رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

آموزش خرید بیت کوین Bitcoin

بیت کوین از جمله ارزهای دیجیتال است که می‌توانید بدون مراجعه حضوری به راحتی آن را خریداری کرده و یا بر آن سرمایه گذاری کنید. به عبارتی بیت کوین یک نوع پول به شکل دیجیتالی است که از طریق آن می‌توان کسب و کار خود را راه اندازی کرد و یا سفارش‌های آنلاین را اعمال کرد و بدین ترتیب به سود قابل توجهی رسید. پس از دانستنی‌های اولیه در ارتباط با بیت کوین، می‌توان به صورت آنلاین اقدام به خرید آن کرد. اینکه چطور و یا چگونه اقدام به خرید بیت کوین کنید، چندان کار سختی نیست و کافی است که به سایت‌های مرتبط با فروش بیت کوین مراجعه کرده و یا به واسطه اشخاص حقیقی از طریق کارت بانکی خود اقدام به خرید بیت کوین کنید. در ادامه این مقاله ارز دیجیتال به شرح مختصری در ارتباط با چگونگی خرید و تهیه بیت کوین می‌پردازیم.

آموزش خرید بیت کوین

آموزش خرید بیت کوین

برای خرید این ارز دیجیتال زرد رنگ بایستی مراحلی را به ترتیب طی کنیم که عبارتند از؛

یک) نصب کردن کیف پول

دو) یافتن یک سایت صرافی معتبر و یا فروشندگان معتبر

سه) اعمال اثبات هویت با مدارک شناسایی

چهار) انتقال ارز از طریق کارت بانکی و یا ارائه آدرس کیف پول بیت کوین

پنج) دریافت و ارسال بیت کوین از سوی فروشنده به آدرس کیف پول کاربر

نصب کردن کیف پول

برای نگهداری، ذخیره، انتقال و دریافت پول، کاربران بایستی دارای کیف پول بیت کوین باشند. بدین ترتیب می‌توان نرم افزار کیف پول ارزهای دیجیتال را مانند یک حساب بانکی دانست و به راحتی از طریق آن کار نقل و انتقال ارزها را اعمال کرد. برای نصب کیف پول می‌توانید آن را در گوشی‌های همراه خود نصب کرده و یا برنامه نرم افزاری آن را بر روی کامپیوتر خانگی و یا لپ تاپ شخصی‌تان فعال کنید. گفتنی است که کیف پول بیت کوین در دو نوع به صورت نرم افزار و سخت افزار هست که نوع سخت افزار آن از امنیت قابل توجهی برخوردار می‌باشد. هر کیف پول بیت کوین شامل آدرس مختص به کاربر است که در پی آن برای خرید بیت کوین و دریافت آن از سوی فروشنده بایستی آدرس بیت کوین خود را به فروشنده دهید تا وجه مورد نظر را برایتان ارسال نماید.

مطالعه
ارز مون ریور MOVR چیست؟

با استفاده از کیف پول از مقدار اندوخته خود می‌توانید اطلاع حاصل کرده و آنها را ذخیره و یا انتقال دهید. مسئول سرمایه اندوخته شده در کیف پول تان به عهده خود کاربر خواهد بود. در نتیجه از این طریق می‌توانید از دارایی خود محافظت کنید. قابل ذکر است که اگر کیف پول بیت کوین شما از طریق هکرها هک شود و از حسابتان دزدی شود، پیگیری آن کار بسیار پیچیده ای است. برای حل این مشکل بایستی حتما یک نسخه پشتیبانی از کیف پول خود تهیه کنید تا در صورت مواجهه با هر مشکلی بتوانید سرمایه و اندوخته خود را به دست آورده و زنده کنید.

یافتن یک سایت صرافی معتبر و یا فروشندگان معتبر

بعد از آنکه کیف پول بیت کوین را نصب کردید، بایستی به دنبال یک فروشنده معتبر باشید تا بتوانید بیت کوین دریافت کنید. در این رابطه سایت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال هستند که بیت کوین می‌فروشند و یا می‌توانید از افراد حقیقی بیت کوین تهیه کنید. گفتنی است که خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین به صورت آنلاین بوده و مبلغ مورد نظر به آدرس کیف پول شما ارسال و یا از آن کسر می‌شود. گفتنی است که با توجه به در نظر داشتن کلاهبردارها و هکرها، پیشنهاد می‌شود که بیت کوین مورد نظرتان را از سایت‌های معتبر ارزهای دیجیتال و یا صرافی های داخلی تهیه نمایید. برای جستجوی وب سایت‌های مرتبط با صرافی‌های داخلی، تنها کافی است که در گوگل خرید بیت کوین و یا چگونگی خرید ارزهای دیجیتال را سرچ کنید.

