رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

درآمد و آینده مشاور املاک چگونه است؟

درآمد مشاور املاک یکی از موضوعاتی است که افراد را نسبت به ورود به این شغل در دو راهی قرار می دهد. اما موانع پیشرفت مشاورین املاک چیست؟

اکثر افراد گمان می کنند مشاور املاک بودن شغل بسیار راحتی است و مشاورین فقط پشت میز خود به راحتی می ‌نشینند، پا روی پا می گذارند و با انجام چند تلفن ساده مقدار زیادی پول را بابت حق کمیسیون دریافت می کنند. اما در حقیقت اینطور نیست و شغل مشاور املاک هم مثل هر شغل دیگری سختی های خود را دارد.

در این شغل علاوه بر اینکه مزایا و راه های پیشرفتی وجود دارد، موانع پیشرفت مشاورین املاک نیز محدود نیست. اگر شما نیز یک مشاور املاک هستید یا قصد دارید در آینده این شغل را انتخاب کنید و دوست دارید بیشتر با آن آشنا شوید پیشنهاد می کنیم این مقاله از املاک داران را از دست ندید. در این مقاله تمام اطلاعات مربوط به پیشرفت مشاورین املاک را خدمت شما عزیزان توضیح خواهیم داد.
درآمد مشاور املاک

آینده مشاور املاک

امروزه با انتخاب مسیر آنلاین، وضعیت املاک و مستغلات تغییرات فراوانی کرده است. بعد از اوایل دهه ۹۰ تزریق تکنولوژی در بازار مسکن، باعث رخ‌دادن تحول عظیمی در آن شد. در حال حاضر وب‌سایت‌ ها و اپلیکیشن ‌های ملکی روی کار آمدن و اینترنت همه گیر شده است و اینگونه شفافیت زیادی در حوزه املاک و مستغلات شکل گرفت.

به صورتی که آگهی‌ های ملکی از روش سنتی خارج‌شده و به شیوه ‌ای مدرن تبدیل شده‌است. امروزه افراد می ‌توانند با انتشار آگهی‌ های خود در سرویس‌ هایی مثل دیوار، باعث سوق بیشتر مشتریان به سمت خود شوند.

به طور یقین در آینده شغل مشاور املاک، از ابزارها و فناوری ‌های مدرن بیشتری جهت تعامل با مشتریان استفاده خواهد کرد. در این راستا مشاوران املاک باید تکنولوژی ‌های جدید را آموزش ببینند و خود را به این تغییرات برسانند.
درآمد مشاور املاک

درآمد شغل مشاور املاک

میزان درآمد در این شغل بستگی به فعالیت ماهیانه شما دارد. روشن است هرچه بتوانید معامله بیشتری انجام دهید، دارای درآمد بیشتری خواهید بود. درآمد مشاور املاک در چند حالت محاسبه می ‌شود. درآمد مشاور املاک می‌ تواند شامل یک حقوق ثابت و درصدی از معامله شود؛ در بیانی دیگر احتمال اینکه حقوق ثابتی وجود نداشته باشد است و شما به صورت کلی درصدی از معامله را دریافت می کنید.

در حالت اول ریسک شما به حداقل می رسد و به مشاوران املاک مبتدی توصیه می شود. اشخاصی که به تازگی وارد این حرفه شده ‌اند، نمی توانند مثل افراد حرفه‌ ای‌ در این شغل معامله کنند.

حقوق اداره کار برای مشاور

در این هنگام با تعیین روش اول، حقوق ثابتی که می‌گیرند، حداقل ریسک را به آن ‌ها تحمیل می ‌کند. چنانچه یک مشاور املاک مبتدی هستید و از روش اول درآمد کسب می ‌کنید؛ احتمالا در تهران می‌توانید، حدود ۵ تا ۷ میلیون تومان درآمد باشید. البته همان‌گونه که گفته‌شد، هیچ رقم ثابتی در این مورد وجود ندارد.

مطالعه
مشاوره هوشمند از کارشناسان در تجارت فارکس

ممکن است یک آژانس حرفه‌ ای در محله‌ های لوکس، حقوق بیشتری پرداخت کند یا آژانسی با درآمد پایین در محله‌ های معمولی شهر، به حقوق اداره کار برای مشاور مبتدی خود اکتفا کند. در کل، این درآمد به کار و تلاش شما بستگی دارد. اگر دارای تلاش کافی نباشید و مهارت خود را افزایش ندهید، شاید حقوق ثابت و مقدار بسیار کمی از سهم معامله نصیب شما شود.
درآمد مشاور املاک

شرح وظایف شغل مشاور املاک

مشاور املاک هم مثل دیگر شغل هایی که در دنیا وجود دارد، وظایفی دارد که جامعه آشنایی کمتری با این موضوع دارد. رعایت این وظایف، موانع پیشرفت مشاورین املاک را رفع خواهد کرد.

