رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

مهم ترین اصول موفقیت در زندگی - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

موفقیت برای شما چیست؟ چگونه میتوان در زندگی موفق بود؟ بسیاری از افراد موفقیت را به ثروت میبینند، بعضی دیگر قدرت و افرادی میخواهند تاثیر مثبتی در جهان داشته باشند و مفید باشند و ما در اینجا ۲۰ تا از جدیدترین اصول را برای شما بیان می کنیم.

همه ی اینها قابل قبول است، در واقع موفقیت یک مفهوم است که برای افراد مختلف، متفاوت است. پس این مهم نیست که موفقیت برای شما چیست، چیزی که مشخص است این است که به راحتی بدست نمی آید. کتابها و راهنمایی های بی شماری درمورد راههای موفقیت وجود دارد اما موفقیت برای هر فردی کاملا شخصی و منحصر به فرد است. توجه به توصیه های یک نفر معمولا بی فایده است. با توجه به این، توجه به نظریات بسیاری از افراد بزرگ که ایده های متفاوتی در مورد موفقیت دارند، میتواند یک جایگزین خوب باشد.

۱۰ اصل موفقیت در زندگی (اینفوگرافی)

اصل موفقیت در زندگی اینفوگرافی 493x550 - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)اصول موفقیت از دید افراد بزرگ (اینفوگرافی)
در اینجا لیستی از توصیه های افراد بسیار موفق برایتان آورده ایم:

۱-افکار بلند داشته باشید.

افکار بلند داشته باشید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از Michelangelo Buonarroti هنرمند بزرگ رنسانس: بزرگترین خطر برای ما این نیست که اهدافمان را بسیار بالا ببریم و سقوط کوتاهی داشته باشیم، بلکه این است که اهداف پایینی داشته باشیم و به هدفمان برسیم.

هنرمندان کمی به اندازه ی Michelangelo موثر و بانفوذ هستند. کارهای او هنوز هم قرن ها پس از مرگش الهام بخش مردم است. هنرمند موفق بودن کار بسیار سختی است. تصور کنید که او میخواست آرزوهای آسانتری داشته باشد. بیشتر اوقات مردم میخواهند آرزوهایشان را واقع بینانه مشخص کنند تا رویاهایشان آسانتر باشد. این جمله، خطر این دیدگاه را به جای بلند پرواز بودن برای ما مشخص میکند.

۲-ببینید که دوست دارید چه کار کنید و آن کار را انجام دهید.

دوست دارید چه کار کنید و آن کار را انجام دهید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از Winfrey: اگر کارتان را انجام دهید و برای آن پول نگیرید، در مسیر موفقیت هستید.

این یک جمله ی خوب برای یاد آوری و فکرکردن در محل کار میباشد. تصور کنید که در کارتان تا آنجاکه ممکن است موفق باشید پس درنهایت سخت کار میکنید و زمان زیای صرف آن میکنید. