رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

تولید فیلر مایعات با استفاده از ورق استیل ۳۱۶

مقدمه

دستگاه پرکن مایعات از جمله وسایلی است که با استفاده از ورق استیل ساخته می شود.  این دستگاه وسیله ای است که از آن برای پر کردن حجم مشخصی از مایعات با چگالی و ویسکوزیته یا غلظت مشخص در صنایع مختلف غذایی، دارویی، آرایشی بهداشتی و شیمیایی استفاده می شود. شرایط کاربردی دستگاه پرکن مایعات با توجه به نوع مایع و استفاده از آن متفاوت است. به همین دلیل متریال مورد استفاده در ساخت این دستگاه باید متناسب با نوع مایعات و شرایط حاکم بر محیط کاری انتخاب شود.
کاربردی ترین متریال در ساخت دستگاه های پرکن مایعات فولادهای ضد زنگ (استنلس استیل) است که اصلی ترین خصوصیت آن مقاومت در برابر خوردگی است . در بین انواع ورق های استیل معمولا از ورق استیل ۳۱۶ و ۳۰۴ در ساخت این قبیل تجهیزات استفاده می شود. ورق استیل ۳۱۶ در مقایسه با گرید ۳۰۴ از مقاومت به خوردگی بالاتری در محیط های شور و حاوی کلر برخوردار است به همین دلیل محبوب تر و کاربردی تر بوده و از قیمت بالاتری نیز برخودار است.

چرا از استیل ۳۱۶ در ساخت پرکن مایعات استفاده می شود

شاید این سوال برای کاربران مطرح می شود که از میان گریدهای مختلف ورق های استیل، چرا ورق استیل ۳۱۶ برای استفاده در ساخت دستگاه های پرکن مایعات مناسب است. پاسخ واضح است. مقاومت بالا در برابر خوردگی اولین دلیل انتخاب ورق های استیل از جمله ورق استیل ۳۱۶ در این صنعت است. از دیگر عواملی که می توان به آنها پرداخت نیز باید به بهداشتی بودن، تمیزکاری آسان، نیاز کم به تعمیر و نگهداری، دوام و ماندگاری بالا اشاره کرد.
یکی دیگر از خواصی که ورق استیل ۳۱۶ را از سایرین متمایز می کند و دلیل کاربردی بودن آن در ساخت دستگاه های پرکن مایعات است شکل پذیری و جوش پذیری خوب ورق استیل ۳۱۶ است. معمولا از استنلس استیل ۳۱۶ در ساخت قسمت های داخلی پرکن مایعات استفاده می شود. چرا که این گرید از مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی برخوردار است. به ویژه در محیط هایی که کلر در آنها استفاده می شود، ورق استیل ۳۱۶ انتخاب مناسبی است. در ورق استیل ۳۱۶ وجود عنصر مولیبدن به میزان ۲ الی ۳ درصد است که باعث ایجاد چنین ویژگی در این گرید از ورق های استیل می شود. عنصر مولیبدن علاوه بر افزایش مقاومت به خوردگی، باعث می شود که گرید ۳۱۶ در مقابل گرید ۳۰۴ که یکی دیگر از گریدهای کاربردی در ساخت دستگاه پرکن مایعات است، قیمت بالاتری داشته باشد.  تحقیقات نشان می دهد که پرکننده های مایعی که از استیل ۳۱۶ ساخته شده اند با توجه با بازده کاری بالایی که از خود نشان می دهند از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه ترهستند. استفاده از ورق های استیل در صنعت تولید دستگاه پرکن مایعات با کاهش مصرف برق نیز همراه است که به نوعی صرفه جویی در هزینه و انرژی محسوب می شود.

مطالعه
جامعه، مردم

ویژگی های استیل ۳۱۶

ورق استیل ۳۱۶ را با نام ورق استیل نگیر می شناسند و علت آن نیز نداشتن خواص مغناطیسی است که سبب می شود در مجاورت با قطب های آهنربا، این ورق ها رفتار خاصی از خود نشان نداده و به صورت خنثی باقی بمانند. ورق استیل ۳۱۶ علاوه بر خواصی مثل ضد زنگ بودن، مقاومت در برابر خوردگی و … در حرارت و دماهای بالا نیز قابلیت کاربرد دارد که سبب ارجحیت استفاده از آن در دستگاه پرکن مایعات نسبت به ورق ۳۰۴ می شود. ضمن این که ورق استیل ۳۱۶ برای جوشکاری بسیار مناسب است.
ورق استیل ۳۱۶ در مقابل اسید سولفوریک، استیک، فرمیک، تارتاریک و هیدروکلریک استقامت بسیار بالایی دارد و در  مقیاس ها  به نام گرید دریایی معروف است.
از دیگر ویژگی‌های ورق استیل ۳۱۶ باید به استقامت آن در برابر گرما اشاره کرد. این استیل قادر است تا دمای نزدیک به ۹۲۵ درجه سانتی گراد را به صورت یکجا و تا ۸۷۰ درجه را به صورت پی در پی بدون زنگ زدن تحمل کند. همین ویژگی ها است که سبب می شود ورق استیل ۳۱۶ برای ساخت دستگاه مایع پرکن از جمله اولین انتخاب ها باشد.

مطالعه
وال واشر، گلخانه خود را بسازید!

دیگر کاربردهای ورق استیل ۳۱۶

همانطور که اشاره کردیم ورق استیل ۳۱۶ از جمله ورق های استیل کاربردی در صنایع مختلف تولیدی است. در کنار استفاده از این ورق استیل در ساخت دستگاه پرکن مایعات می توان به استفاده از آن در صنایع مختلفی از جمله موارد زیر اشاره کرد:
– تولید منیفولدهای اگزوز استیل
– تولید مبدل های گرمایشی استیل
– قطعات کوره استیل
– قطعات موتور جت استیل
– شیر و قطعات پمپ استیل
– ابزارآلات دارویی و عکاسی استیل
– ابزار آلات پردازش شیمیایی استیل
– محفظه های استیل

تولید فیلر مایعات با استفاده از ورق استیل 316 - یک سوال

جمع بندی نهایی

استیل های ضد زنگ نقش مهمی در صنایع تولیدی دارند، یکی از کاربردی ترین  زمینه های مصرف استیل های نگیر در ساخت دستگاه پرکن مایعات است. ورق استیل ۳۱۶ و ۳۰۴ دو گزینه اصلی برای استفاده در ساخت این دستگاه ها محسوب می شوند که با توجه به ویژگی های منحصر به فرد و کاربردی استیل ۳۱۶ از این ورق استیل استفاده بیشتری می شود. قیمت ورق استیل ۳۱۶ در مقایسه با ورق ۳۰۴ بالاتر است که علت اصلی آن نیز ویژگی های بیشتری است که  این ورق استیل دارد. با این حال قیمت بالای ورق استیل ۳۱۶ با توجه به تأثیری که در طول عمر، بهداشت و کارایی دستگاه پرکن مایعات دارد در طولانی مدت توجیه پذیر است.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Find More Info here to that Topic: yeksoal.com/متفرقه/تولید-فیلر-مایعات-با-استفاده-از-ورق-است/ […]