رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

خرید و قیمت انواع بذر چمن

مقدمه

انواع بذر چمن برای ایجاد یک محیط سرسبز ضروری است. امروزه کاشت چمن و چمن کاری تنها محدود به زمین‌های ورز‌شی نیست، چراکه در بسیاری از باغ‌ها یا ویلاها برای سبز کردن محیط از چمن استفاده می‌شود. چمن یک گیاه پوششی عالی است که علاوه‌بر زیبایی محیط و سبزی باغجه، به نوعی عایق آلودگی هوا هم هست و محیط را نسبت اطراف خنک‌تر و مرطوب‌‌تر می‌کند. زیبایی و طراوتی که چمن به محیط می‌بخشد با هیچ گیاه دیگری قآبل مقایسه نیست. امروزه برای آب و هواهای مختلف، بذرهای مختلف چمن وجود دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

انواع بذر چمن

بذر چمن ها را می‌توان براساس آب و هوایی که در آن رشد می‌کنند به دو نوع گرمسیری و سردسیری تقسیم بندی کرد. چمن‌های سردسیری با دمای 14 تا 26 درجه سازگارند و بهترین زمان برای کاشت آن‌ها، اواخر تآبستان یا اوایل پاییز است. در مقآبل، چمن‌های گرمسیری برای شرد به دمایی بین 27 تا 30 درجه نیاز دارند و زمان مناسب برای کاشت آن‌ها، اواخر بهار یا اوایل فصل تآبستان است.

مطالعه
چند دلیل موثر تعمیر تلویزیون سونی در منزل

بذر چمن اسپرت

این چمن‌ها، ترکیبی از چمن‌های لولیوم، پوا و فتوسکا هستند و برای منطق سرد و معتدل مناسب‌ترند. این چمن که پاخور قوی دارد، در اصل همان چمن استادیوم‌ها و پارک‌ها است که استفاده از آن در آب و هوای گرم و خشک  توصیه نشده است، چون احتمال از بین رفتن آن در هوای گرم و وجود دارد.

بذر چمن برموداگراس

این چنن از جمله چمن‌های گرمسیری است که نسبت به چمن‌های سردسیر ریشه‌ای عمیق‌تر دارد. عمق نفوذ ریشه این چمن به 90 سانتی‌ متر یا بیشتر از آن هم می‌رسد در حالیکه چمن‌های مناطق سردسیر بین 30 تا 45 سانتی متر در خاک نفوذ می‌کنند. این بذر از انواع بذر چمن برای کاشت در مناطق جنوبی ایران مانند بندرعباس مناسب است و مقدار لولیوم آن نسبت به چمن‌های سردسیری قدری بیشتر است. به همین خاطر چمن‌های گرمسیری مانند همین چمن برموداگراس، نسبت به خشکی مقاوم‌تر هستند و به آب کمتری احتیاج دارند.

انواع بذر چمن: بذر چمن فستوکا

این چمن در بین چمن‌های سردسیر و اسپرت دسته بندی می‌شود و برای کاشت در زیر سایه‌ی درختان یا باغ‌ها مناسب  است. این چمن در ساختار برگ‌های خود کلروفیل زیادی دارد و به همین خاطر نسبت به سایه مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. فستوکا تنها با دریافت 4 ساعت آفتآب در طول روز می‌تواند بهترین میزان رشد را داشته باشد. این مدل از انواع بذر چمن، باعث خنک شدن باغ و افزایش رطوبت در میان درختان میوه می‌شود.

مطالعه
دستگاه دربند نیمه اتوماتیک

بذر چمن دایکوندرا

این مدل از انواع بذر چمن، در بازار ایران تازه وارد است و درواقع یک نوع شبدر زینتی است که برگ‌های قلبی شکل و زیبا دارد. کاشت همزمان بذر این چمن و بذر اسپرت، فضای زیبایی را به محیط می‌بخشد. این چمن به رسیدگی و چمن زنی‌های معمول احتیاجی ندارد و در عین حال رشد آن قآبل توجه است. دایکوندرا در فصل سرما خزان شده و مجددا با شروع فصل بهار سبز می‌شود. با این وجود طراوت چمن‌های اسپرت را نمی‌تواند جبران کند.

قیمت انواع بذر چمن

 

چه بذر چمنی مرغوب است؟

در هنگام خرید بذر چمن باید به نکاتی توجه داشته باشید تا بتوانید به مرغوب‌ترین انتخاب برسید. دقت در قدرت پنجه زنی، رشد بخش هوایی زیرین، ریشه‌های قوی و درصد خلوص بذر، می‌تواند منجر به انتخاب چمنی مرغوب‌تر شود.

روش کاشت انواع بذر چمن

برای شروع باید زمین را به خوبی زیر و رو کرده و بیل بزنید. سپس برای نرم شدن خاک از دسته‌ی بیل یا اگر مساحت کاشت بالا است از دستگاه چیزر استفاده کنید تا خاک پودری شود. بعد از آن، خاک رس را اضافه کرده و بافت خاک را فشرده کنید. در نهایت در هر متر مربع، حدود 50 گرم بذر چمن پاشیده و در روی آن کود اسبی یا گاوی بریزید. تا 7 روز، یعنی تا زمانی که اولین جوانه‌ها سبز شوند، لازم است روزی دو بار زمین آبیاری شود. پس از آن آبیاری را می‌توان به روزی یک بار، آن هم در هنگام صبح کاهش داد.

مطالعه
فروش انواع دستگاه بستنی ساز قیفی

مزایای خرید انواع بذر چمن از اگری دکان

این فروشگاه اینترنتی بهترین و مرغوب‌ترین بذر‌ها را از معتبرترین تولید کنندگان به مشتریان عرضه می‌‌کند. بذرهای این فروشگاه درصد خلوصی بالا ( 85 درصد ) داشته و در کمتر از 6 روز جوانه می‌زنند.

منبع: فروشگاه اینترنتی بذر و سم و کود اگری دکان

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.