رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

روش های کسب درآمد از سئو [ پولسازی با سئو ! ]

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (Search engine optimization) فرایندی است که طی آن سایت به جایگاههای نخست در جستجوی گوگل صعود میکند.

همانگونه که میدانید بیشترین ورودی سایتها از موتورهای جستجو است. در نتیجه هر سایتی که در مرتبه بالاتری قرار بگیرد، بازدید بیشتر و نهایتا درامد بیشتری خواهد داشت.

به همین دلیل بهینه سازی سایت یا سئو کردن آن اهمیت بسیار بالایی دارد. از این رو کارشناسان و متخصصان سئو بازار خوبی برای کار کردن روی سایتهای گوناگون دارند. اگر شما هم میخواهید به حوزه سئو وارد شوید، خبر خوبی برایتان داریم. سایت آموزش سئو و دیجیتال مارکتینگ مارکترها، بستر مناسبی برایآموزش رایگان سئو سایت شماست فراهم کرده است.

راههای کسب درآمد از سئو

کارشناسان سئو به روشهای گوناگونی میتوانند درامد کسب کنند. برخی از روشهای کسب درآمد از سئو عبارتند از:

۱. آموزش سئو

اگر سئوکار حرفهای هستید، میتوانید با برگزاری دورههای آموزشی و مشاوره دادن در زمینه سئو به تازهکارها درامد بالایی کسب کنید.

بدین منظور بایستی دانش خود را در زمینه سئو بالا ببرید و نسبت به آخرین تغییرات و آپدیتهای این حوزه آگاه باشید. در این شرایط برگزاری کلاسهای حضوری، آنلاین و وبینارهای سئو میتواند منبع درآمد خوبی برای شما باشد.

مطالعه
سیم و کابلی با کیفیتی مثال زدنی!

۲. مشاوره سئو برای بهبود جایگاه سایت

در این روش شما میتوانید به مدیران یا کارشناسان سایتها که از سئو مطلع هستند، مشاوره بدهید. این جلسات مشاوره معمولا برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو است. گاهی اوقات تغییراتی در الگوریتمهای گوگل منجر به کاهش رتبه برخی از سایتها میشود. اگر شما اطلاعات کافی و به روز در این حوزه داشته باشید، میتوانید به بازگرداندن سایت به جایگاه قبل و حتی بهبود آن کمک شایانی کنید.

نکته جالب توجه در این روش این است که دستمزد مشاوره سئو، به صورت ساعتی محاسبه میشود. درامد پایه مشاوره سئو معمولا بیش از ساعتی ۱۰۰ هزار تومان است که برای مشاوران حرفهای این عدد به ساعتی چند میلیون میرسد.

۳. ساخت بک لینک و لینک سازی ( off page seo)

بک لینک به معنای لینکی از یک سایت دیگر به سایت مورد نظر شماست. وجود هر بک لینک به عنوان یک نکته مثبت در گوگل ثبت میشود. بدیهی است که هرچه سایتی بک لینکهای باکیفیت بیشتری داشته باشد، امتیاز بالاتری از گوگل میگیرد و رتبه آن در نتایج جستجو بهتر میشود.

ایجاد بک لینک برای وبسایتها یکی از خدماتی است که متخصصین سئو ارائه میدهند و بابت آن درامد دارند. سئوکاران حرفهای معمولا منابع متعددی از بلاگ، وبسایت و … در اختیار دارند که به آنها توانایی لینک سازی میدهد.

۴. تولید محتوا بر اساس قوانین سئو (سئو رایتینگ)

همانگونه که میدانید تولید محتوای باکیفیت و ارزشمند نقش کلیدی در جذب مخاطبان دارد. این مساله از دیدگاه گوگل نیز اهمیت بالایی دارد. به همین دلیل محتوای سایت بایستی با قوانین سئو سازگار شود. یکی از روش‌های کسب درآمد از سئو، بهینه سازی محتوای موجود در سایت یا تولید محتوای بهینه شده است که تاثیر مستقیم در بهبود رتبه سایت در جستجوهای گوگل دارد.

مطالعه
تعمیر کولرگازی در نسیم شهر

۵. سئو داخلی سایت (on page seo)

در این روش محتوای سایت، برچسبها، تصاویر و… بهینه میشوند. متخصص سئو با بهبود سرعت سایت و سئو کردن تمامی محتویات آن، موجب بهبود رتبه سایت میشود.

۶. استخدام در آژانس دیجیتال مارکتینگ

اگر یک کارشناس حرفهای سئو هستید، یک راه کسب درآمد از سئو برای شما، استخدام در شرکت یا آژانس دیجیتال مارکتینگ است. در این موقعیت شغلی پروژههای بسیاری برای سئو سایتهای گوناگون در اختیار شماست که توانایی شما را به چالش میکشد.

۷. کسب درآمد از سئو به صورت دورکاری

فریلنسینگ یا دورکاری اختیار عملی به افراد میدهد که اغلب آن را دوست دارند. برای کار سئو نیز میتوانید پروژهها را از سایتها و شرکتها گوناگون دریافت کنید و در موعد مقرر تحویل دهید. سعی کنید رزومهای قوی و معتبر برای خود ایجاد کنید تا مشتریان بتوانند به راحتی به کیفیت کارتان اعتماد کنند.

۸. کسب درآمد از سئو با بررسی، تحلیل و آنالیز سایت

ابزارهای گوناگونی مانند alexa، moz و … برای آنالیز سایت مورد استفاده سئوکاران قرار میگیرد. استفاده از این ابزار نقاط قوت و ضعف سایت را به شما نشان میدهد. همچنین با تحلیل دادههای به دست آمده میتوانید راهکارهای مناسبی برای بهینه سازی سایت پیدا کنید.

یافتن نقاط ضعف و قوت سایت و ارائه راهکارها یکی دیگر از روشهای کسب درآمد از سئو است.

۹. کسب درآمد از سئو با انجام سئوی کامل وبسایت

برخی شرکتها نیاز به استخدام یک سئوکار حرفهای به صورت تمام وقت دارند. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که ترجیح میدهید هر روز به محل کار ثابتی بروید، این شغل مختص شماست.

مطالعه
تعمیر ماشین ظرفشویی ELEGANCE

۱۰. درامد زایی از راه تبلیغات

یک روش دیگر کسب درامد برای سئوکاران راهاندازی سایت است. اگرچه این روش کمی زمانبر است اما آینده روشنی دارد. از دانش سئو برای بهبود رتبه سایت خود استفاده کنید و با افزایش بازدید سایت اقدام به تبلیغات کنید.

۱۱. کسب درآمد از سئو با همکاری در فروش

افیلیت مارکتینگ با همکاری در فروش به معنای فروش محصولات سایتهای دیگر است. میتوانید محصولات یک فروشگاه دیگر را در سایت خود بفروشید و در ازای آن پورسانت دریافت کنید. برای بهرهمندی از این روش بایستی سایت شما بازدید خوبی داشته باشد و مخاطبان اعتماد کامل به خرید از سایت داشته باشند.

۱۲. راه انداختن فروشگاه اینترنتی

راه اندازی و چرخاندن یک فروشگاه اینترنتی نیز از قابلیتهای یک سئوکار حرفهای است. زمینه مورد علاقهتان برای فروش محصولات را انتخاب کنید و دست به کار شوید. لازم نیست تعداد محصولاتتان خیلی زیاد باشد. از طیف محدودی از کالاها شروع به کار کنید و به مرور تنوع آن را بیشتر کنید.

۱۴. تاسیس آژانس سئو

اگر دوستانی دارید که در زمینه سئو مانند شما حرفهای هستند، با یکدیگر همراه شوید و یک آژانس ارائه خدمات سئو راه بیاندارید. در ابتدای کار بهتر است با هزینه پایین و شرکتهای کوچکتر کار را شروع کنید و به تدریج قیمت خدماتتان را افزایش دهید. بدین ترتیب مشتریان به مجموعه شما اعتماد کرده و کار سئو سایتهای خود را به شما میسپارند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.