رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

سرویس پکیج با ضمانت

سرویس پکیج

(gas boiler water heater servic) برای اینکه پکیجی سالم و پر بازده ای داشته باشید، لازم است که در بازه های زمانی منظم و مشخصی اقدام به سرویس پکیج بکنید.سرویس پکیج در تهران به وسیله ی سرویسکاران مجاز به صورت ۲۴ ساعته و با ضمانت ۶ ماه انجام میگیرد.

سرویس و تعمیر پکیج را به متخصصان تهران سرویس آنلاین بسپارید:

تعمیر پکیج زمانی ضروری می‌شود که با مواردی مانند روشن نشدن پکیج، گرم نشدن آب خروجی، خاموش شدن پکیج، کدهای خطا پکیج (error) و … روبه‌رو شوید. در تعمیر پکیج، انتخاب یک تعمیرکار پکیج و رادیاتور حرفه‌ای و کاربلد بسیار مهم است؛ چرا که انواع پکیج دیواری و زمینی از برندهای مختلف وجود دارد که ممکن است کمی با هم متفاوت باشند اگرچه قطعات حساسی مانند پمپ آب و سنسور حرارتی و برد در همه آن‌ها وجود دارد. برای مشتریان در کنار دانش و مهارت سرویسکار و تعمیرکار، درخواست هزینه تعمیر پکیج مناسب و منصفانه برای تعمیرات پکیج هم در انتخاب متخصص مدنظر است.

در بسیاری از اوقات، آنچه نیاز داریم خدمات سرویس پکیج (سرویس کامل و یا سرویس دوره‌ای) است و ایراد جدی و خرابی در قطعات پکیج بوجود نیامده است. از جمله تفاوت‌های اصلی میان تعمیر و سرویس پکیج، عدم کارکرد صحیح دستگاه در زمان نیاز به تعمیر است. مثلا در صورتی که پکیج شما روشن نشود، احتمالا جرقه زن خراب شده و نیاز به تعمیر است؛ اما سرویس پکیج در زمان بروز مشکلی در پکیج انجام نمی‌شود. بلکه برای حفظ سلامت دستگاه، به صورت سالانه یا هر ۶ ماه یک مرتبه، پکیج توسط سرویسکار بررسی می‌شود.

انواع روش‌های سرویس پکیج دیواری

سرویس پکیج دو روش مختلف دارد که سرویس دوره ای و سرویس کامل می‌باشد.

 • سرویس کامل

سرویس کامل پکیج به روشی گفته می‌شود که تمامی‌قطعات دستگاه را به صورت کامل و یکی یکی بررسی کرده و در صورت وجود هرگونه مشکل درون آن، مشکل را قبل از اینکه به تعمیر نیاز داشته باشد برطرف می‌کنیم.

 • سرویس دوره ای

سرویس دوره ای پکیج به نوعی از سرویس پکیج گفته می‌شود که دو بار در سال انجام می‌شود.

یک بار قبل از شروع فصل سرما و یک بار هم پس از به اتمام رسیدن آن، در این نوع سرویس قطعات به صورت جزئی بررسی شده و عیب‌های آن‌ها را برطرف می‌کنید.

پکیج دیواری چیست؟

قبل از معرفی انواع پکیچ باید تعریف کوتاهی از سیستم گرمایشی پکیچ ارائه کنیم و بعد از آن به معرفی مدلهای مختلف آن بپردازیم.پکیچ دستگاه و سیستم گرمایشی است که برای تامین منابع آبی سرد و گرم برای واحدهای موجود در یک ساختمان کاربرد دارد و به صورت زمینی و یا دیواری تولید شده و قابل استفاده و نصب است.در اصل پکیج دیواری و یا زمینی سیستم گرمایشی است که به جای موتور خانه مرکزی در قدیم بکار می­‌رود. پکیج قابلیت نصب در یک کابینت دیواری و یا زمینی را دارد.پکیج های دیواری با بازدهی انرژی بالاتر، و سوخت کمتر از موتورخانه و همچنین حذف لوله کشی­‌ در ساختمان و مستقل شدن هر یک از واحدها ار نظر گرمایش و تامین آب گرم استفاده می‌شوند.پکیج دیواری به گونه‌­ای طراحی شده است که تمام اجزای مدارهای گاز سیستم گرم کننده رادیاتور‌ها، آب گرم مصرفی و سیستم کنترل این مدار‌ها در خود جای داده است.همچنین سیستم کنترل این مدار‌ها در این مجموعه کوچک قرار دارند و با وزن کم روی دیوار قابل نصب هستند.از مزایای مهم این سیستم گرمایشی کوچک این است که می­توان به نیاز به فضای کم، ایمنی بالا و مستقل بودن در هر واحد اشاره کرد که میتواند جایگزین مناسبی برای موتورخانه و آبگرمکن باشد.نکته مهم دیگر درباره این سیستم گرمایشی مصرف سوخت بهینه در این دستگاه است .دقت داشته باشید که برای سرویس و تعمیر پکیج دیواری در انواع مختلف نیازمند اطلاعات کافی و تجربه هستیم پس ر صورت عد آگاهی از این سیستم گرمایشی از فردی کارادن کمک بخواهید.

مطالعه
تجهیزات صنعتی تولید شده با ورق استیل 321

انواع پکیچ دیواری :

 1. دیواری
 2. زمینی
 3. زمینی ایستاده

سرویس کامل پکیج دیواری :

 • مبدل اصلی اسیدشویی شود
 • مبدل ثانویه اسیدشویی شود
 • بلوک چپ دستگاه کاملا د مونتاژ شد و مجدد جمع شود
 • بلوک راست دستگاه باز شد و فلومتر و شیر پرکن د مونتاژ شد و مجدد جمع شود
 • ntc مدار گرمایش تعویض شود
 • ntc مدار آب مصرفی تعویض شود
 • ایرپرشر(کلید فشار هوا) چک شود
 • واترپرشر(کلید ایمنی آب) چک شود
 • منبع انبساط شارژ باد شود
 • مدار گرمایش(خط رادیاتورها) شستشو شود
 • ترموستات حد چک شود
 • سه راه صافی برگشت باز شد و تمیز شود
 • مشعل دستگاه تنظیم گاز شود

رسوب زدایی سالانه پکیج :

پکیج های دیواری باید حداقل سالی یک مرتبه سرویس شوند تا از خرابی های احتمالی آنها جلوگیری شود. یکی از مهمترین اقدامات در سرویس سالیانه پکیج دیواری رسوب زدایی آن است. معمولا لوله ها و قطعات پکیج های دیواری پس از چند ماه مصرف باید رسوب زدایی شوند زیرا به دلیل سختی آب مصرفی شهری املاح مختلفی ممکن است در این لوله ها رسوب کرده باشد. رسوب زدایی و سرویس سالیانه پکیج دیواری بر افزایش طول عمر و عملکرد این وسیله گرمایشی بسیار موثر بوده و از خرابی آن جلوگیری می کند.

بهترین زمان برای سرویس پکیج :

سرویس پکیج دیواری بهتر است هر چند ماه یک بار انجام شود تا در صورت وجود مشکل در هر کدام از قطعات دستگاه اقدامات و تعمیرات لازم هر چه زودتر انجام شود اما به طور کلی باید پیش از شروع فصل سرما سرویس پکیج را حتما انجام دهید. توصیه می کنیم سرویس سالیانه پکیج دیواری خود را به یک متخصص و تعمیرکار حرفه ای بسپارید تا هم سرویس و هم رسوب زدایی پکیج دیواری به خوبی انجام شود. اگر پکیج دیواری را به تازگی خریداری یا تعمیر کرده اید بهتر است هر نیم سال یک بار سرویس آن انجام شود. در صورت وجود املاح در آب و رسوب در قطعات و لوله‌های رادیاتور علائم مشخصی در سیستم ظاهر می شود که در چنین شرایطی باید هر چه سرعتر رسوب زدایی را انجام داد.

مطالعه
راهنمای خرید بهترین دنده دوچرخه

رسوب‌زدایی پکیج دیواری را چه زمانی باید انجام داد؟

گرفتگی لوله های پکیج دیواری و مخزن آن بر اثر نشست املاح و مواد موجود در آب شهر یکی از مشکلات شایع در پکیج های دیواری است که شایع ترین علامت آن گرم و سرد شدن مداوم آب است. این گرفتگی مسیر لوله آب پکیج را تنگ کرده و در نتیجه از سرعت و فشار آب میکاهد. به همین دلیل آب دیرتر به محل مصرف رسیده و مکن است سرد شود. این رسوبات در مخزن حرارتی پکیج نیز موجب ضخیم شدن دیواره‌های منبع شده و در نتیجه موجب افزایش مصرف انرژی در پکیج میشوند. این مساله به مرور ممکن است منجر به سوراخ شدن مخزن آب شود اما با سرویس به موقع و رسوب زدایی میتوان مانع از این مساله شد.

