رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

تابلو برق ایستاده و مزایای استفاده از آن

تابلو برق ایستاده و مزایای استفاده از آن

شایان ذکر است امروزه انواع مختلفی از تابلوهای برق صنعتی از جمله تابلو برق ایستاده طراحی و ساخته می شود. وقتی این تخته ها را نصب می کنید، لازم نیست به دیوار تکیه کنید. آنها به طور کلی نیازی به تکیه بر دیوارها ندارند و می توان آنها را کاملا مستقل از کف خانه یا کف قرار داد. به طور کلی این تابلوها از انواع مختلفی ساخته می شوند که هر کدام در موقعیت های مختلف با ویژگی های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. دستگاه های مختلفی بر روی صفحات الکتریکی مختلف نصب می شوند، از جمله:
✔️کنتاکتورها ✔️بی‌متال‌ها ✔️انواع کلیدها ✔️انواع رله‌ها ✔️تجهیزات اندازه‌ گیری ✔️شینه‌ها ✔️فیوزها ✔️کلید زمین ✔️ترانس جریان CT یا ولتاژ PT، ✔️ارتباطات و… اشاره کرد.

تابلو برق ایستاده معمولاً از صفحه روغنی به ضخامت 1.5 تا 2.5 میلی متر ساخته می شود. برای ساخت این صفحات برقی باید مراحل مختلفی را طی کرد و تمامی قوانین و استانداردهای لازم را رعایت کرد. تابلو برق عمودی را می توان در همه محیط ها استفاده کرد، یعنی می توان از آن در محیط های نرم و سخت استفاده کرد تا به طور موثر از تمام تجهیزات محافظت کند.
انواع تابلو برق ایستاده
اساسا تابلو برق ایستاده در سه مدل مختلف ساخته شده است که می توانید آن را با قیمت مناسب و کیفیت خوب از فروشگاه اینترنتی تابلو پاور خریداری کنید. موارد زیر را در نظر خواهیم گرفت:

مطالعه
10 تکنیک طلائی در عکاسی حرفه ای

تابلوی تمام ایستاده: این نوع تابلو برق را می توان مستقل از دیوار و کاملا مستقل در کف ساختمان نصب کرد.
تمامی تابلوهای کنترل ایستاده موجود بوده و از جلو درایو می باشند: در این تابلوها از وسایل کنترلی مانند فشار سنج، وسایل اندازه گیری جلوی تابلو و سایر وسایل مانند فیوز، ترانسفورماتور جریان و ولتاژ، کلید پاور، کلید ایزولاسیون ثابت استفاده می شود. . Low Load و… در پنل استفاده می شود. برای ورود، تعویض و تعمیر اتصال از درب لولایی با قفل استفاده شده است.پنل تمام کشویی تابلو برق ایستاده: این نوع تابلو برق از دو قسمت متحرک و ثابت تشکیل شده است. قسمت اول بدنه ای است که به صورت سلولی تولید می شود و معمولاً دارای اتصال سیم های ورودی و خروجی، شینه، شیرهای اتصال کلید می باشد. معمولاً روی نیمه دوم کلید قرار می گیرد، یک اسکیت متحرک که اغلب به آن گاری می گویند. این قسمت به صورت لغزنده است اما اتصالات لازم توسط چرخ دنده ها انجام می شود.
فشار ضعیف تابلو برق ایستاده
این نوع تابلوها از مواد فولادی یا غیرفلزی ساخته می شوند که حفاظت لازم را برای تمامی وسایل برقی ایجاد می کنند. اجزا و مواد مورد استفاده در تخته کم ایستاده به خوبی با کاربرد آن سازگار است. بنابراین می توان گفت که اجزای یک تابلو برق سطح بالا کاملاً مشابه تابلوهای سطح پایین نیستند.

مطالعه
خرید و قیمت انواع سم کشاورزی

توجه داشته باشید که تابلو برق ایستاده ولتاژ پایین از ولتاژ 1000 ولت استفاده می کند. اگر این ولتاژ در تابلوهای فشار متوسط ​​1000 تا 63000 ولت باشد این ولتاژ در تابلوهای فشار قوی بین 63000 تا 400000 ولت در نظر گرفته می شود. به طور کلی تابلوهای فشار ضعیف در انواع مختلفی مانند رک، استند، رومیزی، دیواری ساخته می شوند که کاربردهای متفاوتی نیز دارند.

در تابلوهای فشار کم همه دستگاه ها از جلو کاملاً قابل دسترسی هستند که شامل دستگاه های مختلفی مانند کلیدهای جریان نشتی، کنتاکتورها، ترانسفورماتورها، فیوزها، ریل ها، دو فلزی تک فاز و سه فاز و … در تابلو برق می باشد. هر کدام از آنها کاربردها و ویژگی های خاص خود را دارند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.