رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

پرینتر سه بعدی FDM چیست و چه اهمیتی دارد؟

پرینت سه بعدی FDM رایج ترین فناوری چاپ سه بعدی در جهان امروز است. این فناوری ها در نمونه سازی سریع کاربرد دارند و دستگاه های آن مستقیماً تولید می شوند. قیمت پرینتر سه بعدی FDM از حدود یک میلیون تومان شروع می شود و مواد اولیه آن به طور طبیعی با قیمت مناسب در بازار موجود است، این اقلام برای سه بعدی FDM بهترین تکنولوژی برای نمونه سازی و علاقه مندان به چاپ دنیا هستند.

به گزارش سایت خبرگزاری ایسنا بررسی کامل پرینت سه بعدی FDM با بروز ترین فناوری دنیا با شما به اشتراک میگذاریم و میتوانید بر اساس نکات موجود پرینت سه بعدی FDM نیز به موارد مثبت کار برسید.

در این قسمت از آموزشگاه پرینت سه بعدی نحوه عملکرد پرینتر سه بعدی FDM را توضیح می دهیم و قابلیت ها و محدودیت های آن را لیست می کنیم تا بتوانیم از این فناوری در کار خود استفاده کنیم.

چاپگر سه بعدی FDM یک چاپگر سه بعدی ارزان در نظر گرفته می شود. ماده اولیه این پرینترهای سه بعدی فیلامنت است. فیلامنت یک قرقره از پلاستیک قابل ذوب است. چاپ سه بعدی FDM ارزان ترین روش تولید افزودنی است. خرید پرینتر سه بعدی در فروشگاه های بزرگ ماننده آرلی و دیجیکالا برای خریداران با بهترین کیفیت انجام میگردد که شما همراهان گرامی میتوانید خریدتان را کامل کنید.

FDM در حال حاضر پرکاربردترین فناوری ساخت افزودنی است: پرینترهای سه بعدی FDM پر استفاده ترین پرینترهای سه بعدی در جهان هستند و اکثر چاپگرهای سه بعدی با این فناوری آشنا هستند.

پرینتر سه بعدی FDM

قابلیت های این فناوری و محدودیت های اصلی آن برای نمونه سازی سریع و محصول نهایی ارائه شده است. طراحان سه بعدی برای دستیابی به یک محصول، بهتر است هنگام طراحی سه بعدی برای چاپ FDM، قابلیت ها و محدودیت های تکنولوژی را در نظر بگیرند.

پیشنهاد ما : پرینتر سه بعدی ایرانی بخرم یا خارجی ؟

FDM چگونه کار می کند؟

یک چاپگر سه بعدی FDM از یک نازل برای تزریق لایه به لایه پلاستیک بر روی یک پلت فرم ساخت یا سینی استفاده می کند. این نازل فیلامنت پلاستیکی را به دمای بالایی می رساند که باعث می شود فیلامنت نیمه جامد و چکش خوار شود.

۱. در مرحله اول یک قرقره از فیلامنت ترموپلاستیک در چاپگر سه بعدی قرار می گیرد. سپس نازل تا حد تعیین شده گرم می شود و فیلامنت وارد نازل می شود و به دمای نزدیک به ذوب می رسد.

۲. نازل چاپگر مجهز به سیستم ۳ محوره یا ۲ محوره است، این نازل بر روی سطح سینی تولید حرکت کرده و پلاستیک فشرده را در نقاط مناسب تزریق می کند. نوع دیگری از پرینترهای سه بعدی FDM دارای نازل ۲ محوره است و در جلوی سینی ساخت، پس از ساخت هر لایه، می تواند در جهت Z حرکت کند.

۳. هر لایه ای که ساخته می شود با کاهش دما جامد می شود و لایه بعدی روی آن قرار می گیرد. برای ساختن سطح لازم است که نازل را چندین بار از روی آن رد کنید (مثل رنگ آمیزی مربع با نشانگر ماژیک).

پایان مقاله

پرینتر سه بعدی FDM آشنا شدید کار کرد و ویژگی آن و اگر شما نیز دسته از افرادی هستید برای خرید پرینتر سه بعدی میخواهید اقدام کنید ما فروشگاه های بزرگ ماننده آرلی و دیجی کالا و سایر فروشگاه های دیگر را معرفی میکنیم که پیشنهاد ما آرلی است و شما تصمیم گیرنده خرید محصول خود نیز خواهید بود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.