۱.رعایت اخلاق

مشاور املاک موظف است اخلاق، صداقت، عدالت و امانت داری را رعایت کند و همچنین بی طرفی عدالت را در مورد دو طرف معامله رعایت کند ‌تا معامله به سود دو طرفین تمام شود. علاوه بر این مشاور املاک، باید اخلاق را رعایت کرده و از انگیزش طرفین معامله و ایجاد اختلاف در بین آن ها خودداری کنند.

۲.احراز هویت و سمت طرفین معامله

از دیگر وظایف مشاور املاک احراز هویت طرفین است، احراز هویت به معنی بررسی مدارک، شناسایی طرفین معامله و اطمینان از صحت طرفین است. گاهی امکان دارد افراد سود جویی در بازار مشاهده شوند که می خواهند از این طریق به کلاه برداری اقدام کنند. از این رو مشاورین املاک موظف هستند جهت جلوگیری از این مشکل وظیفه خود را که بررسی هویت طرفین است را به درستی انجام دهند.

ضمنا مشاورین باید بررسی کنند که طرفین معامله، ممنوع المعامله نباشند. مدارک مورد نیاز برای احراز هویت، کارت ملی و شناسنامه اشخاص است اما افراد می توانند برای فراهم کردن اطمینان، درخواست مدارک بیشتری را از طرفین کنند.
درآمد مشاور املاک

۳.اهلیت طرفین معامله

از دیگر وظایف مشاور املاک بررسی اهلیت بودن طرفین برای انجام معامله است تا مشخص شود فرد از نظر عقلی، سنی و غیره دارای توانایی انجام معامله باشد. در بعضی موارد ممکن است افراد دارای سن مناسب جهت انجام‌ معاملات ملکی نباشند. از این رو باید همراه با قیم خود به دفاتر مشاور املاک مراجعه کنند. به همین دلیل مشاورین املاک باید قیم نامه ارائه‌شده را به صورت کامل بررسی کنند.

همچنین در دیگر موارد نیز بعضی افراد از طرفین معامله که امکان دارد شخص بیمار باشد، وکیل انجام معاملات ملکی آن ها می شوند؛ از این رو مشاورین املاک باید مدارک فرد و همچنین وکالت نامه او را مورد بررسی قرار بدهند. علاوه بر این چنانچه دارای سواد کافی نیستید لازم است افراد با یک فرد مورد اعتماد که سواد دارند به دفاتر مراجعه کنند که بتواند از مقررات و مفاد و شرایط قرارداد آگاه شود.

۴.بررسی ملک‌ و شرایط آن

از دیگر وظایف مشاور املاک بررسی سند ملکی است که شخص به عنوان مالک آن را به دفاتر املاکی رجوع داده است. مشاورین املاک توجه داشته باشند که در زمان بررسی ملک‌ باید موارد زیر را به دقت مورد بررسی قرار داده و در اختیار خریدار قرار دهند. این موارد عبارت اند از:
درآمد مشاور املاک

 • بررسی سند ملک
مطالعه
رکود در بازار ساخت و ساز، تورم در بازار مسکن!

بررسی سند رسمی که دارای مالکیت است و علاوه بر آن باید بررسی کنند که سند صحیح و بدون هیچ‌ گونه قلم خوردگی باشد. چنانچه مورد مشکوکی مشاهده کردند، موظف اند توضیحات سند را به صورت کامل و با دقت مورد بررسی قرار دهند، توجه کنید که بخش توضیحات سند مهر و امضا داشته باشد.

 • بررسی موقعیت سند

بررسی موقعیت جغرافیایی ملک باید توسط مشاور املاک صورت بگیرد تا با سند مالکیت دارای انطباق باشد. علاوه بر این باید بررسی شود که ملک مورد نظر در طرح های آموزشی یا فضای سبز و غیره قرار نداشته باشد.

 • بررسی پایان کار

مشاورین املاک‌ موظف اند که پایان کار یک ساختمان را مورد بررسی قرار بدهند که در چه سالی صادر شده است و آیا ‌مطابق پروانه احداث است یا نه، بنابراین در این مورد دقت کنید. چنانچه ملک بدون پایان‌ کار باشد و خریدار با علم بر این موضوع که ساختمان دارای پایان کار نیست و با آگاهی از این امر حاضر به معامله شده است، باید این موضوع در قرار داد قید شود.

۵.بررسی هویت فرد با اطلاعات درج‌‎شده در داخل سند

مشاورین املاک مکلف اند اطلاعات فرد مورد نظر را توسط کارت ملی و شناسنامه او مورد بررسی قرار بدهند تا متوجه شوند اطلاعات درج شده در سند و ارائه شده از طریق شخص مورد نظر یکی باشد.

۶.بررسی آزاد بودن سند

مشاور املاک‌ باید به این موضوع توجه کنند. چنانچه سند ملک‌ مورد نظر به عنوان ضمانت در بانک یا دادگاه قرار داشته باشد نمی توان روی آن معامله ای انجام داد.

