رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

صاعقه گیر را بیشتر بشناسیم

نیروهای موجود در طبیعت به طور کامل بر زندگی انسان تأثیر می گذارد و هر یک از آنها تأثیر منحصر به فردی بر طبیعت دارند. رعد و برق نیروی طبیعی و قدرتمند طبیعت است و درجه بالایی از آن برای ما و وسایل زندگی ما خطرناک است. محافظت از خود و خانه در برابر این نیرو ضروری است و نیاز به استفاده از تنظیم کننده های آموزشی دارد. یکی از وسایل حفاظت در برابر صاعقه، صاعقه گیر است که نیروی صاعقه را به عنوان یک سیستم هوایی که از مکانیزم یونیزاسیون بار الکتریکی استفاده می کند به زمین منتقل می کند.

معرفی و کاربردهای صاعقه گیر برای اولین بار توسط بنجامین فرانکلین در سال 1750 در مجله جنتلمن معرفی شد. او در پایان نامه دکترای خود استفاده از میله های فلزی را برای حفاظت از ساختمان ها شرح داد. ماکسول مکملی برای تحقیقات فرانکلین منتشر کرد و در نهایت به ایده استفاده از صاعقه گیر منجر شد.

صاعقه گیر الکترونیکی Ellips sk3 - الکترو برق آران - لیست قیمت و مشخصات انواع صاعقه گیر

Medell این مدل پیشنهاد می کند که ساختمان بین کمربندهای فلزی قرار گیرد. در این حالت نیروی صاعقه از مسیر بیرونی ساختمان انتقال استفاده می کند و نمی تواند وارد ساختمان شود. سیستم حفاظتی مورد استفاده در صاعقه گیر دارای دو نوع گروه حفاظتی خارجی و داخلی می باشد.

مطالعه
لباس دوچرخه سواری

اتصالات تجهیزات یا سیستم های حفاظت در برابر صاعقه، تجهیزات هادی صاعقه و اتصالات مختلف در کیت فضای باز.

سیستم داخلی صاعقه گیر از ترکیبی از اجزاء شامل فناوری استانداردسازی و جداسازی پتانسیل ها تشکیل شده است تا بتواند از جرقه های قابل اشتعال جلوگیری کند.انواع صاعقه گیر
دو نمونه کلی از صاعقه گیر در بازار وجود دارد: فعال و غیرفعال. هر کدام از این صاعقه گیر انواع خاص خود را دارند که در زیر توضیح داده شده است. در نوع فعال، صاعقه گیر از نظر نیاز انرژی به دو دسته خودکفا و گواهی شده تقسیم می شود:
صاعقه گیر یک نمونه خودکفا است که می تواند انرژی و قدرت مورد نیاز شما را از فضای اطراف دریافت کند و با استفاده از سیستم داخلی خود از آن استفاده کند.

صاعقه گیر پسیو ،انواع صاعقه گیر،صاعقه گیر اسپانیایی،صاعقه گیر اروپایی،رعد گیر،صاعقه گیر ساده،فروش و اجرای تخصصی صاعقه گیر، قیمت صاعقه گیر،برق گیر،فرانکلین،

فردی که به صاعقه گیر متکی است برای کار به یک منبع برق خارجی مانند باتری قابل شارژ یا منبع تغذیه نیاز دارد. بدون این دو منبع، شمارش فعال صاعقه گیر بی فایده است.
انواع مختلفی از صاعقه گیر های فعال در زیر گروه صاعقه گیر وجود دارد:

✅ انرژی خورشیدی

این بادی است

اتمی و دامنه – جو

جدیدترین این مدل ها از نوع کندانسور است که با استفاده از آخرین تکنولوژی ها تولید می شود.

مطالعه
راهنمای خرید تیر آهن برای ساختمان

یک نمونه دیگر صاعقه گیرها، پسیو یا همان غیرفعال هستند یا با میله مسی یا نوک فولادی (پیکانی شکل) ساخته می شوند. صاعقه گیر برای ظاهر خود شناخته شده است، و عناوین Hedgehog، مشتری، Franklin و سایر صاعقه گیر ها همه منفی یا منفی هستند.

مدل های دیگری از صاعقه گیر های غیرفعال در بازار موجود است، از جمله کابل تعلیق، قفس فارادی، سیستم ترمینال مشبک، صاعقه گیر با مقاومت بدون خط، براکت بلند، میله، جلوگیری از شکاف هوا و میله های ساده فرانکلین.

صاعقه گیر پسیو چند شاخه مسی و استنلس استیل | ایمن سازان اکسین رعد
صاعقه گیر پنوماتیک یا پیزوالکتریک
پنوماتیک صاعقه گیر که پیزوالکتریک نیز نامیده می شود، از یک محفظه خالی تشکیل شده است، اما مسیرهای ورودی و خروجی که قرار است یک دوک آیرودینامیکی باشند، می توانند برای خروج هوا در زمان مشخص و در یک مسیر مشخص مورد استفاده قرار گیرند و الکترود به صورت عمودی ارتعاش می کند. .
یک سلول پیزوالکتریک به این الکترود متصل است. نوسانات در الکترود باعث ایجاد الکتریسیته ساکن در سلول می شود.پس از تولید این انرژی در داخل سلول، انرژی بین الکترود و دیواره‌های موجی تخلیه می‌شود و جو اطراف یونیزه می‌شود.
این یک فرآیند بسیار خودکفا اما آسیب پذیر و ظریف است. این به دلیل دوک محفظه است، زیرا ممکن است هوا در مسیر مسدود شود و روند جریان ممکن است متوقف شود.
صاعقه گیر خورشیدی
صاعقه گیر های خورشیدی همانطور که از نامشان پیداست از سلول های خورشیدی و باتری هایی استفاده می کنند که در طول روز با نور خورشید شارژ می شوند و الکتریسیته ساکن را ذخیره می کنند.

مطالعه
پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

همه چیز درباره ی سیستم صاعقه گیر | مهندس برتر

واضح است که به مرور زمان این انرژی باید تخلیه شود تا جو یونیزه شود. صرف نظر از عملکرد و مکانیسم این صاعقه گیر، باید گفت که صاعقه گیر وابستگی زیادی به باتری فتوسل داخلی دارد. این باتری در واقع نشان می دهد که چه مدت می تواند افزایش یابد. در مقایسه با سایر صاعقه گیرها، این مکانیسم صاعقه گیر چندان مقرون به صرفه نیست و از آنجایی که هیچ تضمینی برای افزایش ساعات آفتابی وجود ندارد، نمی توان انتظار داشت که این صاعقه گیر عملکرد مطلوبی داشته باشد. وقتی باتری خالی می شود کار نمی کند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.