رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

لیست قیمت سردخانه جسد بیمارستانی| دستورالعمل سردخانه جسد

سردخانه جسد

%D8%B3%D8%B1%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87 %D8%AC%D8%B3%D8%AF3 - لیست قیمت سردخانه جسد بیمارستانی| دستورالعمل سردخانه جسد

همان طور که از اسم این سردخانه پیداست برای نگه داری میت (یا انسان مرده ) استفاده می شود این نوع سردخانه اصولا در بیمارستان ها،آرامستان ها و پزشکی قانونی مورد استفاده قرار می گیرد
صنایع برودتی برودت سرما سازنده بهترین وبا کیفیت ترین سردخانه های جسد درانواع مختلف :تک کابین ،دوکابین ،چهارکابین وشش کابین می باشد و در صورت نیاز مشتریان انواع سفارشی این محصول ساخته می شود جنس بدنه و داخل این دستگاه استیل نگیرخالص می باشد که برای جلوگیری از انتشار بومورد تایید وزارت بهداشت بوده است
درسردخانه های جسد از بهترین کمپرسورهای تک فاز و در بعضی مواقع سه فاز در مجاورت بهترین انواع اپراتورو کندانسور و قوی ترین مدل های ترموستات استقاده و ساخته می شود.

همچنین سردخانه های جسد دارای برانکاردهای مخصوص حمل جسد می باشد که حمل ونقل را برای کسانی در قسمت کفن و دفن هستند راحت تر می کند.

این نوع سردخانه نیزاز نظر دما به دو صورت بالای صفر و پایین صفرتقسیم می گردد نوع بالای صفر ان برای نگه داری میت در زمان کوتاه ترو نوع زیر صفر ان برای نگه داری میت در طولانی مدت می باشد.

مطالعه
قیمت کانکس ویلایی

 انواع سردخانه جسد

سردخانه ها از لحاظ دمای داخلی به دو صورت سردخانه زیر صفر و بالای صفر قابل تولید می باشند.و از نظر تعداد کابین به صورت زیر است.

اغلب به صورت سردخانه تک کشو و یا سردخانه تک کابین و سردخانه دو کابین، سه کابین، چهار کابین و… می باشد.و ظرفیت آنها با تعداد کابین رابطه مستقیم دارد.

سردخانه جسد دو کابین در بین دیگر انواع سرد خانه جسد طرفداران بیشتری دارد، به دلیل اینکه در کلینیک هایی که فضای کمتری دارند به راحتی جای گیری می کند.

این نکته که قابل ذکر است که سردخانه جسد تک کابین تا چهار کابین یه صورت سردخانه معمولی هستند که موتور آنها به صورت جداگانه نصب می شود در صورت که سردخانه شش کابین تا ۱۲ کابین به صورت سردخانه جسد مرکزی بوده و شرایط متفاوت تری دارند.

اجزای سردخانه جسد

  • بدنه ی سردخانه جسد

جنس بدنه ی سردخانه ها را از استیل یا ورق های گالوانیزه می باشد، که با توجه به سفارش مشتری قابل تولید می باشند. ورق استیل در مقایسه با ورق های گالوانیزه گران تر است، ولی دارای عمر طولانی تر بوده و دارای دوام بیشتری می باشد. در ورق های گالوانیزه نیز پوششی از نوع رنگ پودری کوره ای وجود دارد، که در برابر زنگ زدگی بسیار مقاوم بوده، و دارای عمر بیشتری هستند.اصولا بدنه داخلی و بیرونی یخچال سردخانه جسد را باید کاملاً ضد زنگ بسازند، تا بتوانند از افزایش طول عمر دستگاه، امکان شستشوی آن بعد از تخلیه ی جسد نیز وجود داشته باشد، به همین خاطر اکثراً سردخانه های جسد دارای کف شور هستند.

  • عایق بندی

برای این که از خروج سرمای تولید شده از یک لایه محافظ استفاده می شود، جلوگیری کنند، که در بین ورق های خارجی و داخلی بدنه قرار خواهد گرفت. منظور از لایه محفاظ همان عایق سرما می باشد که از جنس فوم تزریقی و یا قالب های پلیمری خواهد بود.

  • موتور سرما ساز

در سردخانه های جسد نیز هم مانند همه ی وسایل سرمایشی باید از موتور سرما ساز، اواپراتور، کندانسور و سایر متعلقات سرماسازی استفاده کنیم. موتور به کار رفته در تولید این سردخانه ها نیز می تواند از نوع  کالترون، دانفوس و یا تکامسه خواهد بود، که با توجه به سفارش مشتری از هر کدام از این موتورها می توان استفاده کرد.

  • پنل کنترل دما

برای این که بتوانیم از دمای سردخانه مطلع شویم، پنلی بر روی سردخانه نصب می شود، کنترل کنیم، تا تمام این اطلاعات مربوطه را در اختیار کاربران آن ها قرار می گیرند، تا آن ها بتوانند دمای مد نظر خود را تعیین کنند. این پنل می تواند لمسی یا دکمه ای باشد.

  • برانکارد قابل جداسازی

در داخل کابین های سردخانه یک برانکارد برای قرار دادن جسد بر روی آن وجود دارد، جنس برانکارد می تواند از نوع استیل یا ورق گالوانیزه ضد زنگ به انتخاب خریدار ساخته خواهد شد، برخی از برانکاردها نیز دارای قابلیت جداسازی را نیز دارند، و به راحتی می توان جسد را تا خودرو حمل کرد بدون اینکه نیاز به انتقال آن به یک برانکارد دیگر باشد.

مطالعه
مقایسه دنا و دنا پلاس؛ مقایسه و بررسی انواع تیپ های دنا

منبع:

https://brodatsarma.com/product-category/%d8%b3%d8%b1%d8%af%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87/%d8%b3%d8%b1%d8%af%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%ac%d8%b3%d8%af/

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.