رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

ارز ونوس XVS چیست؟

نگاهی اجمالی به پروتکل ونوس Venus

xvs what zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟

پروتکل ونوس با هدف ایجاد یک بازار پولی به صورت الگوریتمی مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس BSC بنیان گذاری شده است تا امکان وام دادن و وام گرفتن دارایی ها، و همچنین تولید استیبل کوین ترکیبی را فراهم کند.

این پروتکل همانطور که در مقدمه مقاله گفته شد، از جمله محصول هایی می باشد که توسط لانچ پول بایننس ارائه شده و جزء چهارمین محصول ان به شمار می رود. همانطورکه تمامی شبکه های دیفای DeFi غیرمتمرکز بوده، ونوس نیز همینطور می باشد و غیرمتمرکز است و تمامی کاربرانی که از این پروتکل استفاده می کنند به میزان دارایی که ذخیره کرده اند می توانند در مدیریت و تصمیمات این پروتکل شرکت کنند. پروتکل ونوس مانند دیگر پروتکل های دیفای، از برنامه ی اعطای وام برخوردار می باشد.

در برنامه وام دهی ونوس میزان سودی که در قبال وام دریافت می نمایید به صورت خودکار محاسبه می شود و پس از ان بین تامین کنندگان نقدینگی تقسیم خواهد شد. در این پروتکل وثیقه هایی که برای وام اعطا می شود به صورت Vtoken مانند VBTC قابل نمایش است و کاربران می توانند با استفاده از این توکن ها به وام گیری بپردازند و یا اینکه به بازپرداخت وام دریافتی بپردازند.

رمز ارز XVS توکن ارائه شده پروتکل ونوس است که در ادامه به شرح ان خواهیم پرداخت. همچنین در این شبکه یک استیبل کوین به نام VAI وجود دارد که می توانید با خواندن ادامه مقاله به طور کامل با آن آشنا شوید.


ارز دیجیتال ونوس XVS چیست؟

xvs what 1 zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟

با توجه به مطالبی که گفته شد رمز ارز XVS توکن ارائه شده پروتکل ونوس Venus است و ارائه این توکن به صورت اختصاصی در بستر بایننس شکل گرفته است. این توکن از جمله توکن های مبتنی بر استاندارد BEP-20 می باشد. در پلتفرم دیفای DeFi از این توکن به عنوان یک توکن مدیریتی استفاده می شود.

کاربرانی که توکن XVS را در اختیار دارند و نگهدارنده این توکن به عنوان یک توکن مدیریتی می باشند، می توانند با استفاده از ان در ارتباط با پلتفرم های مختلف رای دهند و می توانند در نظر سنجی های ارائه شده در ارتباط با پلتفرم های مختلف شرکت کنند. موضوعاتی که ممکن است در پلتفرم های مختلف برای نظر سنجی ارائه شود می تواند شامل افزودن رمز ارز برای وثیقه گذاری، تغییر پارامترها و یا در ارتباط با آینده پروتکل و پیشرفت ان باشد.

اما گفته شد که در پروتکل ونوس یک استیبل کوین به نام VAI وجود دارد. بیایید با هم به بررسی آن بپردازیم.


بررسی توکن VAI در پروتکل ونوس Venus

xvs vai zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟بررسی توکن VAI در پروتکل ونوس Venus
توکن VAI یک استیبل کوین در پروژه ونوس می باشد که به عنوان اولین استیبل کوین ترکیبی در پروتکل ونوس شناخته می شود. با توجه به اینکه VAI یک استیبل کوین است ارزشی معادل با ۱ دلار آمریکا دارد. همانند سایر استیبل کوین ها که از پشتوانه برخوردار می باشند، VAI نیز از پشتوانه برخوردار است و پشتوانه آن وثیقه هایی می باشد که کاربران در پروتکل ونوس Venus ذخیره سازی کرده اند.

مطالعه
ارز کریپتو دات کام کوین CRO چیست؟

با توجه به اینکه امکان ایجاد استیبل کوین ها به صورت غیرمتمرکز در پروژه های مربوط به دیفای DeFi وجود دارد، توکن VAI نیز نقش مشابهی در پروتکل ونوس دارا می باشد. کاربران می توانند در پروتکل ونوس نیمی از دارایی خود را به صورت وام و یا در غالب استیبل کوین VAI دریافت کنند.


