رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

بهترین فیلترهای تصفیه آب

در تصفیه خانه های شهری، بیشتر مواد مضر موجود در آب را حذف می کنند، اما همچنان مقدار قابل توجهی از آلاینده ها و افزودنی ها می توانند باقی بمانند. آزمایشات آب در بسیاری از خانه هایی که آب از شیر آنها خارج می شود نشان داده است که از استانداردهای اولیه بهداشتی پایینی برخوردار است. آب آلوده می تواند برای کودکان و سالمندان خطرناک باشد، به ویژه برای کسانی که به کیفیت آب حساس هستند. حتی وجود کمترین میزان آلاینده ها در آب آشامیدنی می تواند باعث واکنش شدید در چنین افرادی شود.

بهترین فیلترهای تصفیه آب

با توجه به این موضوع استفاده از فیلتر و یا دستگاه تصفیه آب برای کسانی که میخواهند از آب سالم و بهداشتی بدور از آلودگی استفاده کنند توصیه می شود. آب لوله کشی می تواند شامل بسیاری از آلاینده ها و مواد افزودنی مضر مانند کلر، فلوراید، آفت کش ها و حتی مواد رادیواکتیو باشد که باید قبل از مصرف تصفیه شوند. امروزه انواع مختلفی از فیلترهای آب در بازار وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند تا مطمئن شوید که آبی با کیفیت و بدون آلودگی مصرف می کنید. در اینجا تعدادی از بهترین فیلترهای تصفیه آب را برای انتخاب آورده ایم.

پارچ تصفیه آب

پارچ های تصفیه آب از ابتدایی ترین نوع سیستم های تصفیه آب هستند که به شما کمک میکنند از شر برخی از آلاینده هایی که می توانند برای سلامتی شما مضر باشند خلاص شوید، اما در نظر داشته باشید پارچ های تصفیه آب قادر به از بین بردن تمامی آلودگی های موجود در آب نیستند. پارچ های تصفیه آب توانایی حذف نیترات، باکتری، آزبست یا برخی مواد شیمیایی را ندارند. ولی می توانند انگل های بزرگ و کلر را از آب حذف کنند. آنها با استفاده از کربنی که در فیلتر آنها به کار رفتهمی توانند برای تصفیه آب شما و کمک به بهبود طعم آن کاربرد داشته باشد.

مطالعه
ورق استیل 321 در تولید مخازن دارویی

پارچ های تصفیه آب از انواع دیگر سیستم‌های تصفیه ارزان‌تر هستند و نیاز به تعویض مکرر فیلتر دارند. آنها برای استفاده راحت و آسان  هستند و مقدار قابل توجهی از فلوراید را که معمولاً در آب آشامیدنی یافت می شود حذف می کنند. با این حال، در مناطقی که مواد شیمیایی مانند سرب، آرسنیک و جیوه در آب یافت میشود استفاده از پارچ تصفیه آب توصیه نمی شود، اگر میخواهید آبی بدون هر گونه آلودگی داشته باشید راه حل های فیلتراسیون دیگری را در به شما پیشنهاد می کنیم.

کربن بلاک، فیلترهای تصفیه آب کربن فعال

فیلترهای کربن بلاک معمولاً به صورت ترکیبی در دستگاه های تصفیه آب استفاده می شوند و یا به صورت تک به عنوان فیلتر پشت یخچال به کار گرفته می شوند. آنها از بلوک کربن فعال برای حذف آلاینده هایی مانند کلر و سایر مواد شیمیایی از آب استفاده می کنند. پارچ های تصفیه همچنین به بهبود طعم آب شما کمک می کنند. آنها ارزان تر از سیستم های فیلتر آب کل خانه هستند اما باکتری ها، فلوراید یا آزبست را حذف نمی کنند. آنها سیستم های فیلتراسیون به خوبی طراحی شده و کارآمد هستند.

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس

دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس معمولا در زیر سینک ظرفشویی نصب می شود با این حال مدلهای جدید تر آن را به صورت رومیزی هم در بازار می توان یافت.این روش تصفیه آب را به صورت کامل فیلتر می کند. این سیستم تصفیه آب با فشار دادن مولکول های آب به یک غشای نیمه تراوا با منافذ ریز عمل تصفیه را انجام می دهد که به حذف آلاینده ها از آب منجر می شود و تمامی آلاینده ها را از بین می برد. سپس آب در بک مخرن ذخیره می شود تا زمانی که بخواهید از آن استفاده کنید. اگر فیلترهای اسمز معکوس به عنوان یک سیستم خانگی نصب شوند، می توانند به حذف مواد شیمیایی موجود در آب حمام شما نیز کمک کنند. این می تواند با از بین بردن مواد شیمیایی و آلاینده هایی که پتانسیل جذب از طریق پوست شما را دارند، به کنترل حساسیت ها کمک کند.

مطالعه
چگونه از اسپری فوم برای درزگیر استفاده کنیم؟

 

فیلترهای آب کل خانه

اگر می خواهید کل آب ورودی به منزلتان را تصفیه کنید، یک سیستم فیلتر آب کل خانه بسیار موثر است. تمام آبی که وارد خانه شما می شود را فیلتر می کند و می تواند باکتری ها و سایر میکروارگانیسم هایی را که می توانند شما را بیمار کنند از بین ببرد . هنگام انتخاب سیستم فیلتر آب کل خانه باید چند نکته را در نظر گرفت.
طول عمر سیستم مهم است زیرا اکثر سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که تعمیر و نگهداری پایینی داشته باشند. تنها سرویس مورد نیاز تعویض منظم فیلتر آب کل خانه است ، بنابراین دستگاه باید به اندازه کافی بادوام باشد تا برای مدت طولانی نگهداری نشود. میزان آب مصرفی خانوار شما نیز می تواند تفاوتی در انتخاب نوع سیستم شما ایجاد کند. در برخی موارد، ممکن است خرید یک سیستم ارزان‌تر منطقی باشد، اما اگر آب زیادی مصرف می‌کنید، ممکن است مجبور شوید فیلتر آب را بیشتر تعویض کنید.
همچنین پیشنهاد می شود یک کیت تست آب بخرید تا ببینید واقعاً چه چیزی در منبع آب شما وجود دارد. کیت های تست گزارشی از کیفیت آب شما را ارائه می دهند. برخی از گزارش‌ها به شما ایمیل می‌دهند، در حالی که سایر گزارش‌های اولیه را می‌توان در خانه انجام داد. نتایج آزمایش می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا ممکن است به فیلترهایی نیاز داشته باشید که هر چیزی بزرگتر از ۰.۳۵ میکرون را مسدود کند یا خیر.

مطالعه
اهمیت استفاده از ترموگراف دما در حمل و نقل محصولات دریایی

انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب

انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب برای خود و  خانواده تان به عوامل مختلفی بستگی دارد. در نظر گرفتن بودجه، انتخاب شخصی و کیفیت فعلی آب می تواند به شما در تعیین نوع فیلتر تصفیه آب مناسب  کمک کند.
فیلترهای ساده مانند پارچ تصفیه آب ارزان هستند و به راحتی پیدا می شوند، اما ممکن است فیلتراسیون لازم را که شما می خواهید انجام ندهند . فیلترهای کربن هم به خلاص شدن از شر سموم بیشتر کمک می کنند، اما معمولاً به یک تک فیلتر محدود می شوند. فیلترهای اسمز معکوس بیشترین محافظت از شما در مقابل آلاینده های موجود در آب را انجام می دهند، اما گران تر هستند و باید به صورت حرفه ای در خانه شما نصب شوند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و انتخاب بهترین فیلتر تصفیه آب با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۶۶۰۰۲۵۸۸

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.