رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مقایسه و بررسی انواع آبسردکن استیل صنعتی

امروزه آب سرد کن از جمله تجهیزات و وسایل مهم و ضروری در هر اداره، فروشگاه،مطب پزشکی، مسجد، بیمارستانها، مدارس و غیره می باشد .
آب سرد کن استیل که تامین آب آشامیدنی را بر عهده دارد و اب آشامیدنی را به صورت خنک و سرد در اختیار شما قرار می دهد.این ابسرد کن ها در ظرفیت ها و مخزن هایی با لیتراژ های مختلفی و همچنین در انواع مختلفی در بازار موجود هستند.

مقایسه و بررسی انواع آبسردکن استیل صنعتی

آب سرد کن 

یکی از مناسب ترین و بهترین آبسرد کن های موجود در بازار آبسردکن استیل می باشد زیرا سرعت خنک کردن آب در آنها به نسبت بالا بوده و از نظر بهداشتی نیز بسیار مطابق با اسنتاندارد می باشد و مصرف برق آن نیز بسیار کم بوده و قادر است در تمامی ساعات روز کار کرده و به هیچ عنوان دچار اختلال نشود .
همان طور که گفته شده از این نوع آبسرد کن صنعتی اغلب در مکان های عمومی و شلوغ نصب و استفاده می شود زیرا این آب سرد کن استیل دارای داوام خوب و مناسبی بوده و و دارای ویژگی های مثبتی می باشد و در انواع بسیار متعددی و مطابق با نیاز شما تولید و عرضه می شود
آب سرد کن های استیل دارای انواع مختلف تک شیر، دو شیر، سه شیر، چهار شیر و پنج شیر می باشد که دارای قدرت موتور متغیر و ظرفیت مخزن متفاوت می باشند که پیشتر به آن می پردازیم این آبسرد کن ها با افزایش تعداد شیر های خروجی آن لیتراژ مخزن آن ها نیز تغییر کرده و افزایش می یابد و قاعدتا ابعاد آن ها نیز افزایش پیدا می کند. گه پر فروش ترین نوع آن را در ادامه می آوریم.

آب سرد کن دو شیر

آب سرد کن دو شیر یکی از پر فروش ترین ابسرد کن ها بوده که بسیار در مکان های عمومی مانند پارک ها، بیمارستان ها، مطب ها و مکان هایی که دارای رفت آمد و تردد کمتر می باشند مناسب می باشد و دارای مخزنی با ظرفیت قابل توجه ۲۴ لیتر می باشد و موتور کم مصرف دانفوس با مصرف انرژی رتبه A می باشد.

آب سرد کن سه شیر

آبسرد کن استیل سه شیر نیز از دیگر ابسرد کن ها استیل پر فروش می باشد که به لیل داشتن مخزن ۳۶ لیتری و موتور پر قدرت بسیار مناسب برای مسجد و بیمارستان ها می باشد .

ویژگی های آب سرد کن 

آبسردکن استیل دارای ویژگی های بارزی بوده از جمله بدنه ای از جنس استیل استنلس که مانع از پوسیدگی، زنگ زدگی، و خوردگی آبسردکن شده و دوام و استحکام دستگاه ها بالا برده است در نتیجه در هنگام خرید باید دقت داشت که بدنه ی داخلی و بدنه ی خارجی آن از استیل نگیر باشد
همچنین کیفیت کندانسور نیز یکی از فاکتور های مهم در خرید آبسردکن استیل می باشد . در نتیجه با ید توجه داشت که کنداسور بکار رفته در دستگاه بجای مسی از جنس آلومینوم باشد زیرا کندانسور آلومینیومی دارای طول عمری بیشتر می باشد .
از ویژگی های دیگر ابسرد کن ها مجهز بودن به کلید کنترل آن می باشدکه قدرت سرمایش موتور را مورد کنترل قرار می دهد و شما با کمک آن قادرید تا دمای آب خروجی را تظیم نمایید
جش های بکار رفته در ابسرد کن استیل از نوع جوش آرگون می باشد و تاین موضوع نیز بسیار حایز اهمیت می باشد زیرا ممکن است استیل در صورت عدم استفاده از این نوع جوشکاری کیفیت آب کاهش پیدا کرده و دستگاه دچار مشکلات جدی چون خوردگی ومورد دیگر شود.
عایق بندی بکار رفته شده در ابسرد کن استیل از نوع عایق حرارتی تزریقی فوم پلی یورتان بوده که مانع هدر رفتن سرمایش دستگاه شدو و مصرف انرژی دستگاه را نیز کاهش می دهد  و دارای حالتی انتی باکتریال دارد که مانع انواع باکتری و میکروب می شود .
کمپرسور آبسردکن استیل از نوع کولترون تایلند می باشد و ترموستات این دستگاه نیز از نوع دانفوس می باشد که برترین برند های بازار می باشد.
مخزن آبسرد کن از نوع استیل نگیر۳۰۴  بوده و در هر نوع ابسرد کن ظرفیت آن متغیر است.
موتور این دستگاه با توجه به نوع ابسرد کن دارای قدرت های متفاوتی می باشد.

مطالعه
راهنمای خرید بهترین دنده دوچرخه

 چرا باید مخزن آبسردکن استیل باشد؟

از نکات مهمی که در هنگان خرید باید به آن توجه نمود جنس مخزن آبسرد کن می باشد که باید از نوع استیل نگیر ۳۰۴ باشد زیرا سایر فلزات مانند مس، آلومینیوم و گالوانیز بدشت با آب واکش داده و باعث تغییر طعم، مزه و رنگ آب خروجی می شوند و در نتیجه کیفیت آب را کاهش می دهند اما کروم نیکل یا همان استیل ضد زنگ هیچ واکنشی با اب نداده و کاملا بهداشتی و تایید شده توسط سازمان بهداشت می باشد.

مقایسه و بررسی انواع آبسردکن استیل صنعتی

ظرفیت مخزن آب سرد کن های استیل 

 • آب سرد کن تک شیر: ۱۲ لیتر
 • آب سرد کن دو شیر : ۲۴ لیتر
 • آب سرد کن سه شیر : ۳۶ لیتر
 • آب سرد کن چهار شیر : ۴۸ لیتر
 • آب سرد کن پنج شیر : ۵۰ لیتر
مطالعه
سیم و کابلی با کیفیتی مثال زدنی!

موتور ابسرد کن استیل چیست؟ 

موتور این آبسرد کن دارای قدرت های متغیر است و به شرکت تولید کننده ان بستگی دارد اما اکثریت آبسرد کن ها دارای موتوری از جنس ساپکول و یا دانفوس می باشد و همچنین قدرت موتور آن ها نیز با توجه به نوع آنها و شرکت تولید کننده آن بین ۱.۲ تا ۳.۴ اسب بخار متغیر است .

فاکتور های مهم در انتخاب آبسرد کن مناسب

 • رعایت اصول بهداشتی آبسرد کن
 • میزان کیفیت آب ارائه شده توسط دستگاه
 • میزان برق مصرفی توسط آبسرد کن
 • کیفیت و میزان دوام قطعات دستگاه
 • تعداد شیر آب دستگاه آبسرد کن
 • زیبایی و ظاهر دستگاه
 • ارگونی و مسایل امنیتی
 • گارانتی و خدمات پس از فروش

انواع آبسردکن

آب سرد کن ها در انواع بسیار مختلفی در بازار وجود دارند. این محصول دارای ویژگی های متفاوت می باشند. از آسرد کن در شرکت ها و کارخانه ها، مطب و بیمارستان ها بیشتر استفاده می شود.

آبسردکن برای مسجد

آبسرد کن های استیل مناسب برای مساجد و هیئت ها می باشند. این محصول بتا داشتن بدنه استیل از رشد با کتری تا حد زیادی جلو گیری می کند. این محصول آب را تا دمای ۶ تا ۱۰ درجه می تواند تنظیم کند. موتور قدرتمند این دستگاه باعث می شود آب در مدت زمان بسیار کمی خنک شد و ثابت بماند. همچنین بدنه استیل این محصول موجب می شود تا از این محصول بتوان در تمامی شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

آبسردکن استیل 

آبسردکن های صنعتی که به آب سرد کن های استیل شناخته می شوند. در انواع مختلف تولید و عرضه می شوند. این آبسرد کن ها بیشتر در مکان های عمومی ، کارخانه ها، مدارس و حتی مساجد قابل استفاده است و کاربرد دارد. از ویژگی های این محصول  می توان به داشتن شیر ضد چکه، موتور سابکول، عایق بندی تزریقی اشاره کرد. همچنین بدنه ی این دستگاه از جنس تمام استیل نگیر می باشد که در رنگ و مزه آب تغییری به وجود نمی آورد. از آب سرد کن های عمومی بیشتر در محیط های روباز استفاده می شود. جنس بدنه استیل این محصول باعث می شود تا از این محصول در مکان های روباز و مرطوب استفاده شود. این محصول قابلیت لوله کشی را نیز داراست همچنین لوله ها این محصول نیز از جنس پلی اتیلن است. آبسرد کن های استیل در انواع تک شیر تا چهار شیر تولید می شوند.در هنگام خرید این محصول به ظرفیت، برند، قیمت و مشخصات فنی این دستگاه دقت کنید.

مطالعه
چالش خرید عسل اصل

 آبسرد کن مرکزی 

آبسرد کن مرکزی از یک منبع تمام استیل بزرگ تشکیل شده است. از این نوع آبسرد کن در ساختمان های اداری بزرگ، باشگاه و یا حتی بیمارستان ها می توان استفاده کرد. مخزن این نوع آبسرد کن معمولا در خارج از ساختمان و یا بام ساختمان قرار می گیرد. سپس با لوله کشی به سایر طبقات لوله کشی  می شود.

آبسرد کن اداری  

آب سرد کن اداری یکی از پر فروشترین نوع آبسرد کن محسوب می شود. این محصول در طرح ها و مدل های مختلف در بازار موجود می باشد. این محصول در سه نوع آبسردکن رومیزی، آب سردکن منبع دار و آبسرد کن مستقیم تولید می شود.
آبسرد کن های منبع دار دارای ورودی لوله کشی نیستند. ورودی این محصول منبع آب و یا بطری است. منبع آب این محصول بعد از هر بار تمام شدن باید به صورت دستی دوباره پر شود. این نوع آبسرد کن دارای قابلیت جابجایی است و فضای بسیار اندکی را اشغال می کند. آبسرد کن های اداری اتصال مستقیم دارای  دو ورودی برای تامین آب خنک و آب گرم می باشند. این دستگاه دبه صورت اتوماتیک پر شده اما برای جابجایی نیاز به لوله کشی دوباره دارد.

بهترین آبسردکن های موجود در بازار

آبسردکن های زیادی در بازار وجود دارند این محصول وسیله ای بسیار کاربردی جهت خنک کردن آب محسوب می شود در این مقاله به معرفی برخی از بهترین برند های آبسرد کن در بازار می پردازیم.  در حال حاضر شرکت های تولید کننده بسیاری در تولید صنایع سرمایشی در سراسر کشور اقدام به فعالیت کرده اند از جمله صنایع امین برودت سرما ، صنایع برودتی دنار سرما و صنایع برودتی البرز برودت  اما بهترین و پرفروشترین برند های تولید کننده آب سرد کن که در بازار حضور دارند  می توان به موارد زیر اشاره کرد.

آبسردکن صنایع برودتی برودت سرما

https://brodatsarma.com/product-category/%d9%85%d8%ad%d8%b5%d9%88%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%b1%d9%88%d8%af%d8%aa%db%8c/%d8%a2%d8%a8%d8%b3%d8%b1%d8%af-%da%a9%d9%86/

آبسردکن استیل صنایع برودتی نارنیا سرما

https://narniasarma.ir/product/43/%D8%A2%D8%A8%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D9%86-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C

آبسردکن استیل صنایع برودتی پرنس سرما

https://princesarma.ir/category/%D8%A2%D8%A8%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%84

منبع:

https://vananews.com/fa/news/446147/%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%88-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%A2%D8%A8%D8%B3%D8%B1%D8%AF%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%84-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8C

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Info on that Topic: yeksoal.com/متفرقه/مقایسه-و-بررسی-انواع-آبسردکن-استیل-صنع/ […]