رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

زندگی نامه بیل گیتس سختی ها و شکست ها

امروز با شما هستم با زندگی نامه بیل گیتس به صورت کامل و راه موفقیت او. بیل گیتس در سن ۴۳ سالگی از ثروتمندترین مردهای دنیا بود. او از بیست سالگی تابه امروز رییس شرکت مایکروسافت بوده که ارزش آن چیزی در حدود پنجاه میلیارد دلاربرآورد شده است .

زندگی نامه بیل گیتس در دوران کودکی

بیل گیتس ( Bill Gates ) در یک خانواده متوسط شهر سیاتل امریکا به دنیا آمد . او فردی متفکر و استثنایی بود طوری که در سن ۸ یا ۹ سالگی زندگینامه خانوادگی را از اول تا آخر می‌خواند. بیل گیتس در کودکی همیشه در کنار مادربزرگش بود و از او تاثیر بسیار گرفت.

او از همان دوران کودکی همیشه به دنبال رقابت بود و همیشه سعی میکرد از دوستانش بهتر باشد . او در خانواده‌ای چشم به جهان گشود که از نظر تاریخی ،غنی در تجارت و سیاست و خدمات اجتماعی بودند.

پدرش ویلیام هنری گیتس دوم از وکلای دادگستری و یکی از سرشناسان در شهر سیاتل بود و مادر بیل آموزگار مدرسه و عضو هیأت مدیره  یونایتد وی اینترنشنال (United Way International) بودو در انجام امور خیریه فعالیت داشت.

بیل گیتس - زندگی نامه بیل گیتس سختی ها و شکست ها

زندگی نامه بیل گیتس

بیل گیتس ( Bill Gates ) در یک خانواده متوسط شهر سیاتل امریکا به دنیا آمد . او فردی متفکر و استثنایی بود طوری که در سن ۸ یا ۹ سالگی زندگینامه خانوادگی را از اول تا آخر می‌خواند. بیل گیتس در کودکی همیشه در کنار مادربزرگش بود و از او تاثیر بسیار گرفت.

زندگی نامه بیل گیتس در دوران دانش آموزی

بیل گیتس دوران ابتدای خود را در مدرسه عمومی Lakeside  گذراند و در آن زمان بود که با کامپیوتر آشناییت پیدا کرد .بیل گیتس دانش‌آموزی زرنگ و باهوش بودو در انجام هر کاری بی نظیر بود. شوق بسیاری برای همیشه اول شدن و برنده بودن داشت .بیل گیتس در لیک ساید، که مدرسه ای خصوصی و مخصوص نخبگان بود تحصیل میکرد در آنجا بود که عشق و علاقه بیل گیتس به ریاضیات باعث دلبستگی و در گیر شدن ذهن او به کامپیوتر شد.

مطالعه
زندگی نامه ون گوگ سختی ها و تلاش ها

او در لیک ساید دانش آموزی ممتاز و برجسته بود. بچه‌ها همیشه سربه‌سر او می‌گذاشتند چون او همیشه باهوش‌تر و بهتر از بقیه دانش‌آموزان هم سن خود بود. در آغاز یکی از سالهای تحصیلی مسئولان مدرسه Lakesideتصمیم گرفتند با کمک خانواده های دانش آموزان, یک ترمینال کامپیوتر اجاره کنند و در اختیار دانش آموزان بگذارند.

در این زمان بود که بیل گیتس با کامپیوتراز نزدیک آشنا شد و به  در استفاده از آن مهارت کسب کرد  او  در سن ۱۳ سالگی خود اولین نرم فزار که یک بازی ساده بود را نوشت.

life letter1 - زندگی نامه بیل گیتس سختی ها و شکست ها

زندگی نامه بیل گیتس

دوران دانشگاه بیل گیتس

در سال ۱۹۷۳ گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد و با استیو بالمر آشنا شد. در هاروارد گیتس نسخه‌ای از زبان برنامه‌نویسی بیسیک را برای اولین میکروکامپیوتر نوشت. در سال دوم، دانشگاه را رها کرد تا تمام انرژی خود را صرف مایکروسافت کند. شرکتی که او در سال ۱۹۷۵ با دوست دوران کودکی خود پل آلن آغاز کرده‌بود بر این باور استوار بود که کامپیوتر به وسیله‌ای ارزشمند بر روی هر میزی و در هر خانه‌ای تبدیل خواهد شد. آن‌ها شروع به ساخت نرم‌افزار برای کامپیوترهای خانگی کردند. افق دید گیتس برای محاسبات شخصی محور موفقیت‌های شرکت مایکروسافت شد.

مایکروسافت

رابطه دوستانه بیل و پل با یکدیگر ادامه داشت، گیتس در سال ۱۹۷۵ برای یک نسخه Basic مجددا تیم دونفره خود را با پل تشکیل داد.
در همان سال بیل خبر تولید یک کامپیوتر را در مجله مشاهده کرد و بلافاصله با مدیران شرکت سازنده آن کامپیوتر یعنی MITS تماس گرفت و اعلام کرد که در حال تولید یک نرم افزار مترجم زبان بیسیک برای آن کامپیوتر است، در واقعیت گیتس چنین کاری را نکرده بود ولی تصمیم گرفت از این طریق نظر مدیران آن شرکت را جلب نماید.
با قبول مدیران شرکت MITS جهت دمو برنامه نامبرده ،بیل و پل تصمیم گرفتند تا نمونه کار خود را برای دمو آماده کنند، خروجی جلسه مبنی بر آن شد تا پل و بیل بر روی مترجم خود (Altair BASIC) کار کنند.
در سال ۱۹۷۶ با مشورت فراوان بیل گیتس و خانواده، وی تصمیم گرفت تا از دانشگاه بیرون بیاید و تمرکز خود را بر روی برنامه نویسی و علایق خود بگذارد و همین شد که با موافقت خانواده، بیل به همراه پل آلن تصمیم گرفتند تا شرکت نرم افزاری خود را راه اندازی کنند،
این دو دوست اولین دفتر کار خود را در آلبوکرکی تاسیس کردند و بعد از مدتی شرکت خود را به ثبت رساندند، این شرکت مایکروسافت نام گرفت.
مایکروسافت روز به روز در حال پیشرفت بود و کارمندان زیادی به این شرکت اضافه می شدند.

با مدیریت بیل گیتس، مأموریت او برای گسترش نرم‌افزار و آسان‌تر شدن، همچنین کم هزینه‌تر و دلپذیر شدن آن برای استفاده‌کنندگان کامپیوتر، به پیشرفت خود ادامه داد. مدیران مایکروسافت همواره به اهداف بلند مدت می‌اندیشیدند و در پی آن، در سال ۲۰۰۵ نزدیک به ۶٫۲ میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاری کردند. در سال ۱۹۹۹، گیتس کتاب «Business @ the Speed of Thought» را نوشت، کتابی که نشان می‌دهد کامپیوتر چگونه می‌تواند در تجارت و کسب و کار مشکلات کاربران را حل کند. این کتاب به ۲۵ زبان ترجمه شده‌است و در بیش از ۶۰ کشور موجود می‌باشد. این کتاب در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌ها در روزنامهٔ نیویورک تایمز، یو اس ای تودی، وال استریت ژورنال و فروشگاه اینترنتی آمازون قرار گرفت. کتاب پیشین گیتس به نام «The Road Ahead» که در سال ۱۹۹۵ منتشر شده بود برای ۷ هفته متوالی حائز رتبهٔ اول در روزنامه نیویورک تایمز شد.

مطالعه
آیا برنارد آرنو را میشناسید؟

گیتس در سال ۲۰۰۰ پس از ۲۵ سال، از مدیرعاملی مایکروسافت کناره‌گیری کرد و جای خود را به استیو بالمر داد، ولی همچنان به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس هیئت مدیره این شرکت، به فعالیت خود ادامه داد. وی از سال ۱۹۷۵ تا ۲۰۱۴ ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را برعهده داشت و پس از ۳۹ سال، با کناره‌گیری گیتس، جان دبلیو. تامسون به جای وی منصوب گردید.

جملات معروف بیل گیتس

 

هر گاه خبرهای بد را به عنوان یک نیاز به تغییر و نه یک خبر منفی پذیرفتید، شما از آن شکست نخورده اید، بلکه چیزهای تازه ای از آن آموخته اید.

 

 برای انجام کارهای بزرگ، گاهی لازم است ریسک های بزرگ بکنید.

 

به نظر من عشق و علاقه زیاد به تداوم در امر یادگیری عامل بسیار مهمی است. من در دوران کودکی آموختم که زیاد کتاب بخوانم.

 

اغلب افراد در مورد آنچه در یک سال می‌توان انجام داد غلو و اغراق می‌کنند و آنچه در ده سال می‌توان انجام داد، ‌دست کم می‌گیرند.

منبع: ویکی پدیا

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.