رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مشاوره هوشمند از کارشناسان در تجارت فارکس

مشاوره هوشمند از کارشناسان در تجارت فارکس - یک سوال

اکثر مردم فکر می کنند که معامله گری در بازار فارکس بسیار پیچیده بوده و شانس موفقیتی برای آنان در این بازار وجود ندارد. اما واقعیت بر خلاف این است چرا که موفقیت در معامله گری همانند هر حوزه دیگری، نیازمند داشتن دانش و تجربه کافی می باشد. از این رو امروز قصد داریم به بیان نکات مهمی از برترین معامله گران بازار فارکس بپردازیم تا با دانستن و عمل به آنها بتوانیم شانس موفقیت خود را در بازار افزایش دهیم. پس از شما دعوت می کنیم همراه ما باشید.

بازار فارکس شاید بیشتر از هر بازار مالی دیگری، تحت تاثیر اخبار مختلف اقتصادی و سیاسی قرار گرفته و بسته به آن دستخوش تغییرات می گردد. سعی کنید اصطلاحات بازار فارکس را دانسته و از تاثیر اخبار مختلف بر شرایط سیاسی و اقتصادی جهان آگاه گردید. اگر هنگام معامله در فارکس، سیاست مالی را درک کنید، بهتر آماده خواهید شد.

پس از انتخاب یک جفت ارز، تمام تحقیقاتی را که می توانید، در مورد آن انجام دهید. یادگیری جفت ارزهای مختلف و آشنایی با نحوه حرکات آن ها مدتی زمان طول خواهد کشید. سعی کنید جفت ارز معاملاتی مورد نظر خود را از جنبه های مختلف تحلیل تکنیکال و فاندامنتال مورد بررسی و بازبینی قرار دهید. در این راستا می توانید از اخبار کشورهایی که از این ارزها استفاده می کنند کمک بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه توصیه می کنیم مقاله “نکاتی برای معامله گران ارز، آگاه باشید تا جلوتر بمانید!” را مطالعه بفرمایید.

اگر می خواهید در فارکس موفق باشید، معاملات احساسی انجام ندهید. این به شما کمک می کند تا از تصمیم گیری های ضعیف یا سریع، که می تواند منجر به ضررهای بزرگ شود، جلوگیری کنید. حذف کامل احساسات غیرممکن است، اما سعی کنید آنها را از فرآیند تصمیم گیری خود در معامله گری دور نگه دارید.

مطالعه
شناخت بیشتر درباره وظایف و نقش وکیل ملک در تهران

حداقل دو حساب تجاری را به عنوان معامله گر فارکس باز نگه دارید. نخست حساب معاملاتی اصلی شما خواهد بود که عمده سرمایه شما در آن موجود می باشد و حساب دوم یک حساب دمو بوده که به منظور بررسی و تمرین استراتژی های معاملاتی مختلف، از آن استفاده می نمایید.

اگر خطوط توقف ضرر (Stop loss) را درست قبل از فعال شدن جابه جا کنید، تنها ضرر معاملاتی خود را افزایش داده اید. از این رو سعی کنید همیشه به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید.

بسیاری از مبتدیان معامله گر زمانی که تازه شروع به کار می کنند بیش از حد هیجان زده و حریص می شوند که باعث می شود تصمیمات بی دقت و گاه ویرانگر بگیرند. ترس از ضرر نیز می تواند نتیجه مشابهی داشته باشد. هنگامی که معامله گری را آغاز می کنید، بایستی تصمیماتی شما برگرفته از شرایط واقعی بازار باشد نه بر اساس آن چه در رویا و احساسات خود تصور می کنید.

همچنین یک باور اشتباه میان برخی معامله گران وجود دارد که خطوط توقف ضرر شما برای بقیه بازار قابل مشاهده است، و باعث می شود ارزها درست به زیر اکثر آن نقاط سقوط کنند و سپس دوباره به بالا برگردند. این درست نیست، و معامله بدون نشانگرهای ضرر توصیه نمی شود.

انتظار نداشته باشید که در ابتدای راه بتوانید یک استراتژی منحصر به فرد و بسیار سودده را کشف نمایید. فارکس یک بازار بسیار پیچیده است و کارشناسان مالی سال هاست که آن را مطالعه و بررسی می کنند. شانس اینکه شما به طور تصادفی یک استراتژی آزمایش نشده اما بسیار موفق را کشف کنید بسیار اندک است. سبک معاملاتی خود را بیابید، اما مطمئن شوید که مبتنی بر تحقیق و یادگیری روش های معاملاتی است.

مطالعه
ارز پلی دپ PLA چیست؟

سعی کنید معاملات خود را بر مبنای حقایق بازار انجام داده و به منظور افزایش موفقیت در معاملات، به جای مقابله کردن با روند، معاملات خود را همسو با روند جاری بازار، انجام داده تا بتوانید سود بیشتری کسب نمایید.

اگر تمام اعتماد خود را به یک سیستم معاملاتی خودکار معطوف کنید اما نحوه عملکرد آن را درک نکنید، ممکن است بخش زیادی از حساب معاملاتی خود را از دست بدهید. از همین رو بهتر است تمرکز خود را بر خوب آموزش دیدن گذاشته و به تصمیمات خود پایبند باشید.

شما باید حساب معاملاتی را بر اساس دانش و انتظارات خود انتخاب کنید. محدودیت های خود را درک کنید و واقع بین باشید. هیچ کس یک شبه در بازار فارکس موفق نمی شود. معمولاً پذیرفته شده است که اهرم های کمتر بهتر هستند. یک اکانت تمرینی کوچک به طور کلی برای مبتدیان بهتر است زیرا خطر کمی دارد یا بدون خطر است. پس بهتر است با سرمایه کم شروع کنید و اصول تجارت را یاد بگیرید.

یک سرمایه گذاری مطمئن دلار کانادا است. انتخاب و سرمایه گذاری بر روی ارزهای مختلف، مسلتزم داشتن دانش و تجربه کافی است که برای شروع کار پیشنهاد نمی گردد. در بسیاری از مواقع دلار کانادا در همان روند دلار ایالات متحده خواهد بود، که ارز خوبی برای شروع برای کسانی است که تازه وارد تجارت فارکس شده اند.

مطالعه
ارز آراگون ANT چیست؟

توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله “چند توصیه مهم از برترین معامله گران فارکس” را بررسی بفرمایید.

برای اینکه بدانید چه زمانی باید بفروشید یا بخرید، می توانید هشدارهای ایمیلی و یا متنی را بر روی دستگاه خود تنظیم نمایید. در این صورت هنگامی که قیمت به حد مشخص شده در بازار برسد، آنگاه از طریق هشدارهای تنظیم شده به شما اطلاع داده خواهد شد. برای اینکه بتوانید از فرصت های معاملاتی، به بهترین شکل استفاده کنید، بایستی از قبل یک برنامه جامع و مشخص داشته باشید تا بتوانید در زمان مناسب، اقدامات مورد نیاز را انجام دهید.

انتخاب پلتفرم معاملاتی، از اهمیت بالایی برخوردار است. پلتفرم هایی وجود دارند که می توانند به شما هشدار ارسال کنند و داده های تجاری را از طریق تلفن همراه به شما ارائه دهند. طبیعتا این امر می تواند سرعت واکنش شما را در بازار افزایش داده و قادر خواهید بود از فرصت های ایجاد شده بیشترین استفاده را ببرید.

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد، تجارت در بازار فارکس تنها برای کسانی که تحقیقات خود را قبل از شروع فرآیند معاملات انجام نمی دهند، گیج کننده است. اگر توصیه هایی را که در این مقاله در اختیار شما قرار گرفت را رعایت کنید، به زودی شاهد پیشرفت خود در بازار فارکس خواهید بود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.