تاریخچه و بنیان گذاران پروتکل ونوس Venus

xvs history zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟تاریخچه و بنیان گذاران پروتکل ونوس Venus
پروتکل ونوس توسط Swip Wallet ساخته شده است که بایننس اوایل سال جاری با مبلغی نا معلوم آن را به دست آورد. در سپتامبر ۲۰۱۹، BEG گزارش راه اندازی پروژه ونوس را اعلام کرد.

بایننس اولین بار پروژه ای به نام ونوس را در ماه آگوست فاش کرد. همانطور که گفتیم توسعه پروژه ونوس توسط تیم پروژه Swip انجام شده است و هدف اصلی این پروتکل دستیابی به تمرکز زدایی از طریق اداره جامعه است. هیچگونه پیش استخراج برای تیم، بنیانگذاران و یا توسعه دهندگان وجود ندارد و این امر به دارندگان XVS امکان کنترل کامل مسیری را که پروتکل ونوس طی می کند، می دهد.


عملکرد پروتکل ونوس Venus چگونه است؟

xvs function zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟عملکرد پروتکل ونوس Venus چگونه است؟
این پروتکل یک راه حل وام رمزارزها را ارائه می دهد و به عبارتی به ارائه یک سیستم وام دهی می پردازد، که به کاربران امکان می دهد مستقیما در برابر وثیقه وام بگیرند. علاوه بر این، ونوس با ارسال حداقل ۲۰۰% وثیقه به قرارداد هوشمند ونوس، به کاربران امکان می دهد تا در عرض چند ثانیه از VAI استیبل کوین این پروژه استفاده کنند.

تامین کنندگان ونوس با اقدامات تسویه خودکار محافظت می شوند که در صورت سقوط وثیقه وام گیرندگان به زیر ۷۵% از مبلغ وام گرفته شده، به طور خودکار تسویه می کنند.


چه ویژگی هایی پروتکل ونوس Venus را منحصر به فرد ساخته است؟

xvs fetures zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟چه ویژگی هایی پروتکل ونوس Venus را منحصر به فرد ساخته است؟
از جمله ویژگی های برتری که این پروتکل دارا می باشد و جزء نقطه قوت ان به شمار می رود، سرعت بالای آن و هزینه های معاملات بسیار کم ان است که نتیجه ساخته شدن بر روی زنجیره هوشمند بایننس BSC است. این پروتکل برای اولین بار است که به کاربران امکان دسترسی به بازارهای وام بیت کوین، ریپل، لایت کوین و سایر رمزارزها را می دهد تا نقدینگی را در زمان واقعی تامین کنند.

کاربرانی که با استفاده از پروتکل ونوس نقدینگی خود را تامین می کنند، مجبور نیستند یک چک اعتباری را تصویب کنند و می توانند با تعامل با برنامه غیرمتمرکز ونوس DApp به سرعت وام بگیرند.


چه تعداد توکن ونوس XVS در گردش است؟

xvs circulation zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟چه تعداد توکن ونوس XVS در گردش است؟
پروتکل ونوس حداکثر عرضه کل ۳۰ میلیون توکن XVS را دارد و از ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ بیش از ۴.۲ میلیون توکن XVS در گردش بود. ونوس یکی از اولین پلتفرم هایی بود که Launchpool را روی بایننس انجام داد، که به کاربران امکان می دهد XVS را با ذخیره دارایی های مختلف از جمله BNB، BUSD و SXP استفاده کنند. در مجموع ۲۰% از کل عرضه به Binance Launchpool اختصاص یافت و این توکن اندکی بعد در پلتفرم تبادل بایننس لیست شد.

این پروژه هیچ پیش فروش و یا فروش خصوصی نداشته است و به تیم آن هیچ توکنی اختصاص نیافته است اما ۱% از کل عرضه برای کمک های اقتصادی اکوسیستم بایننس اسمارت چین و یا زنجیره هوشمند بایننس اختصاص یافته است. ۲۳.۷ میلیون توکن XVS باقیمانده در طی چهار سال به تدریج قفل می شوند زیرا توسط کسانی که از پروتکل ونوس استفاده می کنند، استخراج می شوند.

بیشتر بخوانید:  ارز هورایزن ZEN چیست؟

طبق وایت پیپر این پروژه، ۳۵% از پاداش XVS روزانه به وام گیرندگان، ۳۵% به تامین کنندگان و ۳۰% باقیمانده به استخراج کنندگان استیبل کوین VAI توزیع می شود.

مطالعه
بزرگترین راز ثروتمند شدن

امنیت پروتکل ونوس Venus چگونه است؟

xvs lock zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟امنیت پروتکل ونوس Venus چگونه است؟
امنیت شبکه ونوس توسط زنجیره هوشمند بایننس BSC، بلاکچینی که به موازات زنجیره بایننس انجام می شود، تامین می شود. BSC با ماشین مجازی اتریوم EVM سازگار است و حتی اگر Binance Chain آفلاین شود یا با مشکل روبرو شود قادر به اجرا است.

زنجیره هوشمند بایننس از یک الگوریتم اجماع منحصر به فرد استفاده می کند که به عنوان قدرت اثبات سهام یا POSA شناخته می شود  تا امنیت بلاکچین را تامین کند. این اساسا یک ساز و کار اجماع ترکیبی است که از جنبه های اثبات سهام POS و اثبات اقتدار POA را با هم ترکیب می کند. این شبکه از ۲۱ اعتبار سنج ساخته شده است که مسئول اجرای وظایف در زنجیره هوشمند بایننس و دستیابی به اتفاق نظر در مورد معاملات اخیرا پردازش شده هستند.


نگاهی به روند قیمت ارز دیجیتال ونوس XVS

در زمان نگارش این مقاله قیمت رمز ارز ونوس XVS برابر با ۱۲۴.۶۳ دلار است و حجم معاملات این ارز دیجیتال در یک شبانه روز برابر با ۵۸۳،۴۱۰،۷۱۸ دلار می باشد. این رمز ارز در ۲۴ ساعت قبل ۱۸.۶۵% رشد قیمت داشته است. در حال حاضر در سایت CoinMarketCap رتبه ۹۰ را به خود اختصاص داده است. در نمودار زیر شما می توانید روند قیمت ارز دیجیتال ونوس را از اکتبر ۲۰۲۰ تا اکنون یعنی مِی ۲۰۲۱ مشاهده نمایید. همانطور که در نمودار مشاهده می شود این ارز دیجیتال در تاریخ ۲ مِی ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود رسیده است.
xvs chart 700x421 - ارز ونوس XVS چیست؟نگاهی به روند قیمت ارز دیجیتال ونوس XVS


خرید و فروش ارز دیجیتال ونوس XVS چگونه است؟

xvs buy sell zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟خرید و فروش ارز دیجیتال ونوس XVS چگونه است؟
اگر اطلاعاتی در ارتباط با سرمایه گذاری در بستر ارزهای دیجیتال داشته باشید، می دانید که برای خرید و فروش رمز ارزها باید از صرافی ها استفاده نمایید. صرافی های داخلی و آنلاین خارجی بسیاری هستند که در حوزه ی رمزارزها به کاربران خدماتی را ارائه می دهند.

شما می توانید برای خرید و فروش رمز ارز ونوس XVS از صرافی هایی که در پلتفرم معاملاتی خود این رمزارز را دارا می باشند، استفاده نمایید. شما قادر خواهید بود این ارز دیجیتال را در صرافی ها با جفت ارزهای USDT، BUSD، BTC، BNB و ETH معامله نمایید. که در ادامه مطالب با تعدادی از صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ونوس XVS آشنا خواهید شد.


صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ونوس XVS

xvs exchange zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟صرافی های پشتیبان کننده ارز دیجیتال ونوس XVS
کاربرانی که قصد خرید و یا فروش رمز ارز ونوس XVS را دارند می توانند با استفاده از صرافی های زیر رمز ارز خود را خریداری کنند و یا به فروش برسانند. برای این کار لازم است تا در یکی از صرافی های زیر ثبت نام نموده و سپس اقدام به خرید رمز ارز ونوس XVS نمایید. صرافی هایی که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می نمایند، شامل موارد زیر هستند.

