان تر شدن خانه تکانی

خانه تکانی کار دشواری است ولی تکنیک ها و نکته هایی هستند که کار را آسان تر می‌ کند. در ادامه با آن ها آشنا می شویم:

مطالعه
کاشی باهر مرکز فروش کاشی و سرامیک در کرج

اتاق ها را جداگانه تمیز کنید

بهترین امر برای خانه تکانی اصولی نظافت هر اتاق به صورت مجزا است. در روند خانه تکانی بهتر است کار برگی فراهم کنید و در آن نواحی که کم تر تمیز می‌ شوند و جاهایی که در طول سال بیشتر تمیز می شدند را تعیین کنید. همچنین می‌ توانید برای آسانی کار از نواحی که اخیرا تمیز کرده‌ اید عبور کنید و توجه تان را روی مکان هایی که خیلی وقت نظافت نشده اند بگذارید.

نامنظمی ها را مرتب کنید

یکی از اصلی ترین قسمت های روند خانه تکانی رها شدن از شر وسایلی که نیاز ندارید است. خانه تکانی زمان مناسبی برای دور ریختن وسایل جاگیر است که بارتان را سنگین می‌ کنند و شما از آن ها هیچ استفاده‌ ای نمی‌ کنید. بدین وسیله می‌ توانید سال جدید را با خانه‌ ای تمیز و بدون وسایل اضافه آغاز کنید.

وسایل‌ تان را به چهار گروه سطل زباله، اهدا، نگه‌داشتن و برای کنار گذاشتن قسمت کنید. بعد از تعیین شدن هر گروه و کنار گذاشتن دو گروه سطل زباله و اهدا رفت و روب بسیار آسان تر می‌ شود.

خانواده را مشغول کنید

بدون شک روند خانه تکانی امری یک نفره نیست و باید از بقیه افراد خانواده درخواست کنید که به شما کمک کنند. بلکه آن افرادی که از کارهای خانه بیزارند و کمترین همراهی را می‌ کنند، می‌ توانند نقشی مفید در این روند داشته باشند.

برای کمک گرفتن از افراد خانه روش های بسیاری وجود دارد: از پخش کردن موزیک و تبدیل کار رفت و روب به کاری پر انرژی و شاد گرفته تا مشخص کردن جایزه‌ برای کسانی که همکاری لازم را داشته‌باشند.

تمیز کردن درب و پنجره ها

پاکیزگی شیشه های درب و پنجره های خانه از اصلی ترین مواردی است که باید در خانه تکانی مورد توجه قرار گیرد. شوینده های متفاوتی برای این کار در فروشگاه ها وجود دارد در این صورت می توانید در این روش خانه تکانی برای پاک کردن شیشه ها، از مخلوط مقداری سرکه سفید، الکل صنعتی و مایع ظرفشویی با آب استفاده کنید و با استفاده از آن همه شیشه های خانه خود را به بهترین نحو ممکن تمیز کنید.
888 1024x657111 1 - با ترفندهای خانه تکانی عید با آغوش باز به استقبال بهار بروید!

تمیز کردن اتاق خواب ها

اگر می خواهید از اتاق خواب ها نظافت را شروع کنید به هیچ عنوان داخل کمدها و زیر تخت خواب ها را فراموش نکنید و آن ها را با جدیت زیادی تمیز کنید. در نظافت اتاق خواب در جستجوی وسایلی بروید که فکرش را هم نمی کنید و مدت هاست از آن بی خبر بوده اید. بدون شک این چنین وسایل مدت هاست که تمیز نشده اند و نیاز به دقت بیشتری دارند.

مطالعه
آیا سیمان سنگ است یا یک ماده معدنی؟

تنوع زیاد شوینده ها ممکن است مشکل ساز باشد. اول اینکه که فضای زیادی را در خانه تصرف می‌ کنند و دوم اینکه کنار گذاشتن مدام یکی از شوینده‌ ها و برداشتن دیگری هنگام کار طاقت فرسا می باشد.

