رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

چه طور بفهمیم چه عینکی بهم میاد؟

چطور بفهمیم کدوم عینک بهمون میاد و مناسب هست؟

سلام به دوستای عزیز عینک ایگل کالا امیدوارم حال دلتون همیشه عالی باشه.

یکی از مشکلات بزرگ ما حین انتخاب عینک و گذاشتنش روی صورتمون اینه که نمیدونیم چه فریم عینکی روی صورت ما میشینه یا به اصطلاح برامون مناسب هست.

امروز میخوایم به این مسئله بپردازیم که آیا هر فرم صورتی طراحی و چینش خاص خودش رو داره که همه ی عینک ها برای صورتمون مناسب نمیشه؟یا نه مشکل از جای دیگه هست؟

جونم بگه براتون که برای این که بفهمیم چه عینکی برای صورتمون مناسب هست چند تا فاکتور رو باید نظر بگیریم بریم که شامل فرم و سایز صورتای قشنگتون میشه بریم با هم دیگه بررسیشون کنیم:

فرم صورت :

قدم اول برای تشخیص این که چه عینکی برای صورتمون مناسب است.تشخیص درست فرم صورتمونه علت آن هم مدل های عینک بر اساس فرم صورت ها طراحی و ساخته میشوند.

در ادامه انواع فرم صورت ها رو براتون معرفی میکنم و همچنین  بهتون میگم که چطور فرم صورتتون رو تشخیص بدید.

ساده ترین روش برای تشخیص فرم صورتتون : موهاتون رو کاملا جمع کنید تا خط رویش سرتون مشخص باشه. عکس سلفی از خودتون بگیرید بعد از داخل عکس نقاط برجسته ی صورتتون رو علامت بزنید(قسمت چونه ها ، گونه ، پیشانی و…) ، مرحله ی بعدی وصل کردن نقاط به همدیگه هست.بعد از وصل کردن نقاط فرم صورتتون یکی از حالت های ممکن که در ادامه براتون توضیح میدم خواهد بود و در آخر عکسش رو براتون میزارم .

اگر شرایطش رو نداشتید یا نتونستید تشخیص بدید کافیه با مشاوران اینستاگرام و تلگراممون در ارتباط باشید تا به صورت کامل راهنماییتون کنند(مشاوره رایگان هست).

چه طور بفهمیم چه عینکی بهم میاد؟ - یک سوال

فرم صورت مستطیل :

با وصل کردن نقاطی شکل بدست آماده به صورت مستطیلی خواهد بود.اگر شما هم فرم صورتتون مستطیل هست توصیه میکنم از مدل فریم عینک های زیر استفاده نکنید.

مطالعه
ست خانوادگی برای عکاسی

مستطیل ، مربع و مدل پروانه ای  مدل فریم هایی است که شما نباید از آن استفاده کنید چون برای صورتتون مناسب نخواهد بود.

فرم صورت گرد :

با وصل کردن نقاط حالت کاملا گرد به دست میاد ، دقت داشته باشید که اکثر افراد که فرم صورتشون بیضی هست تصور دارند که فرم صورتشون گرد هست ،حتما نقاط رو با دقت روی صورتتون بکشید و نقاط خالی از هر گونه شیب و پهنا باشه.کسایی که فرم صورت گرد دارند فقط از این نوع مدل فریم استفاده کنند : خلبانی ، مستطیل ، مربع ، گربه ای

اگر مدل فریم جدا از این مدل ها باشه ، برای صورتتون مناسب نخواهد بود.

فرم صورت مربعی :

با وصل کردن نقاط  عکستون به همدیگه فرم صورت مربعی بدست میاد.اگر فرم صورتتون مربعی هست و میخواید فریم انتخاب کنید توصیه میکنم از مدل فریم هایی که میخوام براتون بگم استفاده نکنید که عبارتند از : چندضلعی (معمولا به شکل بیضی یا گرد هستند)،فریم مستطیلی و مربعی

فرم صورت قلبی :

در این فرم صورت وقتی نقاط رو به همدیگه وصل میکنید معمولا رویش خط موهاتون  در جلوی سر کمی چلو تر از نقاط دیگه روی سرتون هست. مدل فریم های عینکی  که این فرم صورت ها مناسب نیست، مدل کلاب مستر ، گربه ای و مدل بیضی هست که همونطور که بالاتر بهتون گفتم برای صورتت مناسب نیست و بهتر هست استفاده نشه.

فرم صورت لوزی :

وقتی که نقاط برجستگی تو عکس رو به هم وصل کنید به شکل لوزی در میاد، دقت داشته باشید که با فرم صورت قلبی اشتباه نگیرید این فرم صورت دقیقا بر عکس فرم صورت قلبی است.

اگر فرم صورتتون لوزی هست میتونید از مدل فریم های خلبانی ، گرد ، بیضی و گربه ای استفاده کنید.

