رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

تاریخچه تراکتورهای فرگوسن

درست پس از جنگ جهانی اول، هنری فورد زمانی انقلابی در صنعت تراکتور سازی ایجاد کرد که خطوط مونتاژ تولید انبوه را برای ساخت اولین فوردسون به کار گرفت. فورد با تکنیک های مونتاژ خود می توانست تراکتور هایش را با قیمت های پایین تر ارائه دهد. برای خرید انواع قطعات تراکتور فرگوسن می توانید به فروشگاه اینترنتی سیسال مراجعه فرمایید.

تاریخچه تراکتورهای فرگوسن - یک سوال

تولیدکنندگان دیگر پاسخ دادند. برداشت کننده بین المللی به ارمغان آورد Farmall با استفاده از تکنیک های تولید همان بلکه ارائه توانایی کشت محصولات ردیف. تا سال ۱۹۲۸ فوردسون های کمتر و کمتری در حال فروش بودند. هنری فورد علاقه خود را به تراکتورها از دست داد، می خواست روی اتومبیل ها تمرکز کند، و از کسب و کار تجهیزات ag خارج شد.

او تا سال ۱۹۳۹ بیرون ماند که با شریک جدیدی به نام هری فرگوسن دوباره به بازار متهم شد. فرگوسن مخترع ایرلندی بود که با فاجعه مجبور شده بود راه بهتری برای چسباندن پیاده سازی ها به تراکتورش پیدا کند.

تاریخچه تراکتورهای فرگوسن - یک سوال

برخی از تراکتورهای اولیه، مانند فوردسون، تمایل ناراحت کننده ای داشت – هنگامی که شخمی که می کشیدند به یک سنگ بزرگ به اندازه کافی برخورد می کرد، شخم متوقف می شد و تراکتور سعی می کرد به رفتن ادامه دهد. بسیاری از تراکتور را بر روی چرخ درایو محوری, تلنگر بیش از و اغلب کشتن راننده. دولت بریتانیا به هری فرگوسن دستور داد تا این مشکل را درمان کند.

مطالعه
مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی در اقدسیه

فرگوسن ایده سوار کردن شخم را هم کم روی نوار قرعه کشی و هم بالاتر در یک آرایش مثلث مطرح کرد. اگر شخم به یک سنگ در زیر زمین برخورد می کرد، نیروی افزایش یافته بر روی نقطه پیوند فوقانی منتقل می شد. که جلوی تراکتور را مجبور به پایین به جای بالا.

او این ایده را یک قدم جلوتر برد و یک مکانیسم هیدرولیکی اضافه کرد تا به راحتی پیاده سازی ها را بالا و پایین بیاورید و به طور خودکار عمق شخم را کنترل کند. او تعداد کمی از تراکتورها را در انگلستان با مشارکت شرکت دیوید براون ساخت، اما فروش هرگز خاموش نشد.

تاریخچه تراکتورهای فرگوسن - یک سوال

سپس در سال ۱۹۳۸ فرگوسن تراکتور خود را به هنری فورد در مزرعه املاک فیرلین فورد نشان داد. فورد آنقدر تحت تأثیر قرار گرفت که این دو مرد به سرعت یک معامله مشارکتی را کار کردند و دست به آن تکان دادند. اونا هيچوقت قرارداد نشنيدن ولي فورد برگشته به تجارت تراکتور

مطالعه
روش پیشنهادی برای مقاوم سازی سیمان

در عرض چند ماه تراکتور فورد با سیستم هیچ فرگوسن در دالان بود. این یک تراکتور کوچک بود که ماشین های خارج از شخم وزن به مراتب بیشتر بود. سیستم هیدرولیک کنترل پیاده سازی ها را دقیق و آسان کرد. تراکتور دارای موتور عمودی چهار سیلندر بود که در آزمایش های نبراسکا ۱۷ اسب بخار بر روی دروبار و ۲۳٫۵ اسب بخار بر روی کمربند تولید می کرد.

تراکتور به قیمت ۶۰۰ دلار فروخته شد که ۱۰۰ دلار کامل بیشتر از آلیس-چالمرز “B” یا IH Farmall “A” بود. اما فورد ادعا کرد تراکتور آنها می تواند کار بیشتری انجام دهد. تا سال ۱۹۴۲ فورد-فرگوسن ۲۰ درصد از بازار تراکتور را در مقایسه با ۴۰ درصد IH تصرف کرده بود. تا آن سال ۱۰۰٬۰ فورد-فرگوسن در این زمینه وجود داشت.

فرگوسن می خواست تولید را به یک میلیون تراکتور در سال افزایش دهد. اما تا اواسط دهه ۱۹۴۰ تحمل فورد از معامله دست دادن در حال رشد نازک بود. یک مطالعه حسابداری سوال برانگیز ادعا کرد که فورد در حال غارت پول در این معامله است و به همین دلیل شرکت اعلام کرد که شرکت دیگری قرار است فروش تراکتور جدید فورد ۸ان را بر عهده گیرد که به هر حال، سیستم ضربه سه امتیازی بسیار مشابهی دارد. فرگوسن به خاطر نقض حق ثبت اختراع شکایت کرد و پس از سال ها در دادگاه، در نهایت به قیمت ۹٫۲۵ میلیون دلار ساکن شد.

مطالعه
نماز حرز امام جواد

تاریخچه تراکتورهای فرگوسن - یک سوال

در این میان فرگوسن عملیات تولیدی خود را راه اندازی کرد و تراکتورهای فرگوسن شروع به حضور در میادین آمریکایی کردند. اما نبرد قانونی طولانی مدت ثبت اختراعات سه امتیازی هیچچ را به بهره برداری توسط تولیدکنندگان دیگر باز کرده بود. تا سال ۱۹۵۳ هری فرگوسن در حال پیری بود و از تقلاهای افسردگی رنج می برد. بنابراین او شرکت خود را با مسی-هریس ادغام کرد. شرکت جدید مسی-فرگوسن به یک بازیکن بزرگ در بازار تراکتور اواخر قرن بیستم تبدیل شد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.