رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

کاربرد و ویژگی های نایلون کشاورزی

کاربرد و ویژگی های نایلون کشاورزی - یک سوال

عمولا نایلون‌ها یا پلاستیک‌های کشاورزی از پلی اتیلن ساخته می‌شوند و برای مصارف مختلفی در این صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما کاربرد نایلون در کشاورزی چه تاثیراتی می‌تواند داشته باشد.

 یکی از موضوعات مهمی که کشاورزان باید به آن اهمیت بسیاری دهند، حفظ کیفیت محصولات است؛ زیرا علاوه بر تاثیری که در میزان سود آن‌ها خواهد داشت، بر روی سلامت مصرف‌کنندگان نیز تاثیرگذار است. بهترین راه‌حلی که می‌توان برای آن درنظر گرفت، توجه به کاربرد و ویژگی پلاستیک در کشاورزی و بنابراین استفاده از آن در موقعیت‌های مختلف است. اگر می‌خواهید با انواع کاربرد نایلون کشاورزی آشنا شوید و ویژگی‌های مرغوب‌ترین پلاستیک را بدانید، در ادامه با ما همراه باشید تا با کاربرد نایلون در کشاورزی آشنا شوید.

کاربرد نایلون کشاورزی

بعد از آشنایی با ویژگی‌های نایلون، باید بدانید که در کدام قسمت‌های کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل در این بخش قرار است درباره انواع کاربرد نایلون کشاورزی بیشتر بدانید:

 • گلخانه بخش مهمی در کشاورزی است و شما باید همیشه شرایط آن استاندارد و ایده‌آل نگه دارید. اگر به دنبال باکیفیت‌ترین پلاستیک برای پوشاندن سقف گلخانه هستید، می‌توانید از نایلون کشاورزی استفاده کنید.
 • اگر شما محصولاتی را مانند هندوانه، توت‌فرنگی و… را در تونل‌های کم ارتفاع کشت می‌دهید، نایلون کشاورزی برای پوشاندن آن‌ها نیز انتخاب خوبی خواهد بود.
 • برای جلوگیری از رشد علف هرز و حفظ رطوبت و بهبود وضعیت گیاه معمولا آن را با یک پلاستیک کشاورزی می‌پوشانند.
 • از پلاستیک‌های کشاورزی می‌توان در جایگاه‌های پرورش قارچ نیز استفاده کرد.
 • این نایلون‌های کشاورزی از آسیب دیدن و خراب شدن محصولات در برابر گرد و خاک یا تغییر شرایط هوایی ناگهانی جلوگیری می‌کنند.
 • همچنین برای جابجایی محصولات کشاورزی نیز می‌توان از نایلون‌ها جهت پوشاندن سطح آن‌ها و جلوگیری از خسارت استفاده کرد.
 • از دیگر کابردهای  پلاستیک کشاورزی در عایق کردن مکان نگهداری دام و ثابت نگه داشتن دمای استاندارد آن محیط است.
 • همچنین اگر قصد ذخیره علوفه را دارید، حتما از پلاستیک‌های مقاوم کشاورزی استفاده کنید تا از خراب شدن علوفه جلوگیری کنند.
مطالعه
ابطال سند رسمی و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

شرایط نگهداری نایلون کشاورزی

شما می‌توانید با توجه به کاربرد نایلون کشاورزی، عرض و ضخامت موردنظر خود را برای آن سفارش دهید. بعد از خرید این نایلون در حجم بالا، باید بدانید که چه شرایطی را برای نگهداری آن درنظر بگیرید، تا در طولانی مدت کیفیت و شکل آن تغییر نکند. البته بهتر است براساس وزن نایلون، بیش از یک الی ۶ ماه آن را در انبار نگهداری نکنید.

 حتما رول‌های پلاستیک کشاورزی را به صورت افقی قرار دهید و مطمئن شوید که نور خورشید به آن نمی‌خورد و انبار کاملا مسقف است. محیطی که برای نگهداری نایلون‌های کشاورزی درنظر گرفته‌اید، باید خشک باشد و رطوبتی وارد پلاستیک‌ها نشود. در آخر نیز باید گفت که حرارت و شعله مستقیم باعث تغییر حالت و ذوب شدن و سوختن نایلون می‌شود؛ بنابراین آن‌ها را دور از حرارت نگهداری کنید.

کاربرد کیفیت در نایلون های کشاورزی

تهیه نایلون کشاورزی مسئله ای است که باید به صورت جدی به آن توجه داشت. نکاتی وجود دارد که باید هنگام تهیه این نایلون ها باید در نظر گرفت. کیفیت پلاستیک های کشاورزی باید مطلوب باشد. برای مثال، از شرکت هایی باید تهیه کنید که از مواد اولیه درجه یک و مرغوب استفاده می‌کنند.

مطالعه
ویژگی های دستگاه پرکن تک توزین گرانولی

خیلی از شرکت ها برای کاهش هزینه های مشتری، از مواد اولیه درجه ۲ یا مواد بازیافتی برای تولید نایلون ها استفاده میکنند. این موضوع به شدت کیفیت نایلون ها را پایین می آورد و موجب از دست دادن خاصیت نایلون ها می‌شود؛ در نهایت منجر به سوراخ شدن و پارگی زودرس نایلون‌ها می‌شود.

تولیدکنندگان متعددی در حوزه تولید انواع پلاستیک کشاورزی در حال فعالیت هستند که می‌توانید محصول مدنظرتان را از این شرکت‌ها تهیه کنید.

ویژگی نایلون کشاورزی

برخی از ویژگی‌ها برای نایلون کشاورزی ثابت است و برخی دیگر با توجه به کاربرد پلاستیک در کشاورزی متفاوت است و باید براساس کاربرد، نایلون با آن ویژگی‌ها را تهیه کنید.

 • پلاستیک و نایلون کشاورزی باعث حفظ و تقویت ریشه در گیاهان می‌شود.
 • این نایلون‌های مخصوص از ورود آفات، بیماری و میکروب به داخل گیاهان و میوه‌ها جلوگیری می‌کنند.
 • مقاومت خوبی نسبت به سوراخ‌شدگی دارند.
 • نایلو‌ن‌های کشاورزی معمولا به صورت چند لایه تولید می‌شوند.
 • این نایلون‌های مخصوص دارای خاصیت ضدبخار هستند.
 • پلاستیک‌های کشاورزی می‌توانند اشعه‌ها را جذب یا دفع کنند.
 • افزودنی‌های مختلفی برای محافظت از نایلون‌های کشاورزی به آن‌ها اضافه می‌شود که با توجه به نیاز خریداران و کاربرد پلاستیک کشاورزی، مقدار افزودنی‌ها متغیر است.
 • پلاستیک‌های کشاورزی با عرض‌های متفاوتی تولید می‌شوند.
 • رنگ نایلون‌ها و میزان شفافیت و مات بودن آن‌ها نیز برای خریداران قابل انتخاب است.
مطالعه
اصطلاحات بیمه ای | آشنایی با فرهنگ لغات و اصطلاحات تخصصی بیمه

کاربرد و ویژگی های نایلون کشاورزی - یک سوال

«از پر اهمیت ترین مصارف نایلون‌ها؛ میتوان به نایلون کشاورزی و انواع آن اشاره کرد. علاوه بر مصارف کشاورزی، مصارف صنعتی نیز دارند. یعنی مناسب برای پوشش استخر ها، انبار ها، بنا های مختلف و… انواع وکاربرد های نایلون عریض کشاورزی آن‌قدر گوناگون است که نمی‌توان آن را فقط به عنوان مصرف برای کارهای  کشاورزی شناخت. قیمت پلاستیک کشاورزی نسبت به نیاز مشتری و مواد های افزودنی که به آن اضافه می‌شود بالا و پایین دارد، و تقریبا نمی‌توانید برای این محصولات قیمت ثابت پیدا کنید، اما امروزه با همه اوضاع و شرایط اقتصادی فعلی، خرید نایلون کشاورزی همچنان پرطرفدار است.»

اکنون که با کاربرد نایلون کشاورزی و ویژگی‌های آن آشنا شدید، می‌توانید به راحتی پلاستیک موردنظر خود را انتخاب کنید. همانطور که در متن نیز اشاره کرد، نایلون‌های کشاورزی کاربرد بسیاری دارند و برای محافظت از محصولات بسیار اهمیت دارند. همین موضوع باعث می‌شود که در هنگام انتخاب به کیفیت، موادافزودنی، تعداد لایه، عرض، میزان مقاومت، جنس پلاستیک و… توجه بیشتری داشته باشید. در پایان نیز حتما شرایط خوب، استاندارد و مناسبی را برای نگهداری پلاستیک کشاورزی و کاربرد آن در کشاورزی؛ درنظر بگیرید تا تاثیر منفی بر روی کیفیت نایلون نداشته باشد.

منبع سایت: اقتصاد آنلاین

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Find More on to that Topic: yeksoal.com/متفرقه/کاربرد-و-ویژگی-های-نایلون-کشاورزی/ […]