رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

سقط جنین از نگاه اسلام + معرفی کتاب

سقط جنین در اسلام به مسائلی مربوط می‌شود که در قرآن و احادیث پیامبر اسلام (صلی‌الله‌علیه‌وآله) توضیح داده شده است. اسلام به شدت اهمیت زندگی جنین را تأکید می‌کند و عموماً سقط جنین ممنوع و نهی‌شده است، مگر در موارد خاصی که در ادامه توضیح داده می‌شود.

سقط جنین پس از ارتقاء روحی: اسلام معتقد است که روح جنین پس از ۱۲۰ روز (حدود ۴ ماه) بارداری وارد می‌شود. پس از این زمان، سقط جنین تقریباً ممنوع است، مگر اینکه حیات مادر را تهدید کند.

سقط جنین به دلیل تهدید حیات مادر: اگر بر اثر بارداری حیات مادر به خطر بیفتد، اسلام اجازه سقط جنین را می‌دهد تا حیات مادر نجات پیدا کند. این تصمیم باید توسط پزشک تأیید شود.

مطالعه
۸ حدیث گرانبها از امام جواد

سقط جنین به علت انحرافات جنینی: اگر جنین به علت انحرافات جنینی به دنیا آمده و ادامه زندگی برای او با مشکلات جسمی یا روحی جدی همراه باشد، اسلام به والدین اجازه سقط جنین را می‌دهد. این تصمیم نیز باید توسط پزشک تأیید شود.

سقط جنین به دلیل زنا: اگر بارداری به دنیا آمده و نتیجهٔ رابطه‌ای غیرمشروع یا زنا باشد، سقط جنین در اسلام توصیه نمی‌شود و مسئولیت پرورش و تربیت جنین به والدین می‌ماند.

در همه موارد، سقط جنین یک موضوع حساس است و تصمیم‌گیری‌های مرتبط با آن باید با دقت و با مشورت با پزشکان و مراجع دینی انجام شود. همچنین، تعالیم اسلام تأکید می‌کنند که باید تا حد امکان از سقط جنین پرهیز کرد و به حیات جنین احترام گذاشت.

مطالعه
۷ حدیث گهربار از امام باقر

پناهم باش ، مجموعه روایت‌های مستند از رویارویی نزدیک خانواده‌هایی است که در مقطعی از زمان باید تصمیم بزرگی می‌گرفتند. تصمیم برای نگه‌داشتن جنین خود یا اسقاط آن آدم‌های این روایت‌ها هرکدام در شرایط متفاوتی با این مسئله روبه‌رو شده‌اند. بعضی از آن‌ها به دلیل پزشکی و احتمال معلولیت جنین خود دچار تردید شده‌اند و برخی به‌خاطر شرایط فرهنگی و خانوادگی مانند بارداری ناخواسته، بارداری در سنین بالا، بارداری در دوران عقد، ترس از فقر و شرایط اقتصادی و… برخی بدون تردید تصمیم قطعی خود را گرفته‌اند. برخی دوران پرفرازونشیب و پر استرسی برای انتخاب طی کرده‌اند و هر کدامشان بعد از انتخاب با پنجره جدیدی از زندگی مواجه شده‌اند. پنجره‌ای از جنس فرصت یا حسرت

مطالعه
خواص عقیق سبز

آدم‌های این روایت‌ها غریبه نیستند انسان‌هایی معمولی هستند که هر روز در اطراف خودمون می‌بینیم و شاید هر کدام از ما در آینده نزدیک یکی از آن‌ها باشیم .

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.