نحوه رسوب‌زدایی از پکیج

شاید رسوب زدایی را بتوان مهمترین مرحله در سرویس پکیج دیواری دانست. این کار را میتوانید خودتان انجام دهید اما بهتر است انجام آن را به یک تعمیرکار حرفه ای بسپارید. رسوب زدایی از پکیج در ۷ مرحله صورت میگیرد که در ادامه آنها را کاملا توضیح داده ایم.

مرحله اول

ابتدا پکیج را از برق بکشید و کاور آن را باز نمایید.

مرحله دوم

برای شروع ابتدا شیر ورودی آب سرد پکیج را بسته و شیر پرکن پکیج را در جهت عقربه‌های ساعت باز نمایید. سپس شیر آب گرم موجود در پایین ترین نقطه که معمولا همان شیر آب گرم شیلنگ دستشویی میباشد را باز کنید تا آب موجود در پکیج کاملا تخلیه شود. وقتی عقربه فشار پکیج روی عدد صفر رفت یعنی پکیج کاملا خالی شده است.

مرحله سوم

در این مرحله باید مبدل پکیج متصل به بلوک ها را باز کنیم و از دستگاه جدا کنیم. برای این کار میتوانید از دو عدد پیچ آلن شماره چهار استفاده کنید.

مرحله چهارم

در این مرحله نوبت به رسوب‌زدایی مبدل پکیج میرسد که برای این کار معمولا از نوعی محلول شیمیایی رسوب زدا یا دیسکلر استفاده میشود. البته باید قبل از بکارگیری این ماده از سازگاری آن با ساختار پکیج خود اطمینان حاصل نمایید تا هیچ آسیبی به سیستم پکیج وارد نشود. هنگام کار با این ماده شیمیایی باید مراقب باشید و بهتر است از ماسک، عینک مخصوص، دستکش و لباس کار استفاده نمایید. حال باید ماده مورد نظر را درون سوراخ مبدل بریزید و ۱۵ دقیقه صبر کنید. پس از این زمان آب را درون این سوراخ لگیرید تا کاملا شسته شود.

مطالعه
آیا می دانید اصول بسته بندی لوازم اتاق خواب در زمان اسباب کشی چیست؟

مرحله پنجم

در این مرحله باید مبدل را نصب نمایید اما پیش از نصب، شکل اورینگ ها را که برای نصب مبدل به پکیج به آنها نیاز داریم بررسی نمایید. اگر شکل اورینگ ها تغییر کرده باید ابتدا آنها را تعویض نمایید.

مرحله ششم و هفتم

مبدل باید روی محل مورد نظر نصب شود به طوری که شیارهای آن در سمت چپ قرار گیرد. در پایان نیز فشار پکیج را روی عدد یک و نیم تنظیم کرده و سپس دستگاه را روشن نمایید.

نحوه رسوب‌زدایی پکیج به وسیله پمپ

روش دیگری نیز برای رسوب زدایی از پکیج وجود دارد که در آن از یک پمپ اسیدشویی استفاده می‌شود. در این روش پمپ اسیدشویی درون ظرف اسید قرار داده میشود و خروجی آن به یک سمت مبدل وصل میشود. سمت دیگر مبدل نیز به وسیله شلنگ به ظرف متصل میشود. در این روش اسید به داخل مبدل پمپاژ شده و رسوبات به وسیله شلنگ از مبدل خارج می شوند. پس از اتمام کار باید آب را به داخل مبدل پمپاژ کرده و کاملا شست تا اسیدی درون آن باقی نماند.

چه عواملی بر هزینه سرویس پکیج اثر می‌گذارند؟

 • برند پکیج
 • نوع پکیج از نظر نصب
 • محل قرارگیری پکیج
 • اشکال پکیج
 • هزینه احتمالی ایاب و ذهاب تعمیرکار پکیج

خدمات ارائه شده توسط تهران سرویس آنلاین در زمینه تعمیرات و سرویس پکیج

 • تعمیر پکیج دیواری و زمینی
 • نصب و راه اندازی پکیج
 • سرویس کامل پکیج
 • لوله کشی و تعویض قطعات پکیج
 • رسوب زدایی پکیج
 • سرویس فن پکیج

قیمت سرویس پکیج دیواری چقدر است؟

هزینه سرویس پکیج دیواری با توجه به روش سرویس پکیج دیواری تعیین می‌شود و می‌توان گفت که هزینه آن تقریبی محاسبه می‌شود.

برای مثال هزینه سرویس کامل با سرویس دوره ای کاملا متفاوت است و مسلما هزینه سرویس کامل بیشتر از دوره ای است چرا که همه قطعات پکیج باید بررسی شوند و سپس سرویس شوند

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه


1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Find More Info here on that Topic: yeksoal.com/متفرقه/سرویس-پکیج-با-ضمانت/ […]