رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

دیگ فولادی چیست و چه کاربردی دارد؟

در ابتدا باید گفت که رایج ترین تاسیسات گرمایشی ساختمان استفاده از سیستم گرمایش مرکزی با گرمایش است. در یک سیستم انتقال حرارت این کار با استفاده از یک مایع آبی انجام می شود. برای اینکه بتوانیم انرژی حرارتی سوخت در حال احتراق را به محیط مورد نظر منتقل کنیم نیاز به نصب دستگاه های کامل گردش آب داریم. یکی از مهمترین وسایل نصب شده در تاسیسات گرمایش مرکزی دیگ فولادی آبگرم است که به آن دیگ آبگرم نیز می گویند.
وظیفه این دیگ انتقال حرارت از سوخت به آب است. جنس این دیگ ها از دو نوع فولادی و چدنی می باشد. دیگ های آبگرم استیل نیز بدون توجه به ظرفیت، فشار کاری و ابعاد به انواع مختلف فایرباکس و لوله آب تقسیم می شوند.
یکی از مهمترین نکات در طراحی و ساخت دیگ های آب گرم فولادی، انطباق کلیه قسمت های ساخت، عملکرد، قطعات، کنترل، دسترسی، تست و … با استانداردهای مدون و شناخته شده، انطباق و تایید طراحی هر دیگ بخار با نقشه های اجرایی و دستورالعمل ساخت و طراحی دیگ های بخار از برندهای معتبر و بین المللی.
به عبارت دیگر استفاده از فولادهای آلیاژی مرغوب و شیلنگ های آتش نشانی فوق به تنهایی نمی تواند تضمین کننده عملکرد، کارایی و عمر مفید دیگ باشد، بلکه لازم است دیگ بر اساس نقشه های مصوب و روش های تعریف شده ساخته شود. و مطابق با استانداردهای بین المللی پذیرفته شود.
انواع دیگ فولادی
دیگ های آبگرم به دو دسته فولادی و چدنی تقسیم می شوند. در ادامه آنها را برای شما توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید:

مطالعه
چند دلیل موثر تعمیر تلویزیون سونی در منزل

دیگ آب گرم فولادی
دیگ فولادی Spa به صورت یک تکه در کارخانه از ورق ها و لوله های فولادی آلیاژی نسوز تولید می شود. این دیگ ها به دو دسته آب در لوله و آتش در لوله تقسیم می شوند.معمولاً در مواردی که فشارهای بسیار بالا مورد نیاز است.

دیگ های آتش نشانی فولادی در لوله ها یا شیلنگ های آتش نشانی بیشتر در تاسیسات رایج هستند. این نوع دیگ ها در صنایع مختلف و کارخانه ها، ساختمان ها و مجتمع های مسکونی کاربرد دارند. دیگ های آبگرم می توانند با مشعل هایی با سوخت های مختلف کار کنند.

مطالعه
نحوه عملکرد یخساز یخچال فریزر به چه شکل است؟

مهمترین سوخت مورد استفاده در دیگ های گاز، گازوئیل و نفت کوره است. بنابراین می توان دیگ با مشعل گازی، مشعل گازوئیلی، مشعل گازوئیلی دوگانه سوز و مشعل سه گانه گازوئیل و گازوئیل را انتخاب کرد.

یکی از مشخصات فنی دیگ فولادی این است که دیگ ها باید از فشار بدون درز و مخازن حرارتی از شیلنگ آتش نشانی بدون درز ساخته شوند. همچنین دیگ های آب گرم استیل باید مطابق نقشه و دستورالعمل طراحی و ساخت دیگ آب گرم یا آبگرم برندهای معتبر بین المللی باشد.

دیگ دیگ فولادی است که ضخامت دیگ فولادی را بر اساس نیاز مشتری تغییر می دهد. شیلنگ های آتش نشانی دیگ های فولادی نیز بدون درز هستند و می توان از انواع مشعل ها برای بازده حرارتی و راندمان بالاتر محفظه احتراق یا کوره استفاده کرد.

مطالعه
نکات و بازه زمانی تمیز کردن یخچال

شاسی برای نصب دیگ فولادی و حمل و نقل آسان و انواع شیرهای شوفاژ صنعتی، شیر تخلیه و شیرهای اطمینان روی دودکش برای هدایت گازهای اضافی از دیگ نصب می شود. عایق حرارتی دیگ فولادی نیز برای افزایش کارایی و کارایی روی بدنه قرار می گیرد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.