رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

نحوه از بین بردن بوی بد کفش چرمی

یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب کفش، گرفتن کفش های چرمی زنانه شیک و راحت از فروشگاه کیف و کفش چرم سورنا زنانه هستند، اما می توانند با گذشت زمان بوی بدی پیدا کنند. خوشبختانه، از بین بردن بو از کفش های چرمی بسیار ساده است و شما چند گزینه برای انتخاب دارید. می‌توانید با سرکه، آب و روغن درخت چای یک محلول پاک‌کننده طبیعی برای ضدعفونی کردن کفش‌ها درست کنید، سپس با جوش شیرین آن‌ها را خشک کنید و بوی آن را از بین ببرید. علاوه بر این، تانن های طبیعی موجود در کیسه های چای سیاه می تواند کفش های چرمی شما را ضدعفونی کند. همچنین می‌توانید از اسپری ضدعفونی‌کننده‌های تجاری برای تمیز کردن داخل کفش‌های چرمی‌تان استفاده کنید و بوی تازگی آن‌ها را ایجاد کنید.

  • استفاده از سرکه و جوش شیرین

سرکه سفید، آب و روغن درخت چای را در یک بطری اسپری ترکیب کنید. ۱⁄۲ فنجان (۱۲۰ میلی لیتر) سرکه سفید، ۱⁄۲ فنجان (۱۲۰ میلی لیتر) آب و ۵ قطره روغن درخت چای را در یک بطری اسپری تمیز اضافه کنید. بطری را خوب تکان دهید تا خوب مخلوط شود.

اگر روغن درخت چای ندارید، می توانید فقط از سرکه سفید و آب به عنوان اسپری استفاده کنید.

از سرکه سیب استفاده نکنید، زیرا می تواند سطح کفش چرم زنانه شما را لکه دار یا تغییر رنگ دهد.

مخلوط را روی یک پارچه تمیز اسپری کنید. حوله کاغذی یا پارچه ای را با محلول پاک کننده خود مرطوب کنید، اما آنقدر استفاده نکنید که آن را اشباع کنید. سپس، پارچه را قبل از استفاده از آن فشار دهید تا فقط یک لایه نازک از محلول را بمالید.

 

در صورت امکان، از استفاده از پارچه ای که رنگ شده است خودداری کنید. ممکن است مقداری از رنگ به کفش های چرمی شما منتقل شود و باعث تغییر رنگ آنها شود.

مطالعه
در هنگام خرید کفش آنلاین چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

داخل کفش چرمی را با پارچه پاک کنید. پارچه را در تمام قسمت های داخلی کفش کار کنید. حتماً کفی و همچنین تمام مسیر تا جلوی جعبه پنجه، در امتداد پهلوها و پشت تا پاشنه کفش را تمیز کنید.

ممکن است به برداشتن بند ها و بلند کردن زبانه کفش برای پاک کردن داخل آن کمک کند.

کفش ها را با یک پارچه تمیز خشک کنید. بلافاصله پس از اینکه پارچه را با محلول تمیز کننده پاک کردید، از یک پارچه جدید و خشک برای پاک کردن داخل کفش استفاده کنید. مطمئن شوید که داخل کفش‌های چرمی مرطوب نباشد، زیرا ممکن است به آن‌ها آسیب برساند یا حتی باعث ایجاد بوی بد جدید شود.

مطمئن شوید که پارچه جدیدی که استفاده می کنید تمیز و خشک باشد.

می توانید از یک دستمال کاغذی خشک برای پاک کردن داخل کفش استفاده کنید.

۱ قاشق چایخوری (۴.۹ میلی لیتر) جوش شیرین را در هر کفش چرمی بپاشید. پس از پاک کردن محلول تمیز کننده اضافی، جوش شیرین را به داخل هر یک از کفش های چرمی اضافه کنید و آنها را به خوبی تکان دهید. اطمینان حاصل کنید که پودر تا پایین پا نفوذ کرده و تمام داخل کفش چرمی را می پوشاند.

اگر جوش شیرین داخل کفش را نمی پوشاند، ۱ قاشق چای خوری دیگر (۴.۹ میلی لیتر) اضافه کنید و دوباره آن ها را تکان دهید.

جوش شیرین بوهای نامطبوع را جذب می کند.

بگذارید کفش های چرمی یک شب بماند. با محلول تمیز کننده و جوش شیرین داخل کفش های چرمی، آن ها را به مدت ۸ ساعت یا یک شبه دست نخورده بگذارید. صبح دوباره آنها را بو کنید تا ببینید آیا بو از بین رفته است.

مطالعه
قیمت ایرپاد + ضمانت گارانتی تعویض یکساله

اگر قصد ندارید آنها را یک شبه رها کنید، تایمر را برای ۸ ساعت تنظیم کنید.

سرکه کاملاً تبخیر و خشک شده است، بنابراین لازم نیست قبل از پوشیدن کفش های چرمی آن را پاک کنید.

قبل از پوشیدن کفش، از جاروبرقی استفاده کنید تا جوش شیرین باقی مانده را پاک کنید.

نکته: اگر بو همچنان وجود داشت، دوباره این روش را با محلول تمیزکننده و جوش شیرین تکرار کنید. از آنجایی که محلول طبیعی به کفش‌های چرمی آسیب نمی‌رساند، می‌توانید آن‌ها را هر چند بار که لازم است برای از بین بردن بوی آن درمان کنید.

  • ضد عفونی کردن با چای کیسه ای سیاه

کیسه های چای سیاه را به مدت ۵ دقیقه در آب داغ قرار دهید. یک قابلمه آب داغ را به جوش آورده و سپس آن را از روی حرارت بردارید. کیسه های چای سیاه خود را در آب قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه خیس بخورند.

برای هر کفش چرمی از ۱ کیسه چای استفاده کنید.

تایمر را برای ۵ دقیقه تنظیم کنید.

چای سیاه باید خیسانده شود تا تانن هایی که به عنوان ضدعفونی کننده طبیعی عمل می کنند فعال شوند.

چای کیسه ای را از آب خارج کنید و بگذارید خنک شود. کیسه های چای را از آب خارج کرده و در بشقاب قرار دهید. اجازه دهید چند دقیقه خنک شوند تا بتوانید با انگشتان خود آنها را بردارید.

بسیاری از کیسه‌های چای سیاه دارای رشته‌هایی هستند که به شما امکان می‌دهد بدون سوختن در آب داغ، آن‌ها را جدا کنید.

مطالعه
انواع فرش دستباف ، پادری ، گبه ، گلیم و کاربردهای آنها

از یک چنگال یا یک جفت انبر استفاده کنید تا کیسه‌های چای را از آب خارج کنید، اگر نخی روی آن‌ها نباشد.

داخل هر کفش چرمی ۱ چای کیسه ای قرار دهید. وقتی چای کیسه‌ای به اندازه‌ای خنک شد که بتوانید آن‌ها را بردارید، ۱ عدد از آن‌ها را تقریباً در نیمه راه داخل کفش چرمی قرار دهید تا رطوبت به تمام قسمت‌های داخلی کفش برسد. آب کیسه چای را بیرون نکشید.

نکته: برای بوهای بسیار قوی، ۲ تا ۳ کیسه چای را داخل کفش چرمی قرار دهید.

بگذارید کفش های چرمی ۲ ساعت بماند. با چای کیسه‌ای داخل کفش‌های چرمی، آن‌ها را به مدت ۲ ساعت دست نخورده بگذارید تا تانن‌ها آن‌ها را ضدعفونی کرده و بو را از بین ببرند. تا زمانی که کفش‌ها ضدعفونی نشده‌اند، از حرکت دادن یا لمس کردن آن‌ها برای اطمینان از پوشش یکنواخت خودداری کنید.

یک تایمر را برای ۲ ساعت تنظیم کنید تا نگران بررسی آنها نباشید.

کیسه های چای را بیرون بیاورید و کفش های چرمی را خشک کنید. بعد از اینکه کیسه های چای قرار گرفتند و کفش های چرمی را ضدعفونی کردند، آن ها را بیرون بیاورید و دور بیندازید. سپس یک پارچه خشک یا حوله کاغذی بردارید و داخل کفش را پاک کنید تا رطوبت اضافی از کیسه های چای پاک شود.

اگر بو داخل کفش چرم زنانه شما باقی ماند، روش های از بین بردن بوی بد کفش چرمنحوه از بین بردن بوی بد کفش چرمی - یک سوال

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.