رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

استنلس استیل در تجهیزات و لوازم پتروشیمی

مقدمه

ورق‌های استیل در گذشته کاربرد چندانی در صنایع نداشتند و افراد نمی‌دانستند که دقیقا باید چه کاری را با آن‌ها انجام دهند. این در حالی است که امروزه می‌توان کاربردهای فراوان آن‌ها را در صنعت دید. به بیان دیگر، افراد وقتی که با مزایای فراوان مدل‌های گوناگون ورق استیل آشنا شدند، تصمیم گرفتند تا از آن در هر یک از صنایع بهره مند شوند.

امروزه از این ورق‌ها برای ساخت و ساز، محصولات آرایشی و بهداشتی، پتروشیمی و شیمیایی و دیگر موارد ساتفاده می‌شود. ما نیز تا این جا در مورد هر یک از این کاربردها، مقالاتی را در دسترس شما عزیزان قرار داده‌ایم تا بهتر راهنمایی شوید. پس در صورتی که به دنبال خرید یک ورق استیل مناسب هستید، می‌توانید نسبت به مطالعه آن‌ها اقدام نمایید.
امروز نیز در خدمت شما هستیم تا به موضوع ساخت تجهیزات پتروشیمی به وسیله این ورق‌ها بپردازیم. البته باید در جریان باشید که با تمام ورق‌های استیل نمی‌توان نسبت به انجام این کار اقدام کرد. دلیل آن هم این است که به هر شکل، هر یک از این ورق‌ها خصوصیات خود را دارند.
ورق استیل ۳۲۱، موردی است که از آن برای ساخت تجهیزات پتروشیمی استفاده می‌کنند. پس در این مقاله به این موضوع اشاره داریم و در انتها نیز به مبحث قیمت ورق استیل ۳۲۱ خواهیم پرداخت. در صورتی که به دنبال خرید چنین ورقی هستید، این متن را به هیچ وجه از دست ندهید.

استنلس استیل در تجهیزات و لوازم پتروشیمی - یک سوال

 

همه چیز در مورد ورق استیل ۳۲۱

ورق استیل ۳۲۱ را از نظر ساختار با ورق استیل ۳۰۴ مشابه می‌دانند. این بدان معنا است که می‌توان برای تجهیزات پتروشیمی تا حدی از ورق استیل ۳۰۴ نیز استفاده کرد. البته به دلیل برخی از جزییات در ۳۲۱، بهتر است که نسبت به انتخاب همین مدل اقدام شود تا مشکلی از این بابت در آینده رخ ندهد. کارشناسان و افراد متخصص در این حوزه نیز همین ورق را مناسب‌ترین انتخاب برای تجهیزات پتروشیمی به شمار آورده‌اند.
تیتانیم اضافه در این ورق‌ها مشاهده می‌شود و کربن آن به نسبت ورق استیل ۳۰۴ پنج برابر است. همین باعث شده است تا افراد بتوانند تفاوت‌ها را تا حد ممکن تشخیص دهند. این تفاوت‌ها در واقع باعث شده‌اند تا جوشکاری در این ورق‌ها با تغییراتی به نسبت دیگر ورق‌های استیل همراه باشند.
از مواد به کار رفته در ورق استیل ۳۲۱ باید به کربن، منگنز، فسفر، کروم، گوگرد، سیلیسیم، تیتانیم، نیکل، نیتروژن و آهن اشاره داشت و هر یک از این مواد باید با درصد مشخصی در این ترکیب استفاده شوند تا در نهایت تشکیل این ورق استیل فوق العاده را بدهند.

مطالعه
ورق استیل 321 در تولید مخازن دارویی

مزایای ورق استیل ۳۲۱ در ساخت تجهیزات پتروشیمی 

گفتیم که به منظور ساخت تجهیزات پتروشیمی باید از ورق استیل ۳۲۱ استفاده شود. حال در این بخش از مقاله قصد داریم تا در مورد برجسته‌ترین ویژگی‌های موجود در این ورق استیل با هم صحبت داشته باشیم. البته باید در جریان باشید که این ویژگی‌های مثبت به همین جا ختم نمی‌شود و موارد دیگری را در بر دارد. پس با ما همراه باشید.
۱- در مجموع باید گفت که مقاومت ورق استیل ۳۲۱ در مقابل عوامل مختلفی فوق العاده است. یکی از این موارد را باید خوردگی به شمار آورد. در این ورق از ترکیباتی استفاده شده است تا در آخر شاهد این مقاومت بالا باشیم. به همین دلیل است که تجهیزات پتروشیمی‌ای که با این ورق ساخته می‌شود، همواره دوام بسیار بالایی در خود دارند.
۲- شکل پذیری بالای ورق استیل ۳۲۱ را هم می‌توان مورد ایده‌آل دیگری به شمار آورد. این طور که به نظر می‌رسد، شما قادر هستید تا این ورق‌ها را به شکلی که در ذهن دارید، تبدیل کرده و در نهایت آن را در صنایع پتروشیمی به کار ببرید.
۳- همان طور که در بالا هم اشاره شد، موادی در این ترکیب به کار رفته است تا در نهایت شاهد جوش پذیری بالای این ورق استیل باشیم. این را هم می‌توان مزیت مهم دیگری به شمار آورد.
۴- مقاومت در مقابل زنگ زدگی نیز در ورق استیل ۳۲۱ دیده می‌شود. افراد در گذشته از ترکیبات دیگری برای ساخت تجهیزان پتروشیمی استفاده می‌کردند که چندان هم در این خصوص با موفقیت همراه نبودند. این باعث شده بود تا زنگ زدگی، خوردگی یا مشکلات دیگری در این تجهیزات به چشم بخورد و در نهایت شاهد طول عمر پایین آن‌ها باشیم. این در حالی است که این قضیه برای ورق استیل ۳۲۱ و استفاده از آن در تجهیزات پتروشیمی هرگز به چشم نخواهد خورد.

مطالعه
چند توصیه مهم از برترین معامله گران فارکس

استنلس استیل در تجهیزات و لوازم پتروشیمی - یک سوال

 

قیمت ورق استیل ۳۲۱

در پایان به موضوع قیمت ورق استیل ۳۲۱ می‌رسیم که در واقع سوال بسیاری از مخاطبان عزیز هم بود. خوب است بدانید که خود این ورق‌ها نیز انواعی دارند و می‌توان آن‌ها را بر اساس برخی از ترکیباتی که در آن‌ها به کار رفته است، و نیز ابعادی که دارند، تقسیم بندی کرد. در همین راستا، نمی‌توان قیمت دقیقی را برای همه آن‌ها در نظر داشت.
حال شما می‌توانید با شماره تلفن‌های موجود در وب سایت ما تماس گرفته و قیمت هر یک از این ورق‌ها را جویا شوید. به بیان دیگر، با ارائه توضیحات در مورد ابعادی که در نظر دارید و همچنین کاربردی که از ورق استیل ۳۲۱ می‌خواهید، تیم ما می‌تواند به خوبی شما را راهنمایی کرده و قیمت تقریبی این ورق‌ها را در اختیارتان قرار دهد.

مطالعه
رکود در بازار ساخت و ساز، تورم در بازار مسکن!

سخن پایانی 

هدف از نوشتن این مقاله، آشنایی با ورق استیل ۳۲۱ به منظور ساخت تجهیزات پتروشیمی بوده است. این ورق‌ها به جز این تجهیزات می‌توانند کاربردهای دیگری را هم در خود داشته باشند. امیدواریم که از مطالعه این بخش نیز لذت برده باشید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه