رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیتتوسط دکتر هدی صالحی در اصفهان

کامپوزیت لایه ای از مواد ترمیمی همرنگ دندان است که سطح بیرونی دندان را پوشش می‌دهد. از این پوشش مانند لمینت سرامیکی می‌توان برای اصلاح رنگ دندان، ترمیم دندان یا برطرف کردن نقص‌ها و عیوب دندان استفاده کرد. ونیر از لحاظ روش درمانی به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می‌شود. کامپوزیت از ونیرهای مستقیم است که در یک جلسه می‌توان آن را کار گذاشت.

با پیشرفت مواد دندانی و به وجود آمدن کامپوزیت‌ها با ذرات سرامیکی ماندگاری این درمان‌ها و کیفیت آن‌ها به شکل چشم‌گیری افزایش یافته است و در صورت مراقبت‌های بهداشتی کافی از طول عمر کافی و مناسبی برخوردار خواهد بود.

کامپوزیت برای چه کسانی مناسب است؟

برای اینکه مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای کامپوزیت هستید باید توسط دندانپزشک ترمیمی و زیبایی معاینه شوید. در این شرایط دندانپزشک بررسی می‌کند بیماری فعال لثه یا التهاب مربوط به آن را نداشته باشید. اگر دندان‌هایتان روی هم قرار گرفته یا نامرتب است و یا از رنگ دندان‌های خود راضی نیستید کاندید خوبی برای نصب ونیر کامپوزیت هستید. کامپوزیت  و لمینت سرامیکی برای تغییر اندازه دندان‌های بلند یا کوتاه و دندان‌هایی که دچار شکستگی هستند مناسب است. اگر دندان‌های ناسالم و ضعیف دارید توصیه نمی شود از این روش برای اصلاح طرح لبخند دندان‌هایتان استفاده کنید. ابتدا باید پوسیدگی دندان‌هایتان را برطرف کنید.

مطالعه
آموزش روشن کردن پکیج دیواری بوتان

کامپوزیت برای چه کسانی مناسب است؟

ونیر کامپوزیت چیست؟

ونیر کامپوزیت، ترکیبی از مواد زمینه ایی است که در اثر ترکیب ذراتی به اسم فیلر به استحکام و محکم بودن دندان دست خواهند یافت. یک ترکیب خمیری شکل؛ که بوسیله تابش نور در طول موج خاص به شکل سفت و سخت در خواهد آمد. به وسیله پولیش دادن به آن شکل مناسب می دهند تا در دهان موجب اذیت کردن دیگر دندان ها نشود. در واقع می توان یکی از بهترین درمان ها برای ایجاد لبخند زیبا در بیماران را با استفاده از ونیر کامپوزیت به دست آورد. در نسل جدید ونیر کامپوزیت ذرات سرامیکی به آن اضافه کردند تا استحکام بیشتری داشته باشد. همچنین‌ این ذرات سرامیکی به ونیر کامپوزیت جلوه براق تری داده‌ اند و باعث شده‌ آن حالت مات گونه ونیر کامپوزیت های معمولی کاهش یابد.

ونیر کامپوزیت چیست

کاربرد ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت برای زیبایی دندان کاربرد زیادی دارد. زمانی که بی نظمی دندان ها کم یا در حد متوسط باشد از ونیر کامپوزیت استفاده می کنند. حتی در مواقعی که رنگ دندان ها تغییر کرده، برای اینکه روشن تر شوند، برای بستن فاصله دندانی و همچنین تغییر فرم دندان از ونیر کامپوزیت استفاده می کنند. در موارد لب پر و شکستگی دندان و دندان های‌ بلند، کوتاه یا کوچک، ونیر کامپوزیت کاربرد زیادی دارد.

مطالعه
مرکز تعمیر ماشین ظرفشویی فردیس

کاربرد ونیر کامپوزیت

عوارض کامپوزیت دندان

یکی از مشکلات احتمالی که بعد از کامپوزیت دندان بوجود می آید جلوزدگی بیش از حد دندان می باشد. تخصص نداشتن دندانپزشک در این زمینه و توجه کافی او برای دندانهای بیمار این مشکل را بوجود می آورد. ضخامت بیش از حد کامپوزیت باعث جلو زدگی دندان ها می شود. ضخامت علاوه بر حالت مصنوعی که به دندان ها می دهد، باعث التهاب لثه ها می شود. التهاب لثه می تواند ناشی از نادرست قرار دادن کامپوزیت مجاور لثه، پالیش نامناسب و یا ضخامت زیاد کامپوزیت باشد. التهاب لثه می تواند باعث بدبویی دهان و همچنین خونریزی لثه شود. تمامی عوارض گفته شده در فوق در صورتی که کامپوزیت به صورت آگاهانه و بررسی کارشناسانه دندان توسط متخصص خوب صورت گیرد، بوجود نمی آید.

عوارض کامپوزیت دندان

هزینه ونیر کامپوزیت

هزینه تمام‌شده ونیر کامپوزیت لمینت، بستگی به‌کیفیت مواد اولیه به‌کار رفته دارد. همچنین میزان ضخامت دندان ها، سطح تکنیکی درمان انتخاب شده از سوی دندانپزشک و تجربه و مهارت‌ دندانپزشک، بر هزینه‌های درمان تاثیر مستقیم دارد. هزینه ونیر کامپوزیت بسته به هر فرد متفاوت می باشد، بنابراین قبل از انجام و شروع درمان اصلاح طرح لبخند باید با متخصص دندانپزشک خود صحبت کنید.

مطالعه
قیمت شیرینگ پک تونلی

هزینه کامپوزیت دندان در اصفهان

نتیجه گیری

یکی از روشهایی که برای اصلاح طرح لبخند، پیشنهاد می شود استفاده از ونیر کامپوزیت می باشد. ونیر کامپوزیت برای تغییر رنگ دندانها، برای افرادی که دندانهای کج و کوتاه و بلند دارند بسیار کاربردی می باشد. اگر منخصص انتخاب شده برای اینکار مهارت لازم را داشته باشد بدون عوارض انجام می شود. قیمت و هزینه ونیر کامپوزیت نسبت به کاری که انجام می دهید متغییر می باشد. برای اطلاع ازهزینه ونیرکامپوزیت دندان از مطب خانم دکتر هدی صالحی می توانید با شماره ی ۰۹۱۰۰۰۲۴۶۶۳ تماس بگیرید. می توانید به مطب ایشان به نشانی شاهین شهر، خ فردوسی، فرعی ۱ غربی، ساختمان پزشکان ملت، واحد ۱۰ مراجعه کنید، قبل از مراجعه حضوری حتما نوبت بگیرید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه