رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

با این چند قدم ثروتمند شو!

حقیقت این است که هیچ “فرمول سری” برای ثروتمند شدن وجود ندارد. اما خوشبختانه برخی کارها وجود دارد که با رعایت آن ها می توانیم به کسب ثروت نزدیک تر شویم. وقتی در دهه ۲۰ زندگی خود هستید، مسیر میلیونر شدن بسیار آسان تر است. شما انرژی بیشتری دارید، افراد کمتری به شما وابسته هستند و چیزهای کمی برای از دست دادن دارید.با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا تمامی راه های ثروتمند شدن را با هم بررسی کنیم.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.
cash4 - با این چند قدم ثروتمند شو!

مشخصات افراد ثروتمند

افرادی که ثروتمند می شوند معمولاً ثروت خود را در مدت زمان طولانی می سازند و کمتر از توان خود زندگی می کنند.

  • آن ها لزوما درآمد زیادی کسب نمی کنند.
  • آن ها پول خود را پس انداز می کنند و پس انداز خود را افزایش می دهند.
  • وقتی فرصت‌ های سرمایه ‌گذاری به وجود می ‌آید، استفاده می کنند.
  • آن ها امور مالی خود را با دقت مدیریت می کنند.

ثروتمند شدن به روش فیلیپ جی مولر

به گفته فیلیپ جی مولر، نویسنده پرفروش و میلیونر تنها چیزی که شما را از میلیونر شدن باز می دارد، تصور خودتان از این است که یک میلیونر بودن به چه معناست. مولر در کتاب خود Geldrichtig توضیح می دهد که هر کسی می تواند میلیونر شود اگر یاد بگیرد که مانند یک فرد ثروتمند فکر کند. فیلم‌ ها و داستان ‌های «سریع پولدار شوید» مردم را به این باور رسانده اند که ثروتمندان هیچ کاری جز خرج کردن پول انجام نمی ‌دهند و همه موفقیت هایشان به دلیل شانس یا شهرت است، واقعیت به گفته مولر متفاوت است.

تبدیل شدن به یک میلیونر واقعی به معنای اتخاذ یک ذهنیت مصرف کننده آگاه است مانند پس انداز، اجتناب از بدهی، کنترل چالش ها و… . همچنین فکر کردن به این که آیا واقعاً چیزی را که قصد دارید بخرید به آن نیاز دارید؟ آیا جایگزین ارزان تری وجود دارد؟ در ادامه ۱۱ قانون برای ثروتمند شدن را بررسی می کنیم پس حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

۱-در مدرسه فعال باشید.

بدون شک سستی و تنبلی در مدرسه شما را به جایی نمی رساند. تنبلی و اهمیت ندادن به مدرسه فقط به معدل شما آسیب می زند، شما سال های زیادی از عمر خود را در مدرسه می گذرانید پش سعی کنید که جزو بهترین ها در کلاس باشید. درست است که مدرسه تنها راه برای کسب ثروت نیست و شما می توانید اصرار کنید که نمرات مهم نیستند، اما رقابت در بازار کار بسیار زیاد است. ممکن است اطرافیان شما از کم اهمیت بودن مدرسه به شما بگویند.

اما باور کنید برای گرفتن شغلی خوب و پر درآمد داشتن معدلی بالا و فارغ التحصیل شدن از یک دانشگاه خوب می تواند به شما بسیار کمک کند. همچنین داشتنِ رزومه تحصیلی خوب می‌تواند به شما اعتماد به نفس دهد. این مسئله در یافتنِ شغل و تعامل با افراد بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
cash1 - با این چند قدم ثروتمند شو!

مطالعه
اندرو تیت کیست

۲-برنامه ریزی و هدف گذاری کنید

افراد ثروتمند هدف گذار بوده و اهل برنامه ریزی هستند. آن ها آن چه را که می‌خواهند روزانه، هفتگی، ماهانه به دست آورند فهرست می کنند و می توانند به شما بگویند که می خواهند در ۲۰ سال کجا باشند. این افراد زندگی خود را به دست احتمالات و سرنوشت نمی گذارند، آنها برای قدم به قدم خود برنامه دارند.

تقریبا ۹۵ درصد از افراد فقیر هیچ برنامه ای برای زندگی ندارند آنها بدون نقشه، بدون اهداف بلندمدت و بدون تصویر ذهنی از آینده خود هستند؛ مانند برگ های یک روز پاییزی که بی هدف در هوا شناور است. نکته اصلی این است که برای برنامه ریزی لازم نیست ثروتمند باشید؛ اگر می خواهید ثروتمند شوید به یک برنامه نیاز دارید.

