رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

خرید و قیمت انواع بذر بادمجان

مقدمه‌ای بر انواع بذر بادمجان

انواع بذر بادمجان در بازار وجود دارد. بادمجان از سبزیجاتی است که انواع زیادی دارند و به همین سبب تنوع بالایی در بذر بادمجان دیده می‌شود. از انواعی بذر بادمجان می‌توان به بذر بادمجان  قلمی، لامپی، سیاه، بنفش، دلمه‌ای، بلند و … اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع‌های مختلف بذر بادمجان، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این متن با ما همراه باشید.

دسته بندی بذر بادمجان

در ادامه به انواعی از بذر بادمجان اشاره می‌کنیم که پرکاربرد هستند و ‌کشاورزان و باغبانان از آن‌ها استفاده می‌کنند.

 

بذر بادمجان

 

بذر بادمجان قلمی یکی از انواع بذر بادمجان

این نوع بادمجان باریک، خوش طعم و مناسب پخت انواع خورشت و خوراک است. این بادمجان در ترشی و آشپزی استفاده می‌شود و کاربردهای فراوانی دارد. به علت داشتن ظاهری قلمی و طعمی خوب، طرفداران زیادی دارد‌. پس‌ از کاشت این بذر، می‌توانید چندین بار محصول آن را برداشت کنید. بذر بادمجان قلمی را می‌توان در باغ و باغچه کاشت.

مطالعه
راهنمای خرید بهترین دنده دوچرخه

بذر بادمجان سمینس

یکی‌ از انواع بذر بادمجان، بذر بادمجان سمینس است. این بذر را می‌توان در فضای آزاد و گلخانه کاشت و برداشت کرد. از نظر کیفیت، کمیت و ارزش غذایی بسیار عالی است. بادمجان سمینس از نوع بادمجان لامپی است و طرفداران زیادی دارد.

بذر بادمجان ژاپنی

بادمجان ژاپنی باریک، کشیده و بنفش رنگ است. پوست آن نازک است و خوش طعم است، بنابرین در آشپزی و درست کردن ترشی مانند بعضی از انواع بذر بادمجان کاربرد زیادی دارد. اگر بذر این بادمجان را بکارید، بادمجانی کاملا بدون تخم و دارای باف کاملا اسفنجی برداشت خواهید کرد. بادمجان ژاپنی این مزیت را هم دارد که خیلی زود به عمل می‌آید و زودرس است.

مطالعه
فواید دوچرخه ثابت برای شکم چیست؟

بذر بادمجان لامپی

بذر بادمجان لامپی یکی از انواع بذار بادمجان است که خواهان زیادی دارد. علت محبوب بودن بادمجان لامپی این است که به ندرت خراب می‌شود و حساسیت آن در مقابل سایر گونه‌های بادمجان بسیار کمتر است.

بذر بادمجان دلمه‌ای سیاه

بذر بادمجان دلمه‌‌ای به شکل متوسط و توپر رشد می‌نماید. به علت داشتن کیفیت و ارزش غذایی بسیار بالا، کاربردهای فراوانی در آشپزی و ترشی درست کردن دارد. شما می‌توانید این بذر را در باغچه خانه خود بکارید و به آسانی آن را برداشت کنید. یکی از انواع بذر بادمجان که پربار و با کیفیت است، بذر بادمجان دلمه‌ای سیاه است. دانه‌های موجود در درون بادمجان دلمه‌ای بسیار کم هستند و مزیت دیگری که دارد این است که پوست نازک آن به راحتی توسط چاقو بریده می‌شود. اگر می‌خواهید طعمی متفاوت را امتحان کنید، این نوع بذر را بخرید.

مطالعه
طراحی دکوراسیون ورودی خانه با ایده های حرفه ای و مدرن

جمع بندی انواع بذر بادمجان

انواع بذر بادمجان هر کدام کاربرد‌های متفاوتی داشته و روش کاشت، رسیدگی و برداشت خاصی دارند. بهتر است از روش پرورش بذر آگاه باشید تا بهترین محصول را برداشت کنید. چیزی که در انتخاب بذر بادمجآن مهم است کیفیت بذر است، پس مطمئن باشید که بذر را از فروشنده‌ای خوشنام و قابل اطمینان خریداری می‌کنید. با انتخاب بهترین نوع بذر یادمجان، می‌توانید کاشت و برداشت بسیار موفقی داشته باشید و از محصول خود واقعا لذت ببرید.

منبع: وب سایت اگری دکان

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: yeksoal.com/متفرقه/خرید-و-قیمت-انواع-بذر-بادمجان/ […]