رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

سرویس گیربکس اتومات خودروهای چینی به چه صورت است؟

سرویس گیربکس اتومات در خودروهای چینی به چه صورت است؟

 

گیربکس اتومات 750x522 - سرویس گیربکس اتومات خودروهای چینی به چه صورت است؟

ما همیشه در مطالب خود سعی بر آموزش فنی برای شما داریم.اما در این مطلب قصد داریم تا شما را با یکی از مراحل سرویس و نگهداری گیربکس خودروهای چینی آشنا کنیم.خودروهای چینی باید سرویس های دوره ای منظمی داشته باشند.شما به عنوان صاحب خودرو باید به این نکات دقت کنید.همان طور که همیشه گفتیم رانندگی و نگهداری از خودروهای چینی با هر خودرویی متفاوت است.در این مطلب می فهمید سرویس گیربکس اتومات در خودروهای چینی به چه صورت است؟در این مطلب با فلاش گیربکس یا شستشوی گیربکس با مایع فلاش آشنا می شوید.باید بدانید این کار با سرویس تعویض روغن گیربکس متفاوت است.البته ما در این سایت مطالب زیادی در رابطه با سرویس های دوره ای خودروهای چینی منتشر کردیم.

مطالعه
چگونه دیسک چرخ خودرو را تعویض کنیم؟

سرویس دوره ای گیربکس چیست؟

سرویس یا فلاش گیربکس یک سرویس خودرویی است که در آن مایع قدیمی گیربکس از گیربکس خارج می شود و با مایع تمیز و تازه جایگزین می شود. گیربکس های اتوماتیک قطعات بسیار پیچیده ای دارند. اکثر خودروهای امروزی مجهز به گیربکس اتوماتیک هستند، اما تعداد کمی از مردم می دانند که چگونه کار می کنند. داخل جعبه دنده شامل نوارها، چرخ دنده ها، کلاچ ها و گذرگاه های مایع مختلف است. گیربکس در خودروهای مدرن در ارتباط دائمی با کامپیوتر خودرو است. کامپیوتر یا ecu خودرو بر اساس میزان دور در دقیقه، فشار روغن گیربکس، سرعت شما و سایر عوامل به گیربکس می گوید که چه زمانی باید دنده را تغییر دهد. روغن گیربکس اتوماتیک شما یک قطعه مهم از این پازل است.این فلاش گیربکس باعث تمیز کاری قطعات داخلی می شود.اما بسته به کارکرد خودرو دارد.شما در هر زمانی مجاز به انجام این کار نیستید.

مطالعه
چگونه بهترین زمان تعویض دیسک و صفحه خودروهای چینی را بفهمیم ؟

عملکرد روغن گیربکس در خودروهای چینی

مایع گیربکس شما به روغن کاری و عملکرد صحیح این قطعات کمک می کند. با افزایش سن مایع انتقال، قرار گرفتن مداوم در معرض گرما و اصطکاک باعث از بین رفتن تاثیر آن می شود. وقتی خراب می شود دیگر نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد و باید با روغن جدید جایگزین شود.پس همیشه به کارکرد خودرو دقت کنید.

فلاش انتقال این وظیفه را انجام می دهد. گیربکس شما به یک ماشین فلاشینگ متصل است که تمام مایع قدیمی را از گیربکس خارج می کند. در عین حال، سیال جدید را برای جایگزینی سیال قدیمی به گیربکس پمپ می کند. این فرآیند پمپاژ سیال قدیمی و پر کردن مجدد آن با مایع انتقال جدید، فلاش انتقال نامیده می شود. از آنجایی که به تجهیزات خاصی نیاز دارد، انجام این کار به تنهایی می تواند چالش برانگیز باشد. اکثر مردم ترجیح می دهند یک مکانیک واجد شرایط این خدمات را انجام دهند.

مطالعه
راهنمای خرید ضبط حرفه ای برای ماشین باز ها

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.