رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

میله ارت چیست و چه کابردی دارد؟

در بسیاری از موارد امکان حفر چاه وجود ندارد به همین دلیل از میله ارت استفاده می کنند. آنها عمدتاً در مکان هایی استفاده می شوند که سنگ های بزرگ یا سنگریزه های کوچک در زیر زمین وجود ندارد. عمدتاً در اکثر سازه های فلزی مانند منابع باد، برج های روشنایی و ارتباطی، ریل و میلگردهای خاکی استفاده می شود. این میله ها قادرند به طور موثر از حوادث و قطع برق جلوگیری کنند و اغلب در طیف وسیعی از اندازه ها و طول ها استفاده می شوند.

این میله را داخل زمین قرار دهید و سپس با استفاده از پیل سوختی یا اتصال مخصوص به سیم زمین وصل کنید. در واقع این میله ها دارای ظرفیت جریان بالا با خطای دکل و سیستم توزیع، ایستگاه فشار ضعیف، ایستگاه فشار متوسط ​​و قوی هستند. هنگام انتخاب میله زمین، استحکام مکانیکی باید به همان اندازه که هنگام نصب در برابر ضربه مقاوم است و حتی در برابر سایش مقاومت خوبی داشته باشد. به طور کلی، بالای میله نباید هنگام کشتن پا گذاشته یا صاف شود.

از این میله می توان از نظر شاخص هایی مانند هدایت الکتریکی یا فرسایش برای ایجاد یک سیستم زمین ایمن و مطمئن با عمر طولانی و قابل اعتماد استفاده کرد. این میله ها باید به گونه ای باشند که با اتصال چند میله با کوپلینگ مسی بتوان آنها را امتداد داد.

مطالعه
انواع بذر صیفی جات

میله ارت بخرید

هنگام خرید میله ارت، باید نوع میله مورد نیاز خود را تعیین کنید، زیرا این میله از مواد مختلف و الزامات فنی متفاوت ساخته شده است. به طور کلی برای خرید بعدی باید به نکات زیر توجه کنید:

» هنگام خرید میله، باید مطمئن شوید که بین روکش مسی و فولاد پایه فاصله وجود ندارد.نمک یا رطوبت ممکن است تحت شرایط مختلف وارد شود و سپس یک باتری الکتریکی تشکیل شود و در نتیجه باعث خراب شدن سریع میله شود.

پایه فلزی و پوشش میله باید به طور کامل وارد شود تا میله به راحتی در زمین فرو برود. در غیر این صورت روکش مسی از میله جدا می شود و در زمین فرو نمی رود.

» خلوص مسی که در یک میله خوب استفاده می شود باید ۹۹.۹ درصد باشد در غیر این صورت میله عملکرد و کیفیت خوبی نخواهد داشت.

توجه داشته باشید که ضخامت لایه گالوانیزه میله نباید بیش از ۷۰ میلی متر باشد.

»میله های خریداری شده باید دارای استحکام و دوام بالایی باشند.

مطالعه
10 تکنیک طلائی در عکاسی حرفه ای

فراموش نکنید که این استیک ها را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا در این فروشگاه ها محصولات تقلبی و بی کیفیت به فروش نرسد.

قیمت میله ارت

به طور کلی تمامی محصولات میله ارت در اندازه ها و شکل های مختلف به فروش می رسند که در واقع قیمت های متفاوتی دارند. میله های زمین از مواد مختلف ساخته شده اند، قیمت نهایی کاملا متفاوت خواهد بود. برای ساخت این میله ها به عنوان مثال از مس، آهن و… استفاده می شود که ارزش آنها متفاوت است.

لازم به ذکر است که میله های گالوانیزه قیمت بیشتری نسبت به میله های دیگر دارند. در واقع میله های فولادی ضد زنگ گران هستند و عمر طولانی دارند. لازم است بدانید که برای ساخت میله های فولادی از مواد گران قیمت استفاده می شود.

انواع میله ارت

به طور کلی میله ها بر اساس جنسیت انواع مختلفی دارند. می توان گفت که این میله ها از فولاد ضد زنگ یا مشابه فولاد، مس جامد، فولاد گالوانیزه، کپر یا اتوماتیک ساخته شده اند.

فولاد جوان میله ارت: این میله ها در برابر زنگ زدگی مقاومت بالایی دارند و معمولاً ماندگاری بالایی دارند.این میله ها بدون لکه هستند و در واقع هزینه مواد این میله ها بسیار گران خواهد بود. این میله ها معمولا در اندازه های مختلف یعنی بنا به درخواست مشتری ساخته می شوند.

مطالعه
چگونه از اسپری فوم برای درزگیر استفاده کنیم؟

فولاد گالوانیزه میله ارت: این نوع میله در مواقعی که نیاز به پیچش موقت یا کوتاه مدت باشد استفاده می شود. به طور کلی، این میله ها هدایت الکتریکی پایینی دارند. آنها همچنین دارای راندمان جریان بالا و مقاومت در برابر خوردگی پایین هستند.

بند یا خودکار یینگ مسی میله ارت : ویژگی خوب این میله ها عملکرد اقتصادی خوب آنهاست و مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی نشان می دهند. این نوع میله ارت استحکام کششی بسیار بالایی دارد و می تواند کشش یا تعمیم یابد.

یینگ مس سخت میله ارت: جنس این میله ها مس سخت بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارد. این نوع میله برای خاک های سخت انتخاب خوبی است. این چوب تنها گزینه در خاک های پر نمک خواهد بود. این میله ها در اندازه های مختلف ساخته می شوند و می توان آنها را گسترش داد یا تعمیم داد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.