رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

لمینت سرامیکی

لمنیت سرامیکی

لمنیت سرامیکی در اصفهان دکتر هدی صالحی
یکی از روش‌های متداول برای اصلاح طرح لبخند، استفاده از لمینت سرامیکی است. با استفاده از لمینت می‌توان بسیاری از نقص‌های دندان را برطرف کرد و هنگام خندیدن اعتماد به نفس بالاتری داشت. لمینت سرامیکی یکی از پرطرفدارترین روشها برای رفع نواقص دندانها می باشد. دکتر صالحی  دندانپزشک ترمیمی و زیبایی در این مقاله شما را با روکش لمینت سرامیکی و تفاوت آن با کامپوزیت آشنا خواهد کرد.

مراحل نصب لمینت سرامیکی

برای نصب لمینت سرامیکی ابتدا بیمار معاینه می‌شود. در مرحله بعد تمامی اقداماتی که برای آماده سازی بیمار برای نصب لمینت لازم است تعیین و اجرا می‌شود. سپس باید دندان‌ها را به میزان کمی تراش داد. در قدم بعدی از دندان قالب گرفته می‌شود و به لابراتور فرستاده می‌شود. برخی اوقات برای بیمار قالب موقت گذاشته می‌شود. در مرحله آخر قالب نهایی گذاشته می‌شود.

مراحل نصب لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیت؟

برای بسیاری از افراد سؤال است که برای داشتن لبخندی زیبا استفاده از لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟ هر کدام از این دو روش مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. برای پاسخ به این سؤال باید وضعیت دندان‌های وی بررسی شود. در صورتی که مشکلات دندانی بیمار شدید است و به دنبال روشی طبیعی برای اصلاح لبخند خود هست توصیه می‌شود از لمینت سرامیکی استفاده کند. کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی مقرون به صرفه است اما ماندگاری کم‌تری دارد.

مطالعه
دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک گرانولی چهار توزین

تفاوت لمینت سرامیکی و کامپوزیت

انواع لمینت سرامیکی

انواع لمینت سرامیکی، ویژگیها و قیمتهای متفاوتی دارند. طبق مزایا و معایب خودشان هر کدام هزینه متفاوتی  دارند. یکی از مهمترین فاکتورهای انتخاب نوع لمینت سرامیکی، هزینه آن است. اگر فرد مراجعه کننده هزینه برایش مهم نباشد یکی از گزینه های، دوام بیشتر لمینت و یا زیبایی و هر دوی آنها را باید انتخاب کند. مراجعه کننده باید تصیم بگیرد که می خواهد دندانش تراش بخورد یا نه؟ باید با توجه به هزینه و سلیقه، نوعی را انتخاب کنید که درخشندگی، زیبایی و مقاوت مد نظرتان باشد. انواع لمینت سرامیکی عبارتند از:

 • لمینت سرامیکی سیستم زیرکونیا
 • لمینت سرامیکی سیستم کاد کام
 • لمینت سرامیکی سیستم لومینیرز
 • لمینت سرامیکی سیستم لمینت بریلیانس
 • لمینت سرامیکی سیستم اى پى اس ونیر

انواع لمینت سرامیکی دز اصفهان

موارد استفاده از لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی یکی از روش های پر طرفدار برای بدست آوردن زیبایی دندان یا اصلاح طرح لبخند به شمار می رود. در صورتی که فرد کجی و بهم ریختگی دندان دارد، برای رفع تیرگی و پوشش لکهای تیره ایی که در اثر نوشیدن چای یا قهوه و … روی دندانها ایجاد شده، پوشش فضای خالی بین دندان ها بخصوص دندانهایی جلویی و ترمیم لب پر شدن دندانها، می تواند از لمینت سرامیکی استفاده کند.

مطالعه
انواع بذر صیفی جات

موارد استفاده از لمینت سرامیکی

مزایای لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی به نحوی طراحی می شوند که دندانهای جلوی شما را به طور کامل بپوشانند. این کار باعث می شود که اعتماد به نفس شما بالا رود و همچنین لبخندی جذاب و زیبا برایتان بوجود می آورد. ازجمله مزایای لمینت سرامیکی عبارتند از:

 • اصلاح ظاهر لبخند
 • مقاوم در برابر زرد شدن
 • کم تهاجمی تر نسبت به تاج دندان
 • طول عمر و دوام زیاد
 • طبیعی به نظر رسیدن
 • مشاهده کردن نتیجه در حین پایان کار
 • برطرف کردن عیبهای ظاهری دندان

معایب لمینت سرامیکی

یکی از معایب بزرگ لمینت سرامیکی، دائمی و غیر بازگشت بودن آنها می باشد. بعد از انجام دادن لمینت امکان حساس بودن به سرد و گرم بودن برخی غذاها وجود دارد. یکی دیگر از معایب بزرگ لمینت، تراش دادن مینای دندان قبل از نصب لمینت برای فرد مراجعه کننده می باشد. معایب و عوارض احتمالی که ممکن است توسط پزشکان غیر متخصص رخ دهد عبارتند از:

 • بروز عفونت
 • پوسیدگی دندان
 • دشواری در غذا خوردن
 • شکستن و جدا شدن لمینت دندان

آیا همه می توانند از لمینت سرامیکی استفاده کنند؟

لمینت دندان یک راه  حل دندانپزشکی برای پوشاندان نواقص زیبایی دندانها می باشند. بنابراین باید پایه دندانی سالمی داشته باشید. معمولا افرادی که زیر سن 18سالگی، باشند به دلیل رشد استخوان کامل فک نباید از این روش استفاده کنند. از جمله افرادی که نمی توانند لمینت سرامیکی انجام دهند عبارتند از:

 • افرادی که التهاب لثه داشته باشند.
 • مینای دندان ناکافی برای پیوند خوردن با لمینت سرامیکی
 • ابتلا به بیماری های دهان و دندان
 • پوسیدگی های عمیق در دندانها
 • داشتن دندانهای سالم و بدون نقص
مطالعه
تعمیر ماشین ظرفشویی ELEGANCE

نتیجه گیری

یکی از روشهایی که متخصصین دندانپزشکی برای اصلاح طرح لبخند، پیشنهاد می دهند استفاده از لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیت می باشد. لمینت سرامیکی معمولاً نسبت به کامپوزیت هزینه بیشتری و ماندگاری بهتری دارد. و برای افرادی که دندانهای کج، لب پر، کوتاه و بلند و همچنین فاصله بین دندانی دارند توصیه می شود. برای افرادی که مشکلات دهان و دندان دارند و همچنین بیماری های لثه ایی دارند و سنشان کمتر از 18 سال می باشد توصیه نمی شود. بنابراین قبل از انجام و شروع درمان باید با متخصص دندانپزشک خود صحبت کنید. برای اطلاع از درمان و هزینه لمینت سرامیکی دندان از مطب خانم دکتر هدی صالحی می توانید با شماره ی 09100024663 تماس بگیرید. می توانید به مطب ایشان به نشانی شاهین شهر، خ فردوسی، فرعی 1 غربی، ساختمان پزشکان ملت، واحد 10 مراجعه کنید، قبل از مراجعه حضوری حتما نوبت بگیرید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.