رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

فواید دوچرخه ثابت برای شکم چیست؟

فواید دوچرخه ثابت برای شکم یک موضوع بحث‌برانگیز در بین کسانی است که می‌خواهند با کمک دوچرخه ثابت چربی دور شکم خود را کاهش دهند و عضلات آن را تقویت کنند. برخلاف سایر اعضای بدن، کاهش چربی دور شکم دشوارتر صورت می‌گیرد و وجود آن بسیار آزاردهنده است و همچنین افزایش بیش از حد آن عواقب بدی به همراه دارد. برای اینکه از فواید دوچرخه ثابت در لاغری باخبر شوید و بدانید استفاده از دوچرخه ثابت چه تأثیری در کاهش چربی و عضلات شکم دارد، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تأثیر دوچرخه ثابت بر کاهش چربی شکم

دوچرخه ثابت یکی از مناسب‌ترین دستگاه‌های ورزشی محسوب می‌شود که هرکسی به‌راحتی می‌تواند آن را در منزل خود تهیه کند و در هنگام فراغت یا تماشای تلویزیون و… از آن استفاده کند. به‌طورکلی سه مدل دوچرخه ثبات وجود دارد که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم تا بتوانید دوچرخه ثابت مناسب با نیاز خودتان تهیه کنید. این سه مدل عبارت است از:

  • دوچرخه ثابت اسپینینگ (ایستاده)
  • دوچرخه ثابت نشسته
  • دوچرخه ثابت نشسته پشتی دار

فواید دوچرخه ثابت برای شکم و کاهش چربی آن کاملاً مشهود است و با هر سه مدل ذکر شده می‌توانید تمریناتی جهت چربی‌سوزی و فرم دهی عضلات داشته باشید. می‌دانیم که استفاده مداوم از دوچرخه ثابت فرم زیبایی به عضلات پا می‌دهد و باعث قوی شدن آن‌ها می‌شود اما اگر می‌خواهید علاوه بر اینکه پاهایتان تقویت شود، عضلات شکم و بالاتنه نیز فرم بگیرد می‌بایست از دوچرخه ثابت اسپینینگ یا همان دوچرخه ثابت ایستاده استفاده کنید.

مطالعه
دستگاه خشک کن میوه و سبزی

درگیری عضلات شکم در دوچرخه ثابت اسپینینگ بیشتر است زیرا وضعیت بدن بر روی آن حالت عمودی دارد و در این حالت هنگام پدال زدن عضلات شکمی نیز درگیر می‌شود و در نهایت به‌مرورزمان باعث تقویت و فرم گیری عضلات خواهد شد. به‌طورکلی دوچرخه ثابت اسپینینگ، برای چربی‌سوزی در بالاتنه و مخصوصاً شکم و پهلو مناسب تراست.

نکته قابل ‌توجه برای کسانی که کمردرد دارند: بهتر است که از دوچرخه ثابت نشسته و یا دوچرخه ثابت پشتی دار (مبله) استفاده کنند تا در هنگام دوچرخه‌سواری آسیب بیشتری به کمر و ستون فقراتشان وارد نشود.

 

فواید دوچرخه ثابت برای شکم

 

فواید دوچرخه ثابت برای شکم و کاهش چربی شکم

در ادامه مبحث فواید دوچرخه ثابت برای شکم می‌توان گفت خبر خوب این است که دوچرخه ثابت برای کاهش چربی شکم و پهلوها بسیار مناسب است. اما توجه داشته باشید برای نتیجه‌گیری بهتر می‌بایست به‌‌طور منظم از آن استفاده کنید و در کنار ورزش منظم از یک رژیم غذایی سالم و متعادل‌کننده استفاده کنید تا در کمترین زمان به هدف دلخواه خود برسید.

مطالعه
بهترین هتل های مشهد در نزدیکی حرم امام رضا!

برای سوزاندن چربی و کم کردن کالری، رژیم و ورزش در کنار هم دو امر ضروری و بسیار مهم است. استفاده از دوچرخه ثابت به طور میانگین ۳۰۰ تا ۷۰۰ کالری در ساعت می‌سوزاند، زیرا می‌توانید بین تمرینات قلبی و تمرینات بی‌هوازی تعادل ایجاد کنید و این امر سبب افزایش سرعت چربی‌سوزی در شکم می‌شود.

برای کاهش چربی شکم تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

در ادامه مبحث فواید دوچرخه ثابت برای شکم، به بررسی این سؤال که برای عضلات شکم تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت و این سؤال که تردمیل کجا را لاغر می‌کند می‌پردازیم. در پاسخ به سؤال نخست می‌توان گفت که هر دو دستگاه برای شما تمرینات تناسب‌اندام و قلبی و عروقی ارائه می‌دهند و شما می‌توانید در با تمرینات هوازی در منطقه ایروبیک خود (حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد ضربان قلب خود) تمرین کنید و چربی‌های ذخیره شده را از بین ببرید.

اما نکته قابل توجه این است که انجام تمرینات هوازی بر روی دوچرخه ثابت بسیار ساده‌تر از دویدن بر روی تردمیل است به همین دلیل اگر هدف شما از تمرین‌کردن، کاهش چربی شکم و فرم گیری عضلات آن است بهتر است با استفاده از دوچرخه ثابت، از فواید دوچرخه ثابت برای شکم بهر‌مند شوید. در پاسخ به سؤال دوم می‌توان گفت که زمانی که شما از تردمیل استفاده می‌کنید تمام عضلات بدن درگیر می‌شود و ماهیچه‌های بدن آزادانه حرکت می‌کنند اما بیشترین درگیری در عضلات پا و همسترینگ است.

مطالعه
بهترین رستوران های رشت، شهر باران!

فواید تمرین با دوچرخه ثابت

  • بالارفتن سطح انرژی و افزایش نشاط به علت ترشح آندروفین
  • افزایش استقامت قلبی و تنفسی
  • سرگرم‌کننده و لذت‌بخش
  • کاهش ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲
  • فرم دهی عضلات و تفکیک آن‌ها
  • کاهش استرس و اضطراب

فواید دوچرخه ثابت برای زنان

دوچرخه ثابت یکی از لوازم وزشی است که به زنان جهت رسیدن به تناسب‌اندام کمک شایانی می‌کند. زنان برای ورزش اهداف متفاوتی ممکن است داشته باشند، اهدافی مانند چربی‌سوزی، کاهش وزن و فرم گیری عضلات و… .

استفاده و بهره‌بردن از فواید دوچرخه ثابت برای شکم و دیگر عضلات به همراه رعایت رژیم غذایی سالم و متناسب می‌تواند به بانوان کمک کنند تا سریع‌تر به اهدافشان برسند. به‌طورکلی به بانوان جوان خرید دوچرخه ثابت اسپینینگ توصیه می‌شود اما افرادی که دچار بیماری در ناحیه کمر هستند بهتر است از دوچرخه ثابت نشسته و یا پشتی دار استفاده کنند.

دوستان عزیز میتوانید برای مطالعه ادامه مقاله و همچنین برای خرید انواع دوچرخه یا لوازم جانبی دوچرخه به سایت دوچرخستان مراجعه کنید.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.