رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

کاربرد ورق استیل نسوز در تولید ماشین آلات

مقدمه

در فرایند تولید کاغذ علاوه بر مواد اولیه، باید ماشین آلات کاغذ سازی را نیز فراهم کنید. فرایند ساخت کاغذ در چندین مرحله انجام می شود که در هر مرحله به ماشین آلات مخصوص نیاز است. آنچه اهمیت دارد این است که ماشین آلات باید از جنس بسیار مرغوب خریداری شوند، تا در طولانی مدت دچار آسیب نشوند. بهترین ماشین آلات کاغذ سازی از جنس ورق استیل نسوز ساخته می شوند. در ادامه دلیل استفاده از این ورق در ساخت ماشین آلات کاغذ سازی را بیان خواهیم کرد.

معرفی ورق استیل نسوز

در معرفی ورق استیل نسوز باید گفت، در این ورق که از نوع زنگ نزن است، میزان کروم و نیکل با هم برابر است. همچنین از عناصر دیگر همچون تیتانیوم، مولیبدن و منگنز در ساخت این ورق استفاده می شود. وجود تیتانیوم و منگنز در کنار کروم و نیکل کمک می کنند تا مقاومت ورق در برابر حرارت افزایش پیدا کند. از این رو، محصول نهایی را ورق نسوز می نامند. این خاصیت و ویژگی باعث شده است این ورق از پرکاربردترین محصولات فولادی در این صنعت شناخته شود. میزان کروم در این محصول حدود ۱۸ درصد است و از آنجایی که خاصیت مغناطیسی در این محصول دیده نمی شود، می توان از آن به عنوان ورق استیل نگیر نیز نام برد.

مطالعه
خرید جاکفشی و جالباسی

انواع ورق استیل نسوز

ورق نسوز را در گریدهای300 و 400  تولید می کنند که هر کدام دارای زیر مجموعه های متفاوتی هستند. زیر مجموعه گرید 300 شامل، گریدهای  309، 309s، 310، 310s و 321 است که انواع 309 و 310 دارای کربن بیشتری هستند.
هر یک از این ورق ها دارای مقاومت متفاوتی در برابر حرارت هستند. ورق نسوز 309 را با توجه به نوع کاربردی که دارد، در دو نوع صاف و مشبک تولید می کنند. از این رو شما باید متناسب با کاربرد ورق، نوع گرید را مشخص کنید. در ساخت ماشین آلات کاغذ سازی بیشتر از ورق استیل مشبک ۳۰۹ و ورق استیل 310 استفاده می کنند.

کاربرد ورق استیل نسوز در تولید ماشین آلات - یک سوال

مهم ترین دلایل استفاده ورق استیل نسوز در ساخت ماشین آلات کاغذ سازی

•    از ویژگی های مهم این فلز، قابل بازیافت بودن آن است. اگر دستگاه کاغذ سازی به هر دلیلی باید معدوم شود، می توان آن را به عنوان یک کالای بازیافتی به فروش رساند. این ماشین آلات پس از خارج شدن از رده، دوباره بازیافت می شوند و برای ساخت محصولات دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.
•    علاوه بر ماشین آلات کاغذ سازی این متریال در ساخت کوره و دیگ های بخار، صنایع پتروشیمی، خطوط گاز، تجهیزات نیروگاهی و سایر صنایع نیز استفاده می شود.
•    مقاومت بالا در برابر حرارت شرایطی را فراهم می کند تا دستگاه ها با جنس استیل نسوز،  بتوانند حدود ۶۵۰ درجه سانتیگراد حرارت را تحمل کنند و هیچ گونه تغییر شکلی در آن ها دیده نمی شود.
•    تنوع در ورق استیل نسوز بسیار است، شما باید با توجه به کاربرد ورق و بررسی ویژگی ها از جمله پایداری در برابر حرارت، میزان انعطاف پذیری ورق، یک ورق با گرید مناسب را خریداری کنید.
•    این متریال در برابر اکسیژن هوا مقاوم است و دچار زنگ زدگی نمی شود، از این رو دستگاه ها را می توانید در انواع شرایط آب و هوایی نگه دارید.
•    از دیگر مشخصات این ورق می توان به چقرمگی، پوسته پوسته نشدن، انعطاف پذیری و قابلیت جوشکاری اشاره کرد. نوع جوشکاری برای این ورق ها می تواند متفاوت باشد و از جوش ذوبی و یا الکترود برای آن ها استفاده کرد. به دلیل خواص مکانیکی، جوشکاری این ورق در زمان کوتاهی انجام می شود.
•    در برخی از موارد علاوه بر ورق 309 از ورق استیل نسوز گرید ۳۱۰ نیز برای ساخت ماشین آلات کاغذسازی استفاده می کنند که این ورق نیز می تواند تا دمای ۱150 درجه سانتیگراد نیز مقاومت داشته باشد و تغییر شکل ندهد.
•    ورق استیل ۳۰۹ معمولاً در ضخامت 0.03 تا 50 میلیمتر و ورق استیل 310 در ضخامت 0.3 تا 100 میلیمتر تولید می شود.
•    از ویژگی های مشترک در ورق های استیل گرید 309 و 310 می توان به اسقامت بالا در برابر زنگ زدگی اشاره کرد. اگر دستگاه هایی که خریداری شده در محیطی نمناک قرار بگیرند، دچار زنگ زدگی نمی شوند.

مطالعه
فروش ویژه نایلون گلخانه، پرکاربردترین نایلون کشاورزی

خرید ورق استیل نسوز

می توانید این ورق را به دو صورت شیت و رول با ضخامت های متنوع خریداری کنید. قیمت ورق استیل نسوز گرید ۳۰۹ و 310 به دلیل نوسانات موجود در بازار متغیر است. عوامل دیگری همچون ضخامت، ابعاد و کیفیت ورق نیز در قیمت محصول تأثیرگذار هستند. گرچه ورق نسوز از قیمت بالاتری نسبت به سایر محصولات فولادی برخوردار است، اما نکته قابل توجه این است که این محصول عمر طولانی دارد و نیازی نیست برای نگهداری و تعمیرات آن، هزینه های گزافی را پرداخت کنید.
به دلیل متریال به کار رفته در این ورق ها، ورق 309 از قیمت پایین تری نسبت به ورق استیل 310 برخوردار است. از آنجایی که در صنایع، ماشین آلات وظیفه اصلی را برعهده دارند، توصیه می شود بهترین متریال ها را انتخاب کنید.

مطالعه
دستگاه خشک کن دوکابینی

نتیجه گیری و جمع بندی

ورق استیل نسوز در گریدهای متنوعی تولید می شود که هر یک از گریدها برای کارهای مخصوص استفاده می شوند. در صنعت کاغذ سازی برای ساخت ماشین آلات، بیشتر از ورق استیل نسوز گرید ۳۰۹ و ۳۱۰ استفاده می شود. با انتخاب ماشین آلات از جنس ورق نسوز گرید ۳۰۹ و گرید ۳۱۰، طول عمر ماشین آلات افزایش پیدا می کند. ویژگی هایی همچون مقاومت در برابر حرارت، رطوبت و ضربه باعث شده است، در بسیاری از صنایع از جمله صنعت پتروشیمی و گاز این محصول کاربرد گسترده داشته باشد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: yeksoal.com/متفرقه/کاربرد-ورق-استیل-نسوز-در-تولید-ماشین-آل/ […]