رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

روش پیشنهادی برای مقاوم سازی سیمان

روش پیشنهادی برای مقاوم سازی سیمان - یک سوالبه نقل و قول از خبرگزاری کار ایران – ایلنا: یکی از پر استفاده‌ترین مصالح ساختمانی سیمان است که در اثر ترکیب با آب در مجاورت هوا خاصیت چسبندگی پیدا می‌کند و به سبب همین خاصیت وظیفه چسباندن مصالح ساختمانی از قبیل شن و ماسه، آجر، سنگ و… به یکدیگر را برعهده دارد. همچنین از نماهای سخت نما می‌توان به نمای سیمانی اشاره کرد. نماهای بسیاری را می‌توان توسط سیمان به وجود آورد که از جمله آن ها می‌توان به نماهای رومی، چکشی، شسته و… اشاره کرد.

اکنون که مصالح سیمان ساختمانی، به عنوان یکی از مصالح پرطرفدار و ارزان به نسبت سایر مصالح ساختمانی، به شمار می‌آید، بحث مقاوم سازی سیمان نما را به وجود می‌آورد. با ما همراه باشید تا بهترین روش مقاوم سازی نمای سیمانی را به شما توضیح دهیم.

روش های قدیمی مقاوم سازی بتن (نمای سیمانی)

از روش های قدیمی مقاوم سازی سیمان بتونی نما می‌توان به:

مقاوم سازی بتن با روش FRP
مقاوم سازی با روش افزایش ابعاد، تیر، ستون و فونداسیون سازه
تکنیک پس کشیدگی یا پیش تنیدگی
مقاوم سازی با کمک دیوار برشی
بسته بندی خشک
مقاوم سازی با کمک بادبند
مقاوم سازی سازه بتنی با استفاده از ورق های فولادی
مقاوم سازی بتن با استفاده از جداسازهای لرزه ای
مقاوم سازی بتن با استفاده از شاتکریت بتنی
مقاوم سازی سازه با روش مقاوم سازی اتصالات
مقاوم سازی با استفاده از سیستم های جاذب انرژی

روش پیشنهادی برای مقاوم سازی سیمان - یک سوال

از طرف دیگر تعداد و تنوع سازه ها و همچنین عمر متوسط آن‌ها در دنیا، در حال افزایش است، بنابراین ترمیم، محافظت و مقاوم سازی از سازه ها، امری اجتناب ناپذیر است، چرا که جایگزینی کلی سازه نیز مستلزم تحمل بار مالی شدید خواهد بود. لذا پرداختن به مسئله مقاوم سازی ضرورتی حیاتی و از موضوعات روز در محافل علمی و عملی بین المللی است.

«سیمان، یکی از موادی است که در اکثر نما‌های روکار و زیر کار یک ساختمان و محیط های دیگر استفاده می‌شود، همچنین از آن دسته نما‌هایی است که خیلی زود ترک برمی‌دارد و کیفیت خود را از دست می‌دهد. اما با داشتن یک سیمان نانو دیگر، نگرانی این مشکلات نخواهیم بود. با نانو کردن سیمان به خصوص سیمان سفید؛ در درجه اول، کیفیت جنس سیمان خود را بالا ببرید و در آخر یک نمایی فوق‌العاده با سیمان برای محیط رو کار خود به نمایش بگذارید. اکثر مدیران پروژه ای که با مواد نانو سیمان، سروکار داشته اند، قیمت خرید نانو سیمان سفید را یک هزینه مقرون به صرفه برای اجرای پروژه‌های خود می‌دانند.»

بهترین روش برای مقاوم سازی کیفیت سیمان در طولانی مدت

اکنون می‌خواهیم شما را با جدید‌ترین روش مقاوم سازی بتون یا سیمان آشنا کنیم. این روش هم از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است هم از نظر کیفیت و ماندگاری؛ با تبدیل سیمان معمولی به سیمان نانو می‌توانید، هم مقاومت سیمان یا بتون سازه را بالا ببرید و هم ‌با اجرای پوشش نانو روی نمای سیمان، از  جذب آب، بر روی نمای سیمانی کاملا جلوگیری کنید و دیگر هیچ گونه آلودگی مخلوط با آب و دوده و کثیفی جذب آن نمی‌شود.

“جهت مشاهده این مقاله خبری به ادامه مطلب مراجعه کنید”

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.