رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

شیاف آنتی هموروئید، بهترین شیاف بواسیر

شیاف آنتی هموروئید با نام تجاری ایپروئید شناخته می شود. این دارو می تواند در بهبود بیماری های مجرای مقعدی از جمله بواسیر (هموروئید داخلی)، شقاق، فیستول و التهاب روده مورد استفاده قرار گیرد. این شیاف می تواند علائم بیماری بواسیر مانند درد، خونریزی و التهاب را به سرعت از بین ببرد.

بیماری بواسیر چیست؟

بیماری بواسیر یا همان هموروئید شایع ترین بیماری مقعدی است که در اثر تورم سیاهرگ های کانال مقعدی ایجاد میشود. این بیماری به ۲ نوع داخلی و خارجی تقسیم میشود. این بیماری باعث احساس درد، سوزش، خارش مقعدی میشود.

علت اصلی ایجاد این بیماری یبوست مزمن است، اما عوامل دیگری از جمله زایمان، بارداری، رابطه مقعدی و … نیز در ایجاد این عارضه اثرگذار هستند. این بیماری باید فوراً درمان شود.

مطالعه
پکیج دیواری ایران رادیاتور

شیاف آنتی هموروئید برای چیست؟

داروی آنتی هموروئید را می توان به دو صورت شیاف و پماد از داروخانه ها تهیه نمود. این دارو حاوی فنیل افرین است و موقتاً عروق خونی متورم را باریک می کند. از همین روی می تواند درد، سوزش، خارش و تورم را کاهش دهد. همچنین این دارو حاوی موادی است که به شکل لایه ای محافظ درآمده و هنگام دفع از التهاب زیاد جلوگیری می کند.

این دارو حاوی ماده ای به نام فنیل افرین است که می تواند با تنگ کردن عروق خونی می تواند تورم و ناراحتی ناشی از آن را کاهش دهد. محتویات این شیاف مانند یک سد از تماس مدفوع با روده و التهاب دیواره های آن جلوگیری میکند.

از این دارو می توان در مراحل ابتدایی بروز علائم بیماری استفاده نمود، اما در موارد پیشرفت تر در کاهش علائم و التهاب موثر است و اگر پس از طی ۷ روز نتیجه ای حاصل نشود، لازم است، مصرف دارو را قطع نمایید و برای درمان های موثر با پزشک مشورت کنید.

همچنین از شیاف آنتی هموروئید در دوران پس از عمل جراحی هموروئید نیز استفاده می شود. این دارو می تواند در کاهش عوارض بعد از عمل هموروئیدکتومی موثر باشد.

مطالعه
ویژگی های دستگاه بسته بندی نیمه اتوماتیک گرانولی

ادامه شیاف آنتی هموروئید چیست؟

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه