رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ورق استیل ۳۲۱ در تولید مخازن دارویی


مقدمه

آلیاژ ۳۲۱ یک فولاد ضد زنگ بوده که خانواده‎‌ای از گریدها هستند و به دلیل شکل پذیری، خواص مکانیکی و مقاومت در برابر خوردگی شناخته شده هستند. ورق استیل ۳۲۱  با تیتانیوم تثبیت می‌شود و در مقابل بارش کاربید کروم و در مواجهه با دمای بیش از ۸۰۰ درجه فارنهایت مقاوم است.
به طور معمول ویژگی‌هایی همچون دوام، سهولت در نگهداری و بهداشت یکی از نگرانی‌های ساخت مخازن دارویی بوده که استفاده از این ورق استیل می‌تواند این نگرانی را رفع سازد. این ورق‌ها به عنوان ماده‌ای در تولید مخازن ذخیره، پمپ‌ها، سیستم‌های لوله کشی یا مبدل‌های حرارتی، کوره‌ها، اتصالات یا شیرها استفاده می‌شوند و به خوبی می‌توانند استانداردهای کیفیت صنایع دارویی و بیوشیمیایی را برآورده کنند.

ساخت ورق استیل ۳۲۱ به چه صورت انجام می‌شود؟

این فولاد که از خانواده گریدها بوده و به صورت ضد زنگ تولید می‌شوند در ابتدا با افزودن یک سری عناصر همچون وانادیوم و نانوبیم در طول یک عملیات طولاتی ایجاد می‌شود که این دو عنصر در طول این عملیات ذوب می‌شوند. پس از این عملیات ورق‌های ایجاد شده با کمک یک فن خنک کننده ایجاد شده و در طول ساخت ویژگی‌های مهم این ورق‌ها یعنی استقامت بالا و انعطاف پذیری پایین در آن حفظ می‌شود.
این ورق‌های استیل یک نوع فولاد ضد زنگ بوده که مقاوم در برابر حرارت است و به گونه‌ای ساخته شده که در برابر آهنربا مقاوم بوده و جذب آن نخواهد شد. تمامی این موارد از جمله ویژگی‌های اصلی این ورق‌ها و دلیل مهم استفاده از آنها در مخازن دارویی است. استیل ۳۰۴ یک نوع بهبود یافته و توسعه یافته‌تر از ورق استیل ۳۰۴ بوده زیرا این استیل در برابر خوردگی و سایش مقاوم‌تر از نوع ۳۰۴ هستند.

مطالعه
بهترین منطقه برای خرید ویلا در اطراف تهران کجاست؟

ورق استیل 321 در تولید مخازن دارویی - یک سوال

ویژگی‌های مهم ورق استیل ضد زنگ ۳۲۱

از جمله ویژگی‌های مهم ورق استیل ۳۲۱ که یک نوع فولاد ضد زنگ و مورد استفاده در صنعت بهداشتی و دارویی بوده شامل موارد زیر است:
•    شکل پذیری: از جمله اصلی‌ترین ویژگی‌های این استیل می‎توان به خاصیت فوق العاده آن در شکل پذیری اشاره کرد.
•    مقاومت بالا: این ورق‌های استیل باید مقاومت خوبی در برابر خوردگی نشان دهند و بتوانند یکپارچگی ساختاری خود را حفظ کنند.
•    مقاوم در برابر ترک خوردگی: این ورق استیل در برابر سوراخ شدن و ترک خوردگی بسیار مقاوم است.
•    سهولت در تمیزی: تمیز کردن این ورق‌ها بسیار آسان بوده و در مواقعی که آلودگی این مخازن یک نگرانی مهم به شمار می‌رود استفاده از آنها بسیار موثر خواهد بود.
•    مقاوم در برابر حرارت: برخی از گریدهایی که از فولاد ضد زنگ آستنیتی ساخت می‌شوند در معرض دمایی در محدوده کروم بین ۸۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه فارنهایت قرار می‌گیرند اما آلیاژ فولاد ضد زنگ ۳۲۱ به دلیل تثبیت تیتانیوم به کار رفته در آنها این چنین نخواهند بود.
•    دارای مقاومت در برابر خزش، گسیختی و دمای پایین: این فولاد ضد زنگ در مقایسه با آلیاژهای ۳۰۴ و ۳۰۴L، مقاومت بالاتری را در برابر خزش و گسیختگی ارائه می‌دهند و زمانی که در معرض دمای پایین قرار می‌گیرند می‌توانند مقاومت خوبی را از خود نشان دهند.
•    قابلیت استفاده با اسیدهای آلی: مقاومت در برابر خوردگی ورق استیل ۳۲۱ نسبت به استیل ۳۰۴ بالاتر بوده و می‌تواند با اکثر اسیدهای آلی رقیق شده و محلول‌های سوزاننده بدون کلرید و فلوراید در دماهای متوسط استفاده شود.
•    قابلیت جوش: آلیاژ فولاد ضد زنگ ۳۲۱  قابل جوش بوده و با روش‌های استاندارد ساخت مخازن دارویی قابل پردازش است.

