رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

وسایل نجاری مورد نیاز کارگاه نجاری

یکی از سنتی ترین صنایع در ساخت و ساز، صنعت نجاری است. می توان گفت که نجاران در هر پروژه ساختمانی نقش کلیدی دارند و بدون آنها امکان تکمیل پروژه وجود ندارد. صنعت چوب و نجاری مانند تمامی صنایع دیگر نیاز به ابزار و تجهیزات خاصی دارد که در ادامه به معرفی و تشریح مهمترین آنها می پردازیم.

گیره ورق گیر

گیره ورق گیر

در حمل و نقل چوبهای سنگین مانند MDF از ابزارهای مهمی مانند گیره ورق گیر استفاده می شود تا با کمک آن به دست ها آسیب وارد نشود و کار جابجایی به سهولت انجام شود.

اسکنه

وسایل نجاری مورد نیاز کارگاه نجاری - یک سوال

در صنعت نجاری می توان اتصالات بسیار ظریفی را با ابزار دستی ایجاد کرد که هرگز با ماشین آلات امکان پذیر نیست. اسکنه از نظر عملکرد بسیار شبیه به غار است. با این تفاوت که قدرت آن از غار بیشتر است.

مطالعه
چراغ چشمی در چه جاهایی استفاده میشود.

اسکنه معمولاً برای ایجاد اتصالات در چوب استفاده می شود. اسکنه ها در اندازه ها و اشکال مختلف هستند و از مواد مختلفی ساخته می شوند. هرچه مواد تراشه سخت تر باشد کندتر است و کمتر نیاز به تیز کردن دارد. از این دستگاه برای ایجاد ارتباط بین دم، کام و زبان استفاده می شود.

اره گردبر

اره گردبر

دو نوع اره گرد وجود دارد: دستی و رومیزی. یکی از قابلیت های اره گرد این است که امکان تعیین عمق تیغه برای ایجاد شیارهای باریک، اتصال اره و برش چوب وجود دارد.

اره های مدور مزایا و معایب زیادی دارند و یکی از معایب برخی از اره های مدور سبک بودن و لرزش آن ها در هنگام برش است. یکی از ویژگی هایی که در این نوع اره بسیار حائز اهمیت است، پایداری دستگاه می باشد.

مطالعه
آموزش خوانندگی

این ویژگی هم به کیفیت و دقت برش کمک می کند و هم امنیت دستگاه را افزایش می دهد. تنوع و قابل حمل بودن اره گرد باعث شده تا بتوان از آن در هر مکانی استفاده کرد.

مته برقی

وسایل نجاری مورد نیاز کارگاه نجاری - یک سوال
مته برقی یکی از موثرترین ابزارهایی است که هر کسی می تواند در خانه خود داشته باشد. دریل برقی انواع مختلفی دارد و برخی از آنها مانند دریل ستونی که به آن دریل ثابت نیز می گویند فقط در کارگاه های نجاری استفاده می شود. برخی از نجارها برای پیشبرد پروژه های خود می توانند مته های دستی را به مته های ستونی تبدیل کنند.

سنباده زن چرخشی

سنباده زن چرخشی

یکی از نکاتی که هنگام سمباده زدن با سنباده باید مورد توجه قرار گیرد جهت ذرات چوب است. اما استفاده از سنباده چرخشی به دلیل حرکات چرخشی آن ضروری نیست.

مطالعه
انگشتر فیروزه و خواص آن

یکی از مزایای سنباده دوار اتصال چسب Velcro است که تعویض صفحه سنباده چند ثانیه بیشتر طول نمی کشد. اکثر سنباده ها قابلیت کنترل سرعت را دارند، بنابراین نمی توان سطح کار را بیش از حد آسیاب کرد.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی چند ابزار مهم و کاربردی در نجاری و کار با چوب پرداختیم. امید است مورد توجه شما مخاطبان قرار گرفته باشد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.