فرم صورت مثلثی:

در این فرم صورت معمولا قسمت پایینی صورت پهن هست و به سمت بالا صورت جمع میشه.مدلای مناسب برای این فرم صورت عبارتند از : خلبانی ، کلاب مستر ، بیضی ، چند ضلعی ، مستطیل هستند. توصیه میکنم به غیر از این مدل ها استفاده نکنید.

مطالعه
راهنمای انتخاب عطر متناسب با شخصیت

فرم صورت بیضی :

متعادل ترین فرم صورت که اکثر ماها فرم صورتمون بیضی هست و گاهی با فرم صورت گرد اشتباه گرفته میشه.تفاوتشون در پهنا و عرض صورت است و مدل فریم  هایی که نباید استفاده کنید اگر فرم صورتتون بیضی هست عبارتند از : گرد ، بیضی ، گربه ای و بقیه ی فریم ها کاملا برای این فرم صورت مناسب است.

فرم صورت مثلث وارون :

این فرم صورت  برعکس صورت مثلث هست.معمولا با فرم صورت قلبی هم اشتباه گرفته میشه، مدلایی که برای این فرم صورت توصیه میشه استفاده کنند :خلبانی ، ویفرر ،گرد گربه ای ،مربعی

فرم صورت مستطیل روند :

این فرم صورت بسیار شبیه به فرم صورت مستطیل است تنها تفاوتی که دارند اینه که در فرم صورت مستطیل زاویه ی صورت خیلی مشخصه و در این مدل فرم صورت زاویه بسیار کم است.

به جز مدل های مستطیل ، مربع و پروانه ای بقیه ی مدل فریم های عینک برای این فرم صورت مناسب هستند.

سایز صورت :

بعد از بدست آوردن فرم صورتتون نوبت میرسه به سایز صورت که یکی از مهمترین بخش ها برای انتخاب عینک هست.

فرم صورت بهتون کمک میکنه که چه فریمی بهتون میاد ، سایز صورت اندازه ی فریم رو میسازه و کاملش میکنه تا عینک برای صورتتون مناسب بشه. برای این که بفهمیم چه عینکی بهمون میاد حتما باید فرم و سایز صورتمون رو باید بتونیم بدست بیاریم ، در ادامه  با هم میریم تا سایز صورتمون رو بدست بیاریم.

برای این که سایز صورتمون رو بدست بیاریم اول باید بدونیم که چند نوع سایز صورت داریم ، انواع سایز صورت به شکل  کوچک ، متوسط و بزرگ تقسیم بندی میشه که میخوایم یکی یکی باهم بررسی کنیم.

کارت دقیقا در وسط بینی باشهکارت دقیقا در وسط بینی باشه

نحوه ی بدست آوردن سایز صورت به شکل زیر است :

کارت بانکیتون رو دقیقا از وسط بینی و پیشونیتون مثل عکس بالا روی صورتتون قرار بدید(میتونید از عکس سلفی یا آینه استفاده کنید).وقتی کارت رو گذاشتید روی صورتتون سه حالت خواهد داشت.

مطالعه
خرید و چاپ پوشاک کودک چگونه انجام می شود؟

حالت اول کارت به انتهای چشمتون نرسه که در این صورت سایز صورتتون جزو دسته ی بزرگ خواهد بود.

دومین حالت کارت دقیقا با چشمتون همراستا میشه و هم اندازه با انتهای چشمتون قرار میگیره، در این صورت سایز صورتتون متوسط خواهد بود.

حالت سوم کارت از چشمتون رد میشه  و در صورت رد شدن کارت سایز صورت شما کوچک خواهد بود.

عینک مناسب با سایز صورت :

بعد از بدست آوردن فرم و سایز صورتتون نوبت به آشنایی و کاربرد این شناخت هست .یعنی فرم صورت بزرگ چه سایزی رو شامل میشه و اندازه گیری و معیار بر چه اساسی هست.

اندازه گیری بر اساس بدنه ی عینک هست. (فاصله ی بین دو دسته ی عینک) بر اساس میلی متر یا سانتی متر اندازه گرفته میشه و مقایسه بر اساس همین اندازه یعنی اندازه ی بدنه ی عینک صورت میگیره.

اندازه ی بدنه ی عینک در سایز صورت بزرگ از 13.5 تا 14.5 سانتی متر هست.

بدنه ی عینک در سایز صورت متوسط از 13 تا 13.5 سانتی متر هست.(سایز 13.5 برای صورت های درشت استفاده میشه اگر صورتتون لاغر هست بهتره از سایز 13 استفاده کنید).

اندازه ی بدنه ی عینک در سایز صورت کوچک از 12 تا 13 سانتی متر هست.(برای سایز صورت های کوچک معمولا سایز 12.5 مناسب تر خواهد بود).

این اندازه گیری ها بر اساس  سایز های استاندارد هستند.

امیدوارم  توضیحات کامل بوده باشه ، اگر جایی رو متوجه نشدید یا سوال براتون پیش اومد حتما قسمت نظرات اشاره کنید بهش راهنماییتون میکنم.(انواع عدسی ها بر اساس ساختار)

منبع : عینک ایگل کالا

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.