مطالعه
مزایای خرید استرچ بسته بندی برای تولید کننده های صنایع مختلف

اعمال اثبات هویت با مدارک شناسایی

اثبات هویت با ارائه مدارک شناسایی از جمله مواردی است که در حین خرید ارزهای دیجیتال، فروشندگان از شما درخواست می‌کنند. احراز هویت به دلیل وجود خطر هکرها و کلاهبردار هایی است که در این فضا وجود دارد. بدین ترتیب کاربران بایستی مدارک شناسایی خود را اعم از مشخصات کارت ملی و یا کارت بانکی خود را برای صرافی مورد نظر ارسال کنند. با تایید شماره حساب کاربر، اقدامات بعدی برای خرید ارزهای دیجیتال صورت می‌پذیرد. گفتنی است که برخی از سایت های فروش از شما درخواست عکس سلفی هم دارند که به راحتی می‌توان آن را از طریق گوشی های همراه فراهم کرد. چگونگی احراز و یا اثبات هویت در سایت مربوطه توضیح داده شده است.

اگر در ایران هستید و می خواهید به حوزه ارز های دیجیتال وارد شوید پیشنهاد می کنیم حتما در انتخاب صرافی و کیف پول دقت کنید و در صورتی که می خواهید در صرافی های خارجی فعالیت کنید حتما قوانین آن ها را به دقت مطالعه نمایید.

دریافت و ارسال بیت کوین از سوی فروشنده به آدرس کیف پول کاربر

پس از گذراندن مراحل فوق و اثبات هویت برای صرافی و یا سایت مرتبط با فروش ارزهای دیجیتال، می‌توانید مقدار بیت کوین مورد نظر خودتان را سفارش داده و خریداری نمایید. گفته می‌شود که برای اینگونه معاملات بایستی هزینه ریالی بیت کوین را به صورت آنلاین و با استفاده از درگاه‌های پرداخت برای صرافی بفرستید. پس از آنکه وجه مورد نظر را ارسال کردید، آدرس مرتبط با کیف پول بیت کوین خود را به صرافی می‌دهید تا برایتان مبلغ مشخص را واریز نماید.

گفته می‌شود که برخی از صرافی‌ها نقش واسطه‌گر را دارند و در واقع میان خریداران و فروشندگان واسطه هستند که با توجه به معاملات انجام شده میان خریدار و فروشنده، واسطه گر نیز کارمزد خود را دریافت می‌کند. بدین ترتیب در صورت بهره مندی از صرافی ها و یا سایت‌های واسطه‌گر بایستی در ابتدا حساب خود را به ریال شارژ کرده و بعد از آن بیت کوین مورد نظرتان را از فروشندگان موجود در سایت به راحتی خریداری کنید. در نگاه اول شاید خرید بیت کوین یه مقدار موجب سردرگمی کاربران شود اما با یکبار امتحان به راحتی و به تدریج چگونگی خرید بیت کوین برای کاربران آسان می‌شود.

مطالعه
ارز اسکیل نتورک SKL چیست؟

سوالات متداول

چه کسی بر خرید و فروش بیت کوین نظارت دارد؟

عرضه و توزیع بیت کوین‌ها تحت کنترل هیچ گروه و یا فرد مشخصی نیست و کاربران با توجه به پذیرش قوانین شبکه اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین می‌کنند. قوانین شبکه‌ها نیز به صورت کدنویسی و برنامه نویسی به صورت آنلاین انجام می‌شود.

چگونه می توانم از بیت کوین هایم نگهداری کنم؟

همانطور که از قبل به آن اشاره شد، کاربران قبل از آنکه اقدام به خرید بیت کوین نمایند، بایستی کیف پول خود را در برنامه نصب کنند. بدین ترتیب مقدار سرمایه، و یا مبلغ مشخص خود را می‌توانید در کیف پولتان نگهداری کرده و یا از طریق آن به انتقال وجوه ارزی، خرید بیت کوین و یا کسب درآمد بپردازید.

آیا با بیت کوین های خریداری شده می توان مبادله کرد و یا چیزی خرید؟

کاربران بسیاری از طریق بیت کوین کالا و یا خدمات مورد نیازشان را خریداری می‌کنند. از جمله ویژگی‌های اینگونه ارزهای دیجیتال این است که کشورهایی که از نظر اقتصادی تحریم هستند و دسترسی به امکاناتی مانند کارت‌های اعتبار جهانی، حساب‌های پی پال و واینگونه سرویس ها را ندارند، می‌توانند از طریق ارزهای دیجیتال برای خرید خدماتی مانند بازی‌های ویدئویی، دامنه های اینترنتی و نظایر اینها را بهره‌مند شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه


1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More here to that Topic: yeksoal.com/مطالب-اقتصادی/آموزش-خرید-بیت-کوین-bitcoin/ […]