رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری را کامل بدانید!

راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری

راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری بانوان و آقایان را بخوانید!

راهنمای خرید لباس دوچرخه سواری: برای شروع دوچرخه سواری در جاده یا کوهستان به بیش از یک دوچرخه مناسب نیاز دارید. چرا که با لباس مناسب دوچرخه سواری، تجربه بسیار راحت تری در دوچرخه سواریتان خواهید داشت. و این بدون ذکر مهمترین قسمت لباس دوچرخه سواری شماست: کلاه ایمنی دوچرخه! اما چگونه می‌توان از بین همه گزینه‌ها انتخاب کرد؟

دوچرخه سواری با کلاه ایمنی و مزایای آن و اهیمت آن را همه می‌دانند. اما بد نیست بدانید که علاوه بر آن شورت دوچرخه سواری و دستکش مناسب دوچرخه سواری می‌تواند سواری شما را بسیار دلپذیرتر کند. این چیزی است که تعداد کمی از مبتدیان در نظر دارند. اما لباس دوچرخه سواری فقط محدود به این کاربردها نیست. مثلا لباس تیم ملی دوچرخه سواری ایران در موفقیت این تیم‌ تاثیر بسازایی دارند.

همه فعالیت‌های ورزشی ای که در دنیا وجود دارند برای جلوگیری از آسیب خوردن ورزشکار و یا جراحت احتمالی در حین انجام آن فعالیت، لباس مخصوص و تجهیزات مخصوص خود را دارند که استفاده ازشان ضروری و الزامی است.

مطالعه
راهنمای ست کردن کفش قهوه ای با لباس

همانطور که می‌دانید دوچرخه سواری نیز یک ورزش حرفه ای محسوب می‌شود و پس به همین دلیل نیز طبیعی است که این ورزش نیز لباس مخصوص خود را داشته باشد. از لباس دوچرخه سواری هم برای مسابقات حرفه ای استفاده می‌شود و هم انواع لباس دوچرخه سواری ارزان تر حتی برای گشت و گذار در شهر نیز مورد استفاده است.

همانطور که خودتان می‌دانید استفاده از این لباس‌های مخصوص ورزش‌ها هیچگاه اجباری نیست و بر همین قائده استفاده از لباس مخصوص دوچرخه سواری هم اجباری نیست هم همان طور که گفته شد بهتر است برای راحتی و احتیاط و جلوگیری از جراحت و غیره، از این نوع لباس‌ها استفاده کنید.

با این حال باید بدانید که شما می‌توانید بدون کفش مخصوص دوچرخه سواری یا دستکش مخصوص این ورزش به دوچرخه سواری مشغول شوید و هیچ اتفاق خاصی هم برایتان به احتمال زیاد نخواهد افتاد؛ مخصوصا که اگر سفرتان کوتاه باشد یا در حال مسابقه دادن نباشید. با این حال بهتر است که با احتیاط برانید. در ضمن این لباس‌ها در مارک‌ها و برندهای متفاوتی تولید می‌شوند. مثلا لباس دوچرخه سواری اسکات یا لباس دوچرخه سواری استوک.

مطالعه
انواع فرش دستباف ، پادری ، گبه ، گلیم و کاربردهای آنها

چرا استفاده از لباس دوچرخه سواری توصیه می‌شود؟

لباس دوچرخه سواری اورجینال مثل خود ورزش دوچرخه سواری بوده، بدین معنی که سازگار است با فرم استفاده از این وسیله که یعنی آزادی کاملی در اختیارتان است. این لباس‌های مخصوص به محض پوشیدن شکل و فرم بدن را به خود می‌گیرند و به همین دلیل هیچگونه مزاحمتی برای شما ایجاد نخواهند کرد.

در ضمن این لباس‌ها موقع حرکت با شما همزمان حرکت می‌کنند به گونه ای که حس خواهید کرد که انگار این لباس پوست دومتان است و جزئی از بدنتان. این ویژگی مهم بویژه در قسمت پاها به شدت مهم است چرا که پاها در هنگام دوچرخه سواری بیشترین حرکت ممکن را دارند و استکاک زیادی تولید می‌کنند که استفاده از این لباس مخصوص باعث میشود این نیرو کمتر تولید شود.

مطالعه
رفع پارگی لباس با چسباندن استیکر

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم این لباس‌ها ویژگی ضد تعریق بودن آن‌ها است. لباس‌های دوچرخه سواری بانوان و اقایان از موادی درست شده اند و جنسی دارند که باعث می‌شود عرق تولیدیتان با گرمای خود بدن شما تبخیر شود و در نتیجه اثری از خیسی ناشی از تعرق بر روی لباس باقی نخواهد ماند. از طرف دگیر شورت مخصوص دوچرخه سواری نیز در قسمت پایین و قسمت خشتک دارای پد و همچنین فوم ضخیمی است که باعث می‌شود از ضربه خوردن به نقاط حساس بدن در هنگان دوچرخه سواری جلوگیری به عمل آید و در مواقع حکم نوعی محافظ نرم را بازی می‌کند.

برای مطالعه ادامه مقاله میتوانید به وب سایت دوچرخستان مراجعه کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.