۳-بیش از حد خرج نکنید

ساده ترین و مطمئن ترین راه برای رسیدنِ به ثروت، پس انداز کردنِ پول و سرمایه گذاری در آن است. این کار مانند کاشتنِ دانه و تماشای جوانه زدنِ آن و در نهایت به ثمر رسیدنِ درخت است، اما مشکل هزاران انسان در دنیا خرید آن دانه اولیه است. مقداری را که می خواهید پس انداز کنید در بودجه خود قرار دهید. برای انجام این کار، مقدار مشخصی را از درآمد خالص خود کم کنید که هر هفته یا ماه به یک حساب سرمایه گذاری واریز می کنید تا بتواند رشد کند.

علاوه بر این، سعی کنید ۵ تا ۱۰ درصد از درآمد خالص خود را به صندوق اضطراری اختصاص دهید. هر چه زودتر پس انداز را شروع کنید، بیشتر نتیجه خواهد داد. اگر به سختی پول کافی برای پرداخت قبوض خود به دست می آورید و نمی توانید پس انداز کنید، راه حل واضح این است که پول بیشتری به دست آورید. همچنین داشتن درآمد اضافه می تواند بسیار مفید باشد.

۴-جریان های متعدد درآمد ایجاد کنید

یک مطالعه اداره سرشماری ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ نشان داد که تنها ۸.۸ درصد از زنان و ۸.۰ درصد از مردان دو یا چند شغل دارند. اما بر اساس اطلاعات به دست آمده ۶۵ درصد از افراد ثروتمند حداقل سه جریان مختلف درآمدی را قبل از کسب اولین ۱ میلیون دلار راه اندازی کرده اند.

به نوعی می‌توان گفت که مردم فقیر تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار داده‌اند. آنها فقط یک جریان ورودی دارند اما افراد ثروتمند از چندین جا درآمد کسب می کنند. بنابراین اگر شغل خود را از دست دادید، با یک موقعیت اضطراری در زندگی مواجه شدید یا از پرداخت قبوض عقب افتادید، احتمالاً تنها یک منبع درآمد شما برای نجات شما کافی نخواهد بود. پس همین حالا جستجو برای شغل دوم را آغاز کنید. سعی کنید که به صورت مساوی در دو شغل پیشرفت کنید. با این کار علاوه بر افزایش درآمد نسبت به هزینه های زندگی استرس کمتری را نیز تجربه خواهید کرد.

۵-از هر نوع بدهی بپرهیزید

بیشتر مردم با بدهی به گونه ای برخورد می کنند که انگار بخشی عادی از زندگی است. آنها آن را به دسته هایی مانند “بدهی خوب” و “بدهی بد” تقسیم می کنند. بدهی پیچیده نیست. پرداختِ پول برای استفاده موقت از پول دیگران شما را فقیرتر می کند. تمام آنچه در مورد پس انداز به شما گفته شده است را در نظر بگیرید و کاملاً برعکس آن را در مورد بدهی اعمال کنید. چیزی را که توانایی خرید آن را ندارید نخرید. این یک قانون ساده است که به شما کمک می کند تا از هوس ها جلوگیری کنید.

مطالعه
راه حل انتشار کتاب از مجوز تا چاپ (انتشارات اوراسیا)

شما یک گوشی هوشمند می خواهید، اما پول خرید آن را ندارید؟ پس آن را نخرید. بدهی های زیادی زمانی اتفاق می افتد که مردم به لذت زودگذری که از خرید می برید معتاد می شوند. یک یادداشت در کیف خود بگذارید که بگوید آیا واقعاً به آن نیاز دارم؟ با گذشت زمان، شروع به پرسیدن این سوال از خود خواهید کرد و سپس دیگر به آن یادداشت نیاز نخواهید داشت.
cash2 - با این چند قدم ثروتمند شو!

۶-کتاب بخوانید و خود را آموزش دهید

افراد ثروتمند نه تنها دو شغله هستند، بلکه برای مطالعه هم وقت می گذارند. اما آنها بلندی های بادگیر و یا جنایت و مکافات را نمی خوانند. افراد ثروتمند کتاب های آموزشی و خودسازی می خوانند، بر اساس مطالعات تنها ۸ درصد از افراد کم درآمد کتاب های آموزشی یا خودسازی را مطالعه می کنند. بدون شک موفقیت نیاز به رشد دارد، این رشد از مطالعه و آموزش روزانه خود حاصل می شود. در زمینه شغلی خود کتاب های متنوع مطالعه کنید و یا دوره های آموزشی را به صورت حضوری و آنلاین بگذرانید. این رفتار در دراز مدت می تواند به رشد شخصیت و شغل شما کمک بسیار زیادی کند.

۷-از روابط سمی اجتناب کنید.

روانشناسی نقش بسیار زیادی در ذخیره ثروت دارد. اگر هر روز خود را با افرادی که کاری جز انرژی منفی دادن ندارد و همیشه پر از ناله و حس بد هستند می گذرانید کارتان بسیار سخت است. این افراد سمی به مرور زمان انرژی شما را کم می کنند و حس بدی به شما منتقل می کنند. مطالعات نشان می دهد که تنها ۴ درصد از افراد کم درآمد با افراد “مثبت اندیش” و “موفق” معاشرت می کنند. شما فقط زمانی در زندگی موفق خواهید شد که اطراف خود را با افراد مناسب احاطه کنید، یعنی افرادی که تشویق کننده، مثبت، کنجکاو و مفید.

۸-درگیر خودگویی منفی نشوید

وقتی صحبت از روانشناسی و پول به میان می آید، تنها چیزی که بدتر از محاصره کردن خود با بازنده ها است باور کردن آنهاست. آیا جملاتی مانند “کار من خیلی سخت است”، “تقصیر من نیست” یا “من به اندازه کافی باهوش نیستم” می گویید؟ اگر این جملات را به خودتان بگویید بعد از مدتی باورتان می شود، وقتی به منفی‌گرایی اجازه می‌دهید بر افکارتان حکومت کند، مغزتان را برای شکست برنامه ریزی می کنید.

شما هیچ شانسی در زندگی نخواهید داشت که از شرایط مالی یا زندگی فعلی خود خارج شوید. این افکار منفی به باورهایی تبدیل خواهند شد که مانند دستور عمل سر لوحه زندگیتان قرار می گیرند و شما را به سمت بی پولی سوق می دهند. قانون جذب و کائنات در این مورد بسیار خوب عمل می کنند. سعی کنید هر روز کلمات مثبت به کار ببرید تا در طولانی مدت حستان نسبت به شرایط مالیتان تغییر کند.

۹-سبک زندگی سالمی داشته باشید.

آیا شما یک فرد تنبل و بی تحرک هستید که نمی توانید در برابر نوشابه، چیپس و یک شیک شکلات مقاومت کنید؟ اگر چنین است، این احتمال وجود دارد که هرگز نتوانید به رویای ثروتمند شدن برسید. پول درآوردن نیروی اراده و کار می خواهد، ورزش و تغذیه صحیح هم همینطور. مراقبت از امور مالی و سلامتی شما دست به دست هم می دهد. عادات بد سلامتی باعث ایجاد پسرفت در زندگی می شود این نوع رفتار نتیجه عادات ضعیف، رفتار بد و تصمیم گیری بد است.

مطالعه
ایده پردازی، خلاقیت و نوآوری

۱۰-شما باید پول خود را بگذارید تا برای شما کار کند

قانون بعدی این است که شما باید بخشی از پول خود را به نوعی سرمایه گذاری کنید. این کار در طول زمان باعث می شود سرمایه شما افزایش پیدا کند و خود پول به مرور زمان برای شما کسب درآمد مازاد می کند.

با توجه به شرایط فعلی اقتصاد و تورم ذخیره پول و سرمایه در یک حساب و بدون هیچ کاری می تواند برای شما مضر باشد زیرا پول به مرور زمان ارزش خود را از دست می دهد. شما برای رشد و کسب درآمد بیشتر به پول خود نیاز دارید. شما باید با پول خود شروع به ایجاد جریان های درآمد کنید. علاوه بر این کسب درآمد اضافی بدون تلاش زیاد می تواند برای شما بسیار لذت بخش باشد. اما هنگام سرمایه گذاری مراقب پول خود باشید و این کار را بدون داشتن اطلاعات کافی انجام ندهید.
cash5 - با این چند قدم ثروتمند شو!

۱۱-اشکالی ندارد که آهسته قدم بردارید

در نهایت، آخرین قانون برای کسب ثروت این است، به یاد داشته باشید که آهسته پیش رفتن اشکالی ندارد. امروزه همه افراد در زندگی به دنبال موفقیت بعدی، شغل بعدی و یا مدرک تحصیلی بعدی هستند، چیزی که بیشتر افراد به آن دقت نمی کنند دست آوردهای خود است.

کلام پایانی

پس راه ثروتمند شدن بسیار طولانی است. در این راه زمان های بسیار زیادی وجود خواهد داشت که به خودتان شک کنید، از زندگی خود ناراضی و ناامید باشید و خسته شوید اما باید دقت کنید که ثروتمند شدن در مورد کسب درآمد امروز و بهره برداری از زمان فردا است؛ ثروت اینگونه ساخته می شود. حتی اگر امروز یک شغل کم درآمد در سال پیدا کنید یا اگر مقدار بسیار کمی پول پس انداز کنید، این ثروت نیست این یک نقطه شروع است. این چیزی است که می توان آینده خود را روی آن بسازید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، خرید و فروش خانه ویلایی در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، پیش فروش آپارتمان در اصفهان، تهاتر با ملک در اصفهان و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.