نگذارید گوناگونی شوینده‌ ها شما را گول بزند، برنده حقیقی رفت و روب کسی است که از مواد شوینده خیلی معمولی و خانگی که نه برای خودش و نه محیط زیست مضر نیست استفاده می کند. کاربرد دیگر استفاده از مواد شوینده خانگی اقتصاد در هزینه‌ های شوینده است.

جایی که کمتر نظافت می شود را به سراغش بروید

اکثر ما هنگام پاک سازی مکرر خانه برخی نواحی را فراموش می کنیم و بر این باوریم که تمیز کردن مکانی که دید ندارد تفاوت چندانی در منزل ایجاد نمی‌ کند. بهار زمان خوبی برای نظافت این نواحی است و با تمیز کردن آن خانه وضع بهتری به خودش می‌ گیرد همین طور امکان لانه سازی حشرات کم می‌ شود. علاوه بر این زمان اسباب کشی منزل با دیدن طرف دیگر کثیف وسایل شوکه نمی‌ شوید. با استفاده کردن از مواد شوینده متنوع خودتان را به گرفتاری نیندازید.

خود را درگیر شوینده های مختلف نکنید

چینش شوینده‌ ها و تبلیغات در سوپر مارکت ها ممکن است شما را تحریک به خانه تکانی با بوی رنگ و مواد شوینده همراه کند. اگر در خانه های آپارتمانی زندگی می‌ کنید همسایه هایتان را در نظر بگیرید. صدای کشیدن‌مبلمان و وصل تابلو اگر در مواقع نامناسب باشد، سبب ناراحتی و آزار همسایه‌ ها می‌ شود.

خانه تکانی و قواعد همسایه داری

شستن فرش‌ هایتان اگرچه کوچک باشند را به قالیشویی بسپارید. اگر که می‌ خواهید خانه‌ تان را رنگ آمیزی یا بازسازی طولانی مدت کنید که باعث ایجاد مزاحمت برای همسایه ها می شود بهتر است قبل از آغاز کار به آن ها اطلاع دهید و از این بابت از آن ها عذر خواهی نمایید بلکه این خانه تکانی چند روزه موجب خشم و کینه نشود.

مطالعه
موارد مهمی که باید درباره پرژکتور آیلد بدانیم

شیوه نظافت را تغییر دهید

عموما هر بار زمان خانه تکانی به خودتان می‌ گویید از سال دیگر اجازه نمی دهم مدیریت شرایط از دستم در برود و طی سال نظافت می‌ کنم. روال نظافت روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه برای خودتان تعیین کنید که کل طول سال منزل تمیز باشد.
8888 1024x58811111111 1 - با ترفندهای خانه تکانی عید با آغوش باز به استقبال بهار بروید!

همیشه از بالا به پایین نظافت کنید

خوب است در روند خانه تکانی از سقف خانه آغاز کنید و به سمت کف پیش روید. یکی از بدی ها در نظافت خانه، سرایت آلودگی به مکانی که نظافت شده‌است. در این زمان آلودگی و گرد و خاک به زمین یعنی آخرین مرحله کار شما می‌ریزند و ناچار نمی‌‌شوید مجدد گردگیری یا جارو کنید. همین طور با این نحوه نظافت و ایجاد نکردن مراحل اضافه در زمان هم صرفه‌ جویی می‌ شود و کار سریع تر تمام می‌ شود.

در پایان باید گفت در روند خانه تکانی مواظب سلامت خودتان نیز باشید چنانچه به گرد و خاک یا مواد شوینده شیمیایی آلرژی دارید نکات لازم را رعایت کنید. از دستکش، ماسک و شال حتما استفاده کنید. وسایل بزرگ را با همکاری دیگران جا به‌ جا کنید و در طول روز در حد متوسط کار کنید که خسته نشوید.
تمیز کردن11111 - با ترفندهای خانه تکانی عید با آغوش باز به استقبال بهار بروید!
در این مقاله به موارد و نکات مهمی که باید قبل از خانه تکانی راحت تر در نظر بگیرید اشاره کردیم. خانه تکانی علاوه بر اینکه سختی های خودش را دارد، در عوض تمیزی را به خانه هایمان هدیه می کند. امیدواریم از مطالبی که در این مقاله ذکر شد استفاده لازم را برده‌باشید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اص و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.