مطالعه
فواید استفاده از لیوان کاغذی چیست ؟

موارد استفاده از ورق استیل ۳۲۱

همان‌طور که ملاحظه کردید این ورق‌های استیل به دلیل ویژگی‌های مناسبی که دارند و در برابر انواع خوردگی، حرارت و غیره مقاوم هستند در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند که برخی از آنها شامل موارد زیر است:
•    صنعت داروسازی
•    صنعت بهداشتی
•    صنعت الکتریکی
•    صنعت ساختمان سازی
•    صنعت هوافضا
•    صنایع شیمیایی
•    صنایع پتروشیمی
•    و غیره
در حال حاضر این ورق‌های استیل در ضخامت، ابعاد، وزن و سایر موارد مختلف تهیه و تولید می‌شوند به گونه‌ای که قیمت ورق استیل ۳۲۱ بسته به موارد اشاره شده و کابرد آنها در صنایع مختلف می‌تواند متفاوت از دیگری باشد.

ورق استیل 321 در تولید مخازن دارویی - یک سوال ۳۲۱

چرا از ورق استیل ۳۲۱ برای ساخت مخازن دارویی استفاده می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید صنایع دارویی از جمله مهم‌ترین صنایع به شمار می‌رود که به طور مستقیم با سلامت مردم سروکار دارد به همین دلیل باید در تولید داروها از مخازنی استفاده شود که دارای ویژگی‌های مهم و اساسی باشند. از این نوع ورق استیل در تولید بسیاری از تجهیزات فرآوری داروها استفاده می‌شود و دلیل آن نیز این است که این آلیاژ حاوی نیکل و مولبیدن بوده که این دو عنصر نقش بسیار مهمی در تولید مخازن دارویی دارند.
به دلیل اهمیت بالای صنایع دارویی باید از ایجاد خطرات احتمالی جلوگیری کرده و به رعایت دستورات مهم پرداخت. ما در طول این مطلب در خصوص ویژگی‌ها و کاربرد مختلف ورق‌های استیل ۳۲۱ پرداختیم و توضیحات اساسی را خدمت شما ارائه دادیم.
بنابراین در حال حاضر می‌دانید که به دلیل مقاومت بالا و ضد زنگ بودن این آلیاژ از آن در تولید انواع مخازن همچون مخازن دارویی استفاده می‌شود زیرا این ورق‌های استیل از آسیب و بسیاری از خرابی‌های احتمالی جلوگیری کرده و می‌توانند از وقوع بسیاری از مشکلات جلوگیری کنند.
در خصوص قیمت ورق استیل ۳۲۱ باید این نکته را خدمت شما عرض کنیم که این ورق‌های استیل به دلیل ترکیبات آلیاژی و موارد مختلفی که موجب تولید آنها می‌شود، دارای قیمت گران‌تری نسبت به سایر گریدهای استیل هستند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.