۷.بررسی تخلیه یا تصرف ملک

مشاورین املاک باید دقت داشته باشند که مسکن را مورد بررسی قراردهند تا متوجه شوند ملک تخلیه یا در تصرف است یا خیر. چنانچه ملک در تصرف فروشنده یا شخص سوم بوده و اگر در تصرف شخص سومی است، باید مشخص شود که شخص سوم، مستاجر یا سرایدار و غیره است و همچنین هنگام تخلیه نیز باید در قرارداد و از طرف مشاور معین شود.
درآمد مشاور املاک

۸.بررسی ملک در اجاره

چنانچه ملک در اجاره باشد مشاور باید اصل اجاره نامه را از فروشنده دریافت کند و آن را بررسی کند که تاریخ انقضای اجاره نامه در چه تاریخی است. همچنین اگر مستاجر مبلغی را تحت عنوان رهن در اختیار صاحب خانه قرار داده این میزان‌ پول چقدر است.

۹.بررسی خط تلفن

از دیگر وظایف مشاور این است که بررسی کند آیا ملک مورد نظر خط تلفن دارد یا خیر؟ در صورت داشتن قبض تلفن را دریافت و مورد بررسی قرار دهد.

۱۰.بررسی انشعاب اب و گاز

مشاور میبایست دقت لازم را در این امر که ملک مورد نظر بابت انشعاب آب، گاز و فاضلاب بدهی نداشته باشد، به کار بگیرد.

۱۱.تعیین و کنترل جلسه ملاقات

از جمله وظایف مشاور املاک انتخاب و مدیریت زمان بازدید طرفین معامله است. در حقیقت مشاور املاک موظف است زمان مشخصی را معین کرده و با دو طرف معامله هماهنگ کند و در زمان مشخص شده شرایطی را دفتر خود ایجاد کند تا در صورت توافقات طرفین نسبت به تنظیم مبایعه نامه اقدام این امر صورت گیرد.

توجه کنید که مشاور املاک موظف است در هنگام ملاقات طرفین و گفت و گو آن ها، در این گفت و گو شرکت کند و کنترل شرایط را در دست بگیرد تا بتواند از بروز بحث و جدل یا حرف های متفرقه جلوگیری کند.

مطالعه
تعمیر ماشین ظرفشویی زیمنس

مزایای شغل مشاور املاک

 1. ازمهم ترین مزیت های شغل مشاور املاک، می توان به این موضوع اشاره کرد که از قشرهای مختلف افراد و از همه سطح می توانند دراین شغل وارد شوند.
 2. جهت اشتغال در شغل مشاور املاک، افراد می توانند براساس زمان های آزادی که دارند و به صورت پاره وقت نیز آن را انجام دهند.
 3. در شغل مشاور املاک سقف درآمدی مشاهده نمی شود و  افراد می‌توانند درآمد بسیار خوبی داشته باشند و طبق معاملاتی که انجام می ‌دهند، کسب درآمد کنند.

درآمد مشاور املاک

معایب شغل مشاور املاک

از جمله معایب شغل مشاور املاک که از موانع پیشرفت مشاورین املاک در این حوزه محسوب می شود این است که:

 1. افراد در ابتدا باید اصول و قواعد آموزش مشاور املاک را به خوبی یاد بگیرند، اما این امر هیچ ضمانتی جهت اینکه در کارتان به طور صد در صد موفق شوید را تایید نمی کند. بر خلاف کار کارمندی که دارای حقوق تضمین شده ‌ای است، در این حرفه هیچ گونه تضمینی وجود ندارد و موفقیت شما به  سعی و تلاشتان مرتبط است.
 2. از دیگر عیب های شغل مشاور املاک این است که افراد برای موفق شدن در کارشان باید حتما خود را آپدیت نگه دارند و با توجه به یادگیری جدیدترین اصول و مطالب آموزش مشاور املاک اقدام کنند. با پیشرفت تکنولوژی، افراد هم باید به سمت فضای آنلاین و سایت حرکت کنند، در این صورت می توانند درآمد خود را افزایش دهند.

چگونه  در حوزه ملک و املاک موفق باشیم؟

 • پیروی کردن از یک پروتکل کاری مشخص
 • کمک‌گرفتن از سایت ‌های معروف در حوزه ملک و املاک
 • برقرار کردن ارتباط موثری با مشتریان خود
 • آشنایی کامل با محله‌ و محیطی که در آن کار می‌کنیم
 • با مشتری مانند طلا رفتار کنید
 • نگه داشتن انگیزه خود در حوزه ملک و املاک در بالاترین حد ممکن

کلام پایانی

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. همانگونه که در بالا نیز اشاره کردیم انتخاب شغل مشاور املاک دارای یک سری مزایا و معایب است. همچنین مشاور املاک یک سری وظیفه دارد که باید به آن ها عمل کند.

خوشحال می‌ شویم اگر نکته‌ ای را از قلم انداخته ایم، شما برای دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند. اما برای شما مشاورین محترم، پیشنهادی استثنایی داریم. می توانید با مشاوره و راهنمایی همکاران ما بهترین تجربه را داشته باشید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، معامله پایا پای، تهاتر و غیره می شوند.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه