رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

بهترین دوچرخه کورسی را بشناسید

دوچرخه‌های کورسی برای انجام سواری‌های پر سرعت طراحی و تولید می‌شوند. از دوچرخه‌های کورسی می‌توان برای پیمودن مسافت‌های طولانی نیز استفاده نمود. این دوچرخه‌ها به علت داشتن فریم مناسب برای انجام سواری سرعتی و همچنین استفاده از سیستم دنده و ترمز باکیفیت، پیمودن هر جاده‌ای را برای دوچرخه‌سواران آسان می‌کند. در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم شما را با ویژگی‌های بهترین دوچرخه کورسی و برندهای معروف دوچرخه‌های کورسی آشنا کنیم.

ویژگی های بهترین دوچرخه کورسی جهان

بسیاری از افراد دوچرخه‌های کورسی را از روی شکل منحصر به فرد فرمان و تایر‌های صاف سایز ۲۸ می‌شناسند. اما در حقیقت این دوچرخه‌ها تفاوت‌های مهم دیگری نیز دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مطالعه
دیه کامل انسان در ماه حرام سال ۱۴۰۱

فریم دوچرخه کورسی:

فریم دوچرخه کورسی زاویه بسته‌تری نسبت به انواع دیگر دوچرخه دارد. طراحی دوچرخه‌های کورسی به شکلی صورت گرفته است که تایر دوچرخه در نزدیک‌ترین حالت ممکن به فریم قرار گیرد. همچنین زاویه لوله زین طوری طراحی می‌شود که سوارکار بتواند بیشترین میزان قدرت را به چرخ‌ها انتقال دهد.

سیستم دنده بهترین دوچرخه کورسی:

در دنده بهترین دوچرخه‌ کورسی، طبق قامه دارای ۲ الی ۳ سینی بوده اما تفاوت اصلی آن با سینی دوچرخه‌های کوهستان، تعداد زیاد دندانه‌های طبق قامه است. در قسمت خودرو در دوچرخه‌های کورسی، تعداد سینی‌ها با دوچرخه کوهستان برابر است اما تعداد دندانه‌ی کمتری نسبت به آن دارد، همین امر در پیمایش سریع دوچرخه‌های کورسی نقش مهمی دارد.

ترمز دوچرخه‌های کورسی:

در دوچرخههای کورسی و بهترین دوچرخه مسابقه ‌ای معمولا از ترمز‌های نوع ویبریک استفاده می‌شود. اگرچه در برخی از مدل‌‌های دوچرخه‌های کورسی به علت سبک خاصی که دارند ترمز دیسکی کار گذاشته می‌شود.

مطالعه
ابطال سند رسمی و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

شکل چرخ در دوچرخه کورسی:

مشخصه اصلی بهترین دوچرخه کورسی داشتن تایر بدون عاج سایز ۲۸ است. این سایز از تایر به علت گشتاوری که ایجاد می‌کند، رسیدن به سرعت‌های بالا را ممکن می‌سازد. تایر دوچرخه‌های کورسی به این دلیل بدون عاج طراحی می‌شوند که دوچرخه کمترین اصطکاک را با زمین داشته باشد.

سیستم تعلیق و فرمان در بهترین دوچرخه کورسی:

دوچرخه‌های کورسی بدون کمک فنر ساخته می‌شوند و دو شاخ خشک دارند. بیشتر ضربات مسیر از طریق چرخ به فرمان منتقل شده و از آن جا دفع می‌شود. به همین دلیل به زین فشار کمتری می‌آید. فرمان در بهترین دوچرخه مسابقه ای عرض کمتری نسبت به انواع دیگر دوچرخه دارد و قابل هدایت به روش‌های متفاوت است.

تولید کننده دوچرخه کورسی جهان

تولید کنندگان بهترین دوچرخه کورسی جهان:

چهار برند معروف جاینت، ویوا، فلش و اسکات در زمینه تولید دوچرخه کورسی فعالیت می‌کنند. در ادامه با ویژگی محصولات این چهار کمپانی بزرگ و نکات مثبت و منفی آن‌ها آشنا خواهیم شد.

مطالعه
خیلی ها از من می پرسند که بطور مثال من تله زندگی را در خودم تشخیص دادم. آیا می توانم خودم به تنهایی آنها را درمان کنم؟

برند جاینت :

دوچرخه جاینت یک برند تایوانی است و در زمینه تولید دوچرخه‌های کورسی شهرت جهانی دارد. طراحی دقیق فریم، مواد اولیه با کیفیت، سیستم دنده و ترمز مرغوب این برند را در صدر جدول دوچرخه‌سازان جهان قرار داده است. جدیدترین مدل شرکت جاینت، TCR Advanced Pro 0 Disc نام دارد و در سال ۲۰۲۱ به مرحله تولید رسیده است. در صورتی که دوچرخه سواری مسابقه‌ای را به صورت جدی دنبال می‌کنید، بدون شک دوچرخه‌های برند جاینت بهترین دوچرخه کورسی برای شما خواهند بود.

برای خواندن ادامه مطلب به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین دوچرخه کورسی را بشناسید [ برای حرفه ای ها ]

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.