رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

معرفی انواع خدمات و عملیات ارزی + مشاوره

امروزه با رشد استفاده از اینترنت و دسترسی گسترده به خدمات و محصولات موجود در کشورهای دیگر، اهمیت خدمات ارزی نیز بیش از پیش آشکار شده است. خدمات ارزی یا payment order در واقع اصطلاحی است که طیف وسیعی از کاربردها را دربر می‌گیرد و شامل خدماتی نظیر جابجایی ارزی، تبدیل ارز، ارسال حواله ارزی و… می‌شود. ما در این نوشته شما را با انواع خدمات ارزی و ارسال حواله آشنا کرده و توضیح خواهم داد که چطور می‌توانید خدمات ارزی خود را به بهترین شکل از طریق صرافی برتر به انجام برسانید. با ما همراه باشید!

خدمات ارزی چیست؟

همان طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، خدمات ارزی به طیفی از خدمات گفته می‌شود که با ارز و انتقال ارز سروکار دارد و توسط یک موسسه مالی نظیر بانک یا صرافی انجام می‌گیرد. در واقع شما اگر بخواهید برای گذراندن دوره‌ای آنلاین، خرید از کشوری دیگر، افتتاح حساب در کشوری دیگر، پس‌انداز ارز در کشور خود و… پرداخت یا تبدیل ارزی را انجام بدهید، نیاز دارید موسسه‌ای معتبر و قانونی خدمات ارزی و ارسال حواله متناسب با نیازتان را به شما ارائه دهد.

انواع خدمات ارزی

انواع خدمات ارزی شامل مواردی نظیر خرید و فروش ارز با نرخ مناسب، حواله‌های ارزی، افتتاح حساب‌های ارزی، مشاوره در مورد جابجایی‌های ارزی و مواردی نظیر این‌هاست. در واقع طیف خدمات ارزی از امور ساده‌ای نظیر صرف تبدیل ارز ریالی شما به ارز مورد نظرتان تا مشاوره در مورد جابجایی ارز به خارج از کشور به منظور خرید یا سرمایه‌گذاری سودآور را دربر می‌گیرد. ما در ادامه مهم‌ترین خدمات ارزی و ارسال حواله را به تفصیل به شما معرفی خواهیم کرد.


بیشتر بخوانید: پوند دانشجویی چیست؟ چطور پوند دانشجویی دریافت کنیم؟


حواله‌های ارزی

یکی از اصلی‌ترین خدمات ارزی که توسط بانک‌ها و صرافی‌های معتبر انجام می‌گیرد، انجام خدمات مربوط به حواله‌های ارزی‌ست. اگر بخواهیم به صورت ساده و خلاصه توضیح دهیم که حواله ارزی چیست، باید بگوییم که این حواله در واقع به دستور پرداختی اطلاق می‌شود که در آن شما از بانک یا موسسه‌ای مالی می‌خواهید مبلغی معین از ارز را که در حواله مشخص شده از حساب شما بردارد و به یک یا چند حساب معین دیگری در داخل یا خارج کشور منتقل کند. توجه داشته باشید که حواله ارزی کارکرد بانک را ندارد و پولی را برای شما نگهداری نمی‌کند، بلکه شما از طریق این واسطه، انتقال ارز مورد نظر خود را به حسابی ثالث انجام می‌دهید. این حواله‌های ارزی به طور کلی دو دسته‌اند:
•    حواله‌های ارزی صادره (ارسال حواله)
حواله‌های ارزی صادره به حواله‌هایی گفته می‌شود که شما هنگام واریز مبلغی برای دیگری از آن‌ها استفاده می‌کنید. این انتقال ارز می‌تواند از طریق بانک یا صرافی‌های معتبر و قانونی انجام شود. کافی‌ست به صورت حضوری یا آنلاین به موسسه مالی مورد نظر خود مراجعه کنید و پس از مشخص نمودن حساب گیرنده، ارز مدنظر و مواردی از این دست، پول خود را مطابق با نرخ روز به ارز مورد نظر تبدیل کنید. پس از طی این فرایند، حواله ارزی شما برای حساب مشخص‌شده در کشور یا خارج از کشور منتقل خواهد شد.
    حواله‌های ارزی وارده (دریافت حواله)
حواله‌های ارزی وارده به حواله‌هایی گفته می‌شود که از کارگزاری داخلی یا خارجی به بانک یا صرافی به‌ عنوان یک واسطه انتقال داده می‌شود و این موسسات مالی موظف‌اند در سریع‌ترین زمان این حواله را به ارز موردنظر مشتری تبدیل کرده و آن را به حساب وی یا شخص ثالث درخواست‌شده توسط مشتری واریز کند.
حواله‌های ارزی براساس سرعت عمل خود تحت تقسیم‌بندی‌ دیگری نیز قرار می‌گیرند:
۱.    حواله ارزی مستقیم: حواله ارزی مستقیم یا Telegraphic Transfer که با نام انحصاری T/T شناخته می‌شود، سرعت بیشتر و بالطبع هزینه بیشتری هم دارد. مزیت استفاده از این نوع حواله این است که ارز مورد نظر شما در طول ۲ یا ۳ روز به حساب مقصد منتقل خواهد شد. توجه داشته باشید که برای این نوع حواله ارزی، باید کد سوئیفت داشته باشید.
۲.    حواله ارزی غیرمستقیم: حواله ارزی غیرمستقیم یا Demand Draft که با نام انحصاری D/D شناخته می‌شود، در طول ۴ تا ۷ روز ارز مورد نظر شما را به حساب مقصد منتقل خواهد  کرد.