  • ۱.Binance
  • ۲.VCC Exchange
  • ۳.MXC.COM
  • ۴.DigiFinex
  • ۵.Gate.Io

ما به شما پیشنهاد می نماییم از صرافی بایننس که یکی از معتبرترین صرافی ها برای خرید و فروش رمز ارز ونوس است، استفاده نمایید. اگر با نحوه ثبت نام در این صرافی آشنایی ندارید می توانید با استفاده از لینکی که در اختیار شما قرار می دهیم، به طور کامل با نحوه ثبت نام، خرید و فروش در این صرافی آشنا شوید.

مطالعه
ارز سکرت SCRT چیست؟

در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال ونوس XVS را ذخیره نمود؟

xvs wallet zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟در چه کیف پول هایی می توان ارز دیجیتال ونوس XVS را ذخیره نمود؟
برای اینکه با خیال راحت رمز ارز خود را ذخیره نمایید و برای داشتن حداکثر امنیت، می توانید ارزهای رمزنگاری شده خود را روی کیف پول های سخت افزاری مانند ترزور یا لجر نانو ایکس ذخیره کنید. این دو کیف پول از بهترین کیف پول های سخت افزاری در حوزه رمزارزها می باشند.

اگر تمایل به خرید کیف پول های سخت افزاری ندارید، می توانید از کیف پول تراست نیز برای ذخیره سازی رمز ارز ونوس XVS استفاده نمایید.


آیا ارز دیجیتال ونوس XVS استخراج می شود؟

xvs miningzoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟آیا ارز دیجیتال ونوس XVS استخراج می شود؟
با توجه به اینکه رمز ارزها در ساختار خود از چه الگوریتمی استفاده می نمایند، می توان به این نتیجه رسید که آیا قابلیت استخراج دارند یا خیر. همانطور که مشاهده می شود در دنیای رمزارزها آن دسته از ارزهای دیجیتالی که مبتنی بر الگوریتم اثبات کار هستند می توانند استخراج شوند و این رمز ارزها برای استخراج نیاز به دستگاه های قدرتمند دارند.

رمز ارز ونوس به دلیل ساختاری که در الگوریتم آن مورد استفاده قرار گرفته است، قابل استخراج نمی باشد.


آینده ارز دیجیتال ونوس XVS چگونه است؟

xvs future zoomarz - ارز ونوس XVS چیست؟آینده رمز ارز ونوس XVS
اگر می خواهید به بررسی آینده قیمت این ارز دیجیتال بپردازید، می توانید با مطالعه این قسمت از مقاله اطلاعاتی را کسب نمایید.

به طور کلی با توجه به اطلاعاتی که در مقالات مربوط به رمزارزها آورده شده است، عوامل گوناگونی می توانند بر آینده ارزهای دیجیتال تاثیر بگذارند. از جمله عواملی که می تواند بسیار تاثیر گذار باشد هدف تیم بنیانگذار در آینده است. در واقع هدفی که تیم بنیانگذار ارز دیجیتال ونوس برای آینده این رمزارز دارد می تواند بر آینده قیمتی این ارز دیجیتال نیز تاثیر بگذارد. البته که این تیم تا چه حد بتواند به اهداف خود در آینده برسد، امری مهم می باشد. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت رمزارزها می تواند اخبار مربوط به ان رمزارز باشد. این امر نیز می تواند تا حدی آینده قیمت رمزارز را مشخص نماید.


کلام آخر درباره ارز ونوس XVS چیست؟

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا به طور کامل به بررسی ارز دیجیتال ونوس XVS بپردازیم. به طور کلی ونوس یکی از پلتفرم های وام دهی مبتنی بر بایننس اسمارت چین است و در دسته ی شبکه های غیرمتمرکز قرار دارد.

برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ونوس XVS می توانید از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری که در این مقاله به شما معرفی نمودیم، استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این ارز دیجیتال قابلیت استخراج ندارد و تنها از طریق صرافی ها می توانید این رمزارز را به دست آورید و به سرمایه گذاری در بستر ارز دیجیتال ونوس بپردازید. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کافی در راستای شناخت این ارز دیجیتال در اختیار شما قرار دهیم.

ممنون از اینکه تا پایان ” ارز ونوس XVS چیست؟ ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

https://www.zoomarz.com/xvs-crypto-currency/

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.