رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

چرا درب ماکروفر نف بسته نمی شود؟

مشکل باز و بسته نشدن درب ماکروفر نف، یکی از ایرادات رایجی است که امکان دارد مجبور به استفاده از خدمات تعمیر ماکروفر نف شوید. پیشنهاد می دهیم، پیش از این که با تعمیرکار این دستگاه تماس بگیرید، عواملی که در اینمطلب مورد بررسی قرار داده ایم را برای عیب یابی ماکروفر نف مورد استفاده قرار دهید.

برخی از عوامل، ممکن است به علت آشنا نبودن با شیوه نگهداری این وسیله بروز پیدا کرده باشند. به همین دلیل تکنسین های مرکز تعمیرات ماکروفر نف در تهران، تمامی بخش هایی که مسبب ایجاد خرابی باز و بسته نشدن درب مایکروفر می شوند را شرح داده و در نهایت برای هر کدام، راهکاری جهت رفع ارائه کرده اند.

۸ علت باز و بسته نشدن درب ماکروفر نف

با وجود پیچیدگی های ساختار و عملکرد دستگاه ماکروویو نف، می توان گفت که بروز هر خرابی، می تواند از عوامل مختلفی نشات بگیرد. به منظور رفع مشکل در درب و اجزای درب که موجب باز و بسته نشدن آن می شود، لازم است قطعات مختلفی از ایندستگاه مورد بررسی و عیب یابی قرار بگیرند. در غیر این صورت علت اصلی شناسایی نشده و تشخیص ندادن عامل اصلی منجر به برطرف نشدن این خرابی می شود. با کنترل ۸ عاملی که در ادامه نام برده ایم، می توانید این ایراد را رفع نمایید:

  1. خرابی دکمه ها
  2. شکسته شدن اهرم درب
  3. کثیفی لولا های درب ماکروفر نف
  4. پیچ خوردگی فنر
  5. معیوب شدن چفت و میکروسوئیچ درب
  6. آسیب دیدن قلاب متحرک درب
  7. بروز ایراد در ضامن درب
  8. مشکل در دستگیره متحرک درب مایکروفر نف

دکمه های ماکروفر نف خراب شده اند

در برخی از مدل های دستگاه مایکروفر نف، برای باز و بسته شدن درب، دکمه ای تعبیه شده است که با فشردن آن، قفل درب باز شده و امکان استفاده از فضای داخل دستگاه برای پخت غذا فراهم می شود. با نرم تر و یا سفت تر شدن این دکمه، ممکن است باز و بسته شدن درب تحت تاثیر قرار گرفته و این امر به درستی انجام نشود. حتما دکمه ای سازگار با مدل دستگاه خود خریداری کرده و جایگزین آن نمایید.

مطالعه
تعمیر کولرگازی در نسیم شهر

چفت درب مایکروویو نف را عیب یابی کنید

از مهم ترین عواملی که مانع از باز و بسته شدن درب ماکروفر نف می شود، می توانیم به خراب شدن چفت درب اشاره کنیم. به طور کلی درب تمامی مدل های مایکروفر نف، از دو فنر تشکیل شده است. این دو فنر با داشتن قابلیت کشسانی، عملیات باز و بسته شدن درب را سهولت می بخشند. علاوه بر این فنر ها، چفت هایی نیز برای درب این وسیله تعبیه شده اند. این چفت ها باعث قفل شدن درب شده و بخشی از ساختار میکروسوئیچ محسوب می شوند. با معیوب شدن چفت ها، درب ماکروویو نف باز و بسته نشده و میکروسوئیچ کارایی خود را از دست می دهد. باید میکروسوئیچ توسط تکنسین ماکروفر نف بررسی شده و در صورت نیاز بخش های آسیب دیده تعویض شوند.

فنر درب ماکروفر نف پیچ خورده است

با پیچ خوردن فنر در مایکروفر نف، درب این دستگاه به درستی باز و بسته نخواهد شد. این دو فنر هر کدام در یک سمت از دستگاه تعبیه شده اند. به منظور بررسی پیچ خوردگی آن ها، برق ماکروویو را قطع کرده و پنل را برای دسترسی بهتر باز کنید. با مشاهده شل شدگی و یا هر گونه آسیب در هر فنر، بهتر است برای عوض کردن آن ها اقدام نمایید.

قلاب درب ماکروفر نف شکسته است

به طور معمول، قلاب به لبه درب اتصال پیدا می کند تا درب مایکروفر نف، راحت تر باز و بسته شود. با توجه به جنس این قلاب که پلاستیکی است، احتمال می رود که به علت فشار زیاد و یا ضربه خوردن، دچار شکستگی شده باشد. با شکسته شدن قلاب، درب ماکروفر نف به درستی آزاد نشده و ایراد باز نشدن و یا بسته نشدن درب بروز پیدا می کند. تنها با تعویض قلاب درب می توانید این مشکل را برطرف کنید.

مطالعه
استفاده از ورق استیل در ترانسفورماتور

دستگیره متحرک مایکروفر نف ایراد دارد

یکی از اجزای تاثیر گذار در بروز خرابی باز و بسته نشدن درب که به عنوان ضامن درب و کلید باز کردن درب در ساختار مایکروفر نف تعبیه شده است، دستگیره متحرک است. این بخش به دلیل سایش و با گذشت زمان فرسوده خواهد شد. برای رفع مشکل ایجاد شده، توصیه می کنیم حتما این دستگیره را تعویض کنید. در صورتی که در این زمینه دانش و مهارت کافی ندارید، با تعمیرکار ماکروفر نف تماس بگیرید.

شاید قفل درب ماکروویو نف خراب است

اغلب ممکن است ایجاد مشکل بسته نشدن یا حتی باز نشدن درب مایکروفر نف، به علت معیوب بودن خود قفل درب باشد. این قفل از دو قلاب تشکیل شده است که به کمک یک بست در قسمت قاب دستگاه، اتصال پیدا کرده است. با اختلال در عملکرد این قلاب، باز و بسته شدن درب با مشکل مواجه شده و حتی مانع از روشن شدن ماکروفر نف می شود. حتما بخش های مختلف قفل درب این وسیله را بررسی نموده و در صورت نیاز میکروسوئیچ را به طور کامل تعویض کنید.

شکستگیی اهرم درب مایکروفر نف را بررسی کنید

اهرم وظیفه دارد تا درب ماکروفر نف را پس از بسته شدن، بسته نگه داشته و از باز شدن آن جلوگیری می کند. این اهرم از پلاستیک ساخته شده و به قسمت چفت درب متصل است. با شکستگی و یا آسیب دیدن آن، عملیات باز و بسته شدن درب دستگاه به درستی صورت نمی گیرد. به همین خاطر اگر متوجه معیوب بودن آن شده اید، حتما اهرم جدیدی را جایگزین کنید.

مطالعه
سیم و کابلی با کیفیتی مثال زدنی!

ماکروفر نف را تمیز کنید

گاهی اوقات ممکن است باقی ماندن و تجمع ذرات مواد غذایی و چربی ها در اجزای درب ماکروویو نف و یا لولا های آن، از باز و بسته شدن درب جلوگیری کنند. باید پس از هر بار استفاده از این وسیله، هر گونه چربی و مواد غذایی به جا مانده را پاک کنید. همین طور برای تشخیص علت مشکل قفل نشدن درب این دستگاه، بهتر است تمامی بخش های درب را رسوب زدایی و جرم گیری نمایید.

چگونه با تکنسین متخصص مایکروفر نف تماس بگیریم؟

آی پی امداد، به عنوان نمایندگی تعمیرات ماکروفر نف در تهران، دو راه ارتباطی تماس تلفنی و فرم آنلاین را فراهم کرده است. این مرکز با مجهز بودن به شعبات متعدد در سطح شهر تهران، خدمات متنوع و مقرون به صرفه ای را جهت رفع خرابی های ماکروویو نف ارائه می دهد.

مهم ترین این خدمات، با نام خدمات تعمیر ماکروفر نف در محل شناخته می شود. آی پی امداد، تکنسین ماکروفر نف را به محل و منزل کاربر اعزام می کند تا با جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه ها و هم چنین میسر کردن شرایط مشاهده مراحل عیب یابی این دستگاه توسط کاربر، در کوتاه ترین زمان، ایرادات و خرابی های ماکروویو برطرف شود.

در جهت بهره مند شدن از خدمات تعمیر مایکروفر نف در محل، باید درخواست خود را از طریق روش های اعلام شده، به ثبت برسانید و پس از دریافت اطلاعات تعمیرکار ماکروفر نف، زمان و روز حضور وی را تعیین کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.