رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

پروژکتور به روشنایی روز!

آموزش کپشن نویسی

گاهی اوقات برای ایجاد روشنایی و نورپردازی مکان‎های وسیع و بزرگ نمی‎توان از لامپ‎های معمولی استفاده کرد، به همین دلیل از پروژکتور استفاده می‎شود؛ برای مثال برای نورپردازی مکان‎های بزرگی همچون سالن‎های تئاتر، استادیوم‎ها، کارخانه‎ها، سالن‎های ورزشی و استیج‎های اجرای کنسرت و… می‎توان از پروژکتورها بهره گرفت.

کاربرد پروژکتورها منحصر به روشنایی یک محیط نیست، بلکه از آن‎ها برای نورپردازی نمای ساختمان‎های مختلف و جلب توجه در یک محیط همچون فروشگاه‎ها استفاده می‎شود. اساسا پروژکتورها بر اساس ولتاژ، رنگ نور، توان مصرفی، محل نصب به دسته‎های مختلفی تقسیم می‎شوند؛ از جمله این پروژکتورها می‎توان به پروژکتور SMD، COB، LED و… اشاره کرد.

در حالت کلی انواع پروژکتورها از نظر ظاهری و بدنه تفاوت آنچنانی با هم ندارند، و بر اساس نوع لامپی که دارند، نام گذاری می‎شوند؛ ویژگی منحصر به فردی که در این پروژکتورها دیده می‎شود، این است که در کاهش مصرف برق بسیار موثر هستند.

مطالعه
ارورهای ماشین لباسشویی کرال

خرید پروژکتور

در هنگام خرید انواع پروژکتورها باید پارامترهای مختلفی را مد نظر خود قرار دهید، برای مثال نوع پروژکتور، کیفیت ساخت و برند آن، شدت نور، توان مصرفی، تعداد لامپ استفاده شده در آن و غیره را می‎توان نام برد. لذا هر پروژکتوری که ساخته می‎شود از مشخصات فنی منحصری بهره می‎برد؛ بنابراین برای انتخاب بهترین گزینه بایستی که اطلاعات کافی راجع به آن‎ها داشته باشید.

در هنگام خرید پروژکتورها حتما به نوع رنگ نور آن دقت کنید، زمانی که پروژکتورهای ال ای دی را انتخاب می‎کنید، طیف وسیعی از رنگ‎ها در محدوده انتخاب شما خواهد بود اما سایر پروژکتورها این گونه نیست؛ بلکه رنگی زرد یا سفید دارند.

قیمت پروژکتور

از آن جایی که پروژکتورها انواع مختلفی دارند و شرکت‎های مختلفی در زمینه تولید آن‎ها فعالیت می‎کنند، نمی‎توان قیمت واحدی را برای پروژکتورها در نظر گرفت. اما در حالت کلی با توجه به این که در ساختار آن‎ها از لامپ‎های کم مصرفی همچون LED، SMD، COB استفاده می‎شود؛ دارای قیمت مقرون به صرفه‎ای خواهند بود.

مطالعه
گیاهان آلرژی‌ زا و نحوه جایگزینی آن ها با گیاهان دیگر

می‎توان گفت که با توجه به مصرف برق کمی که برای انواع پروژتکتورها وجود دارد، از طول عمر و ماندگاری بالایی هم برخوردار هستند و مدت زمان زیادی می‏توان آن‎ها را مورد استفاده قرار داد، بدون این که نیاز باشد هزینه‎های اضافه‎ای را صرف خرید دوباره پروژکتور کنید.

انواع پروژکتور

در ادامه انواع پروژکتورها را بیشتر مورد بررسی قرار می‎دهیم:

• پروژکتور LED: در این محصول برای تولید کردن نور از دیودهای ساطع کننده نور استفاده می‎کنند. اساسا پروژکتورهای ال ای دی این قابلیت را دارند که نور را به رنگ‎های مختلفی نولید کنند.

• پروژکتور SMD: بدنه این محصول با آلومینیوم با کیفیت ساخته شده است و به همین دلیل به‎راحتی آسیب نخواهد دید. این محصول بسیار کم مصرف و سبک وزن است.

مطالعه
هوش مصنوعی ماشین لباسشویی

• پروژکتور COB: این نور افکن دارای نوری بسیار درخشان و متمرکز است و در برابر رطوبت و عوامل محیطی مختلف مقاومت خوبی از خود به نمایش می‎گذارد.
می‎توانید انواع پروژکتور (SMD، LED، COB) را با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی از فروشگاه اینترنتی سورولنز تهیه کنید، چرا که یک نمایندگی معتبر فروش پروژکتور است و با خاطر آسوده می‎توانید اقدام به خرید کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.