رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

معرفی ماشین دوخت پدالی

کارخانه ها در گذشته تمام مواد تولیدی خود را به صورت دستی بسته بندی می کرده اند. اما امروزه دیگر نیاز به این روش های وقت گیر و سنتی نیست. با آمدن دستگاه های صنعتی می توانید به راحتی و سرعت بالا محصولات را بسته بندی کنید به خصوص بسته بندی حبوبات استفاده از همین دستگاه های صنعتی باعث شد تا هم سرعت تولید در کارخانه بالا رود و هم بسته بندی کردن سریع و شکیل شوند. دستگاه دوخت سورا صنعت مدل های زیادی دارد که که یکی از انواع آن دستگاه دوخت پدالی است.دستگاه دوخت برای دوختن درب کیسه های مختلف با جنس های پلاستیکی، پارچه ای، نخی و کاغذی استفاده می شود.این دستگاه مدل های مختلفی دارند که می توان به دستگاه دوخت صنعتی و دستگاه دوخت دستی اشاره کرد.

دستگاه دوخت پدالی  چیست؟

این دستگاه کاغذ ، پلاستیک ، گونی و پارچه را به هم می دوزد. پاکت ها و محصولاتی که در بازار می بینید که انتهای آنها دوخته شده است کار این دستگاه است.

این دستگاه دارای پدال پایی است که انواع دهانه پلاستیک متفاوت را به هم وصل می کند.در فروشگاه هایی که محصولات فله و بدون بسته بندی کارخانه فروخته می شود می توانید از این دستگاه برای بسته بندی استفاده کنید.

معرفی ماشین دوخت پدالی :

همانطور که از نام دستگاه دوخت حرارتی

(در بعضی موارد به دستگاه پرس پدالی نیز معروف است.) مشخص است، جهت دوخت  پلاستیک پدالی برای این دستگاه تعبیه شده است که پس از قرار دادن بسته بندی در دهانه دوخت با فشار دادن پدال پایی دستگاه، عملیات دوخت انجام می شود. کار کردن با دستگاه دوخت حرارتی پدالی بسیار ساده می‌باشد و اپراتور به راحتی و بدون داشتن دانش و تخصص خاصی می تواند با این دستگاه کار کند. همچنین این دستگاه به علت سرعت و دقت بالایی که در دوخت دارد معمولا جهت مصارف صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد

خرید دستگاه دوخت پدالی سورا صنعت

انواع دستگاه دوخت پدالی:

دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی

مطالعه
شیر فشارشکن هیدرولیک چیست؟

دستگاه دوخت پلاستیک دستی یا رومیزی باید از نیروی دست برای کار استفاده کند .این دستگاه نمی‌توانند به شکل تمام اتوماتیک کار کنند.  دستگاه دوخت حرارتی رومیزی با حرارت لبه بالایی کیسه را می‌چسباند. به دلیل سرعت پایین این دستگاه‌ها کسب و کارهای خانگی  و فروشگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه های دوخت پلاستیک دستی ساده از حرارت برای بستن سر نایلون های پلاستیکی استفاده می کنند. این دستگاه ها که بیشتر با نام دستگاه پرس پلاستیک شناخته می‌شوند معمولا در فروشگاه ها استفاده می‌شوند.

مدل‌های کاتردار دستگاه دوخت پلاستیک رومیزی پیشرفته تر از مدل‌های معمولی هستند .این مدل ها با استفاده از تیغه‌هایی در وسط دستگاه می‌توانند بسته بندی را به شکل پشت هم و با سرعت بالاتری دوخت بزند.

دستگاه دوخت پلاستیک ریلی

دستگاه دوخت ریلی پیشرفته ترین مدل دستگاه دوخت پلاستیک است. این دستگاه های دوخت نایلون محصولات را روی ریل های خود قرار می دهند و عملیات دوخت را به شکل اتوماتیک و با سرعت بسیار بالایی انجام می دهند. ریل های این دستگاه ها بسته به نوع محصول می تواند عمودی و یا افقی باشد

دستگاه دوخت پدالی برنجی:

این دستگاه ها به صورت دائم گرم هستند. در واقع دستگاه های دائم گرم برنجی با داشتن گرمایش دائمی در محل فک دستگاه قابلیت تنظیم دما بر روی محدوده خاصی را دارند. همچنین این دستگاه ها امکان دوخت بسته بندی های لایه آلومینیمی را نیز دارا می باشد.

مطالعه
چرا هدیه می دهیم؟

دستگاه دوخت پدالی المنتی:

یک دستگاه دوخت پدالی المنتی بایستی دارای تایمر جهت ایجاد دوخت حرارتی مناسب باشد. در واقع بعد از روشن کردن جهت ایجاد حرارت مناسب در المنت دستگاه دوخت پدالی بایستی تایمر دستگاه را به نسبت جنس و ضخامت لایه بسته بندی بر روی عدد مشخصی قرار داده شود.

قیمت دوخت پدالی سورا صنعت

 تفاوت دوخت پدالی و برنجی

۱- در دستگاه برنجی المنت ها همیشه گرم هستند. این دستگاه ها امکان دوخت بسته های آلومینیومی را دارند. در مقایسه با سایر دستگاه های دوخت قیمت ارزانتری نیز دارند.

۲- در دستگاه دوخت پدالی المنتی حتما باید تایمر وجود داشته باشد.زیرا برای باید دوخت حرارتی مناسبی وجود داشته باشد.

برای این منظور ابتدا دستگاه را روشن می کنید. سپس نسبت به نوع بسته ای که قرار است دوخته شود دمای دستگاه را تنظیم می کنید.

دوخت پدالی سورا صنعت

دستگاه های دوخت کیسه به دو دسته ی کلی تقسیم می شود:

دستگاه دوخت گونی دستی

دستگاه دوخت گونی دستی مدل کوچک و قابل حمل سرکیسه دوز است.دستگاه دوخت دستی برای کسب و کارهای کوچک مناسب است. سرکیسه دوز دستی می‌تواند شارژی یا برقی باشد.

دستگاه دوخت گونی اتوماتیک

این دستگاه سرکیسه دوز در خطوط تولید کارخانه‌ها و تولیدی‌های بزرگ استفاده می‌شود .این دستگاه برای دوخت و بسته بندی کیسه‌های خیلی بزرگ مانند برنج و جو و…کاربرد دارد


موارد استفاده از دستگاه دوخت پدالی

  • برای بسته بندی های  انواع سم و مواد شیمیایی
  • بسته بندی حبوبات
  • در کارخانجات بسته بندی ماکارانی یا در کارگاه های تولید سنتی رشته و ماکارانی
  • در کارخانجات مواد پتروشیمی
  • بسته بندی های شکر ،قند،آرد،برنج،تاید،جو،انواع بلغور وحبوبات
  • تولیدات کارخانه های پتروشیمی
  • بسته بندی کلیه مواد پودری مانند انواع ادویه ها، قهوه، چای و…
مطالعه
تاریخچه و تکامل تراکتورها

نحوه کار باماشین دوخت پدالی

دستگاه دوخت پدالی که برای پرس درب بسته های پلاستیکی استفاده می شود یکی از دستگاه های ساده می باشد که کار کردن با خیلی آسان می باشد
برای دوخت هر بسته ای فقط کافی بسته بر روی فک پایینی دستگاه قرار گرفته و دو لبه آن تنظیم گردد.
سپس با فشار دادن پدال دستگاه اهرم یا فک بالایی بر روی بسته فرود آمده و با داغ شدن و فشاری که وارد می آید، لبه های بسته به صورت خطی ذوب شده و به یکدیگر می چسبدویا بدوزید.پرس بسته بندی های دستگاه پدالی کاملا آب بند بوده و از ورود هوا و آلودگی به داخل بسته جلوگیری می شود. جنس های نایلون،پلاستیکی و گونی را  می توان با دستگاه دوخت پدالی دوخت زد البته  بستگی به مدل آنها هم دارد.

نتیجه گیری

با خواندن مطلب دستگاه بسته بندی دوخت پدالی چیست و چه کاربردی دارد متوجه می شوید که عملکرد هر کدام از آن ها با توجه به نوع دوخت  و کاربردهای آن می تواند متفاوت باشد و شما با داشتن آگاهی کافی از نحوه کارایی هر کدام از آن ها می توانید دست به بهترین انتخاب بزنید.در صورت نیاز به مشاوره و یا مشاهده ایرادات در دستگاه خود می توانید از خدمات حرفه ای کارشناسان سورا صنعت بهره مند شوید

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.