رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

زندگی نامه وارن بافت موفقیت ها و تلاش ها

وارن بافت

زندگی نامه وارن بافت

بدون شک شهرت در زندگی نامه وارن بافت از زندگی شخصی او بزرگ‌تر و بیشتر است. او 30 اوت 1930 میلادی (83 ساله) در اوماها بنراسکا متولد شد. یک سرمایه‌گذار و تاجر موفق و از بزرگ‌ترین سهام‌داران شرکت «برکشایر هاتاوی»‌ است.

او شرکت مشارکت بافت را در سال ۱۹۶۵ با مسئولیت محدود ایجاد کرد و تا سال ۱۹۶۵ کنترل شرکت برکشایر هاتاوی را در دست گرفت. بافت در آن زمان مسؤولیت مجتمعی تجاری را بر عهده داشت که در رسانه‌ها، بیمه، انرژی و صنایع موادغذایی و آشامیدنی سرمایه‌گذاری کرده بود و از همین طریق به یکی از ثروتمندترین مردان دنیا و بشردوستی نامی مبدل شد.

شرکت برکشایر هاتاوی

در دوران جوانی و پس از فراغت از تحصیل، پدر وارن و استادش گراهام سعی بر منصرف کردن وی از کار در وال استریت داشتند. ولی وارن که علاقه‌ی زیادی به تجارت داشت، به گراهام پیشنهاد کرد که به صورت رایگان برای شرکت‌اش مشغول به کار شود ولی پیشنهاداش پذیرفته نشد. پس از آن، وارن سرخورده، به زادگاهش بازگشت و در مؤسسه‌ی کارگزاری پدرش مشغول به کار شد. در سال ۱۹۵۴، گراهام تغییر عقیده داده و وارن را در شرکت خود پذیرفت. ولی با تعطیلی شرکت گراهام، وارن بافت مجبور به شروع کسب و کار شخصی خود شد.

مطالعه
سینه بند

وارن بافت در سال ۱۹۵۶ شرکت مشارکت بافت را با مسئولیت محدود در زادگاهش اوماها تأسیس کرد.​ وی با استفاده از تکنیک‌هایی که از گراهام آموخته بود شرکت‌های زیادی را که ارزشی بیش از تخمین‌ تحلیل گران داشتند شناسایی کرده و از همین طریق تبدیل به یک میلیونر شد؛​ یکی از این شرکت‌ها، نساجی برکشایر هاتاوی بود. او که در اوایل دهه ۱۹۶۰ شروع به جمع‌آوری سهام این شرکت کرده بود، تا سال ۱۹۶۵ کنترل کامل آن را در دست گرفت.

با وجود موفقیت شراکت بافت، در سال ۱۹۶۹ این شرکت را منحل کرد تا بر توسعه برکشایر هاتاوی تمرکز کند. بافت تولیدات نساجی برکشایر هاتاوی را به تدریج به صفر رساند و در عوض دارایی‌های آن را با خرید سهام در رسانه‌ها (واشنگتن‌پست)، بیمه (GEICO) و نفت (اکسون) گسترش داد. در این زمان وارن بافت که اکنون به موفقیت‌های بزرگی دست یافته بود، سرمایه گذاری های به ظاهر ضعیف را به منابع پول‌سازی قدرتمندی تبدیل کرد، که از آن جمله می‌توان شرکت برادران سولومون را نام برد که رسوایی‌های زیادی به بار آورده بود.

مطالعه
زندگینامه و عکس های پیر امیدیار رئیس سایت EBAY

بعد از سرمایه‌گذاری قابل‌توجه برکشایر در کوکاکولا، بافت از سال ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۶ مدیریت این شرکت را بر عهده گرفت. وارن بافت همچنین مدیریت شرکت هلدینگ بین‌المللی سیتی‌ گروپ، هلدینگ گراهام و شرکت ژیلت را در کارنامه دارد.

سرمایه گذاری شرکت های IBM و Apple

وارن در می ۲۰۱۷ اعلام کرد که حدود ۸۱ میلیون سهم متعلق به شرکت IBM را به فروش رسانده‌ و بر این باور است که ارزش این شرکت نسبت به شش سال قبل کاهش یافته است. پس از فروش دیگری در سه‌ماهه سوم، سهم او در شرکت به ۳۷ میلیون سهم تقلیل یافت.​ از طرف دیگر، او سرمایه‌گذاری در اپل را ۳ درصد افزایش داد و با به جریان انداختن حواله ۷۰۰ میلیون سهم، به بزرگ‌ترین سهامدار بانک آمریکا تبدیل شد. وی در ابتدای سال بعد تعداد بیشتری از سهام اپل را خریداری کرد تا بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی را رقم زند.

نکات جالب در مورد وارن بافت

ملاقات بافت و گیتس

«گیتس» برای اولین بار او را نیم ساعت پشت در اتاقش نگه داشت ولی پس از ملاقات با او گفتگوی آنها نیم روز طول کشید.

خانه فعلی بافت

خانه فعلی «بافت» در «اوماها» که 700 هزار دلار برآورد می شود .

مطالعه
آشنایی با دکتر محمد قریب و زندگینامه دکتر محمد قریب

جملات معروف وارن بافت

زمانی که دیگران حریص هستند ترسو باشید و زمانی که دیگران ترسو هستند حریص!

 

همیشه می دانستم که می خواهم ثروتمند باشم و حتی یک لحظه هم به این خواسته خودم شک نکردم.

 

مردم همیشه از من سوال می کنند کجا باید مشغول کار شوند و من همیشه به آن ها می گویم برای کسی کار کنند که بیشتر از همه تحسینش می کنند.

 

در دنیای کسب و کار موفق ترین افراد کسانی هستند که به کاری که عاشقش هستند مشغول اند.

 

فرصت ها تکرار نمی شوند، زمانی که باران طلا می بارد سطل زیر آن بگذار نه یک قاشق!

 

مهم ترین کاری که باید انجام دهید آن است که زمانی که خودتان را داخل چاله ای دیدید دست از حفاری بیشتر بردارید.

 

زمان دوست شرکت های عالی و دشمن شرکت های متوسط است.

 

منبع: jadoyebavar.ir

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.