رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

کاربردهای بوتاکس چیست؟

امروزه در کشورهای اروپایی از ترکیبات تزریقی زیادی برای رفع چین و چروک و یا افزایش حجم بدن استفاده می شود که متاسفانه در جامعه ما اطلاعات محدودی در این مورد وجود دارد. به طور خلاصه، این نوع ترکیبات به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

ترکیبات فلج کننده؛ با فلج كردن عضلات پيشاني يا اطراف چشم، اسپاسم آن ناحيه را برطرف كرده و از انقباض عضلات جلوگيري مي كنند و به اين ترتيب چين و چروک و گاهي ابروها را بالا مي برند و مدت اثر آنها بين 3 تا 6 ماه مي باشد.

تزریق بوتاکس مخفف بوتولیسم است. تزریق مقدار کمی از این ماده به طور مستقیم به عضله، فعالیت آن را کاهش می دهد و خطوط ناشی از کار بیش از حد روی صورت را از بین می برد و در نتیجه چهره را جوان تر و شاداب تر نشان می دهد. این یک روش سریع و نسبتا غیر تهاجمی است.

بوتاکس را می توان برای درمان چین و چروک پیشانی و اطراف چشم (در مناطقی که حرکت عضلات ضروری نیست) استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چین و چروک جلوگیری شود.

بوتاکس در حال حاضر پرمصرف ترین روش در آمریکا از نظر زیباسازی است و بازیگران هالیوود بیشترین مصرف را از این ماده دارند.

ترکیبات پرکننده؛ با پر کردن شیارها، چین و چروک هایی مانند پرکردن خط خنده، رفع لاغر شدن دست ها و صورت، گودی زیر چشم، افزایش حجم لب ها، گونه ها، چانه و همچنین اندام ها (سینه و …) را پر می کنند. ترکیبات حتی برای پر کردن از فرورفتگی ضایعاتی مانند لیشمانیوز و غیره و همچنین تغییرات محدود در وضعیت بینی استفاده می شود.

مطالعه
انواع دستگاه های کیسه پرکن

ترکیبات پرکننده به دو نوع موقت و دائمی تقسیم می شوند. البته نوع ژل دائمی (پلی آکریل آمید) انواع مختلفی دارد و مطالعات و تحقیقات متعددی که طی سی سال اخیر در اروپا روی برخی از انواع آن انجام شده است نشان داده است که نه تنها هیچ کدام حساسیت، سرطان زایی، مسمومیت و غیره با آن وجود ندارد. اما عدم جذب و تجزیه، سازگاری کامل با بافت همبند بدن و یکنواختی کامل آن نیز ثابت شده است.

ژل ها ترکیباتی هستند که چروک ها و گودی های عمیق را پر می کنند و برای برجسته کردن گونه ها و لب ها استفاده می شوند. اثر آنها بین 6 ماه تا 6 سال است.

ژل های موقت بین 6 تا 18 ماه و ژل های دائمی حداقل 6 سال ماندگاری دارند. ژل های موقت مانند کلاژن و اسید هیالورونیک هستند و نام های مختلفی مانند ژئودرم، روفیلان، ریستیلن، ماتریدکس و … دارند.

ژل های دائمی اصولاً دائمی هستند، اما چون بعد از 5 تا 6 سال کوچکتر می شوند و بافت های بدن نیز تحلیل می روند، زمان ماندگاری آنها باید بین 5 تا 10 سال در نظر گرفته شود. امروزه ژل های دائمی عمدتا حاوی پلی آکریل آمید و پلی متیل متاکریلات هستند.
عوارض تزریق بوتاکس

مطالعه
خرید جاکفشی و جالباسی

عوارض جانبی بوتاکس به جز ضعف عضلات اطراف محل تزریق معمولاً جدی نیستند. البته اگر تزریق توسط پزشک مجرب انجام شود هیچ عارضه ای ایجاد نمی شود اما بیماران مبتلا به بیماری های عصبی عضلانی که در فاز حاد هستند و یا زنان باردار و شیرده نباید از تزریق بوتاکس استفاده کنند، علاوه بر این با دیدن تزریق بوتاکس می توانند تسکین دهند. سردردهای میگرنی در بسیاری از افراد، اما گاهی اوقات سردرد ممکن است به طور موقت برای چند روز رخ دهد یا علائم آلرژیک را ایجاد کند که موقت و گذرا هستند.
انواع چین و چروک صورت

دو نوع چین و چروک صورت وجود دارد:

صورت در طول سال ها شکل می گیرد.

2- نوع ساکن که در اثر کاهش خاصیت ارتجاعی پوست به دلایل مختلف از جمله نیروی جاذبه ایجاد می شود.

سال ها تنها راه درمان چین و چروک های ساکن لیفت صورت و ابرو بود که البته چروک های پویا را درمان نمی کرد.

برخی افراد لبخندی به نام (لبخند مونالیزا) دارند که در آن گوشه های دهان به طور معمول به سمت لب بالایی کشیده می شود. تزریق بوتاکس می تواند این حالت را از بین ببرد.

مطالعه
قیمت یخچال ایستاده کلد سنتر خرید از کارخانه

بوتاکس و زیبایی صورت

بوتاکس با مسدود کردن تکانه های عصبی و کاهش حرکت عضلات عمل می کند. با کاهش حرکت، سطح پوست به تدریج صاف می شود و خطوط متوسط ​​تا شدید شروع به ناپدید شدن می کنند.

فرآیند تزریق بوتاکس فرآیند چندان پیچیده ای نیست، در مرحله بعد باید بوتاکس را به عضلاتی که باعث ایجاد چین و چروک یا اخم می شوند تزریق کرد. درمان بسیار سریع است اما در مقایسه با استفاده از ژل بوتاکس که فقط باید برای صورت استفاده شود، باز هم درد ناشی از تزریق بوتاکس را پوشش نمی دهد. در فرآیند تزریق بوتاکس نیازی به بیهوشی برای تسکین درد نیست مگر اینکه بیمار درخواست کند. فرآیند مسدود کردن انتقال دهنده های عصبی بین 2 تا 10 روز پس از تزریق بوتاکس طول می کشد. اما با بوتاکس بولوتونیوم نوع A این مشکل بیهوشی ایجاد نمی شود.

یک هفته قبل از درمان بوتاکس، استفاده از هر گونه نوشیدنی الکلی ممنوع است. بوتاکس معمولا برای رفع یا کاهش چین و چروک توصیه می شود. عوارض جانبی تزریق بوتاکس کم است.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.