مطالعه
تعمیرات ماشین ظرفشویی مدیا

photo 2022 03 16 12 30 57 - معرفی انواع خدمات و عملیات ارزی + مشاوره

انجام عملیات ارزی (معاملات ارزی)

همان طور که می‌دانید، معاملات بین یک واحد تجاری یا غیرتجاری داخلی با واحدی تجاری یا غیرتجاری در خارج از کشور، با ارزی غیر از ریال مبادله می‌شود. به این معاملات که ارز خارجی انجام می‌گیرند، معاملات ارزی گفته می‌شود. این معاملات ارزی به طور کلی شامل مواردی نظیر فروش یا صدور محصولات یا خدماتی به خارج از کشور، خرید ملک یا وارد کردن محصولاتی از خارج از کشور، اخذ هرگونه تسهیلات ارزی (نظیر وام یا اخذ سرمایه‌گذار خارجی) و مبادلات ارزی می‌شود. معاملات ارزی در کلی‌ترین تقسیم‌بندی به اشکال زیر  قابل تقسیم است:
•    معاملات نقدی (Spot Transactions): منظور از معاملات نقدی معاملاتی است که زمان سررسید آن کوتاه باشد و فاصله زیادی بین توافق و مبادله ارز نیفتد (معمولاً طول این فاصله نهایتاً دو روز است). معاملات نقدی خود به دوسته مستقیم و غیرمستقیم تقسیم می‌شوند. در معاملات نقدی مستقیم، دو طرف معامله نرخ مبادله ارز مبدأ به مقصد را تعیین می‌کنند. در معاملات نقدی غیرمستقیم، نرخ مبادله بر اساس یک واحد پولی معیار (دلار آمریکا) صورت می‌گیرد.
•    معاملات سَلَف (Future Transactions): منظور از معاملات سلف معاملاتی است که زمان سررسید آن بلند باشد و فاصله‌ای‌ حدود چند ماه و حتی یک سال بین توافق و مبادله ارز بیفتد (معمولاً طول این فاصله بین سه روز تا یک سال است). هدف از بهره‌گیری از این معامله سلف خنثی کردن نوسانات لحظه‌ای و غیرقابل پیش‌بینی ارز است.
•    معاملات تعویضی (Swap Transactions): معاملات تعویضی در واقع ترکیبی هستند از دو معامله نخست (نقدی و سلف). در این نوع معامله در واقع هر دو معامله سلف و نقدی به صورت همزمان انجام می‌گیرد؛ به این صورت که فردی به طور همزمان یک ارز را به صورت نقدی با نرخ پایین از بازاری می‌خرد یا می‌فروشد و همان ارز را به صورت سلف در بازاری با نرخ بالاتر به فروش می‌رساند یا می‌خرد. فرد معامله‌گر از این طریق تأثیر نوسانات ارز را خنثی می‌کند.

مطالعه
ارز مینا MINA چیست؟

مشاوره در مورد جابجایی های ارزی

چرا مشاوره در مورد جابجایی های ارزی امری مهم در معادلات ارزی محسوب می‌شود؟ از آنجا که نرخ معاملات ارزی نه بر اساس ریال، بلکه بر اساس واحد پولی خارجی (نظیر پوند، دلار و…) انجام می‌گیرد و همیشه نوسانات قیمت در ارز وجود دارد، باید اطلاعات زیادی درباره این نوسانات داشته باشید تا بتوانید از هر گونه ضرر احتمالی جلوگیری کنید.
فرض کنید شما می‌خواهید ملکی را در انگلستان بخرید. قیمتی که فروشنده به شما پیشنهاد می‌کند، بر اساس پوند خواهد بود. بر اساس پول ریالی شما و نوسانات ارز، این طور به نظر می‌رسد که گویی ملک مورد نظر شما به صورت روزانه و حتی ساعتی تغییر قیمت می‌دهد! برای اینکه متحمل ضرر نشوید، مهم است از کارشناسان خبره این امر مشاوره دریافت کنید تا بتوانید عملیات خرید یا فروش خود را که از طریق معاملات ارزی صورت می‌گیرد، در بهترین زمان و با بهترین شیوه ممکن انجام دهید. به جز زمان معامله، اینکه معاملات خود را به چه صورتی به انجام برسانید (نقدی، سلف یا تعویضی) نیز در میزان سود شما مؤثر خواهد بود؛ بنابراین لازم است از مشاوره‌های مناسب در این زمینه که معمولاً از طریق صرافی‌های قانونی و معتبر به شما ارائه می‌شوند، بهره‌ بگیرید.

مطالعه
تعمیرات تخصصی ظرفشویی در منطقه جردن

صرافی برتر لندن، ارائه‌دهنده خدمات ارزی

صرافی برتر لندن به عنوان یک صرافی معتبر و قانونی، تمامی خدمات ارزی مورد نظر شما را در کمترین زمان انجام خواهد داد. کارشناسان خبره این صرافی، به طور خاص شما را در مورد فعالیت‌هایی نظیر مهاجرت به انگلستان، سرمایه‌گذاری در این کشور، تأسیس نمایندگی در انگلستان، مبادلات پوندی، تسهیلات ارزی و… راهنمایی خواهند کرد و مشاوره‌هایی کارگشا و کاربردی در این باب به شما ارائه خواهند داد. از مزایای استفاده از صرافی برتر این است که می‌توانید به صورت آنلاین نیز از این مشاوره‌ها و خدمات ارزی بهره‌مند شوید.
اگر قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارید، می‌توانید از صرافی برتر برای دریافت مشاوره مهاجرت، تبدیل ارز، و پرداخت هزینه دانشگاه از طریق انتقال ارز بدون ریسک استفاده کنید. اگر قصد دارید به صورت کاری به انگلیس مهاجرت کنید نیز خدمات مورد نظر در تناسب با فعالیت کاری شما توسط کارشناسان این صرافی به شما عرضه خواهد شد. این خدمات می‌تواند شامل دریافت مشاوره کاری، خدمات ارزی تجاری، ایجاد کسب و کار جدید در انگلیس، اخذ نمایندگی در این کشور، پیدا کردن سرمایه‌گذار و… باشد.
در این متن با اینکه خدمات ارزی چیست به طور مختصری آشنا شدید. اگر سؤالی دیگری درباره دیگر خدمات ارزی و ارسال حواله یا امور مربوط به این حوزه دارید، کافی است سوال خود را با کارشناسان و مشاوران صرافی برتر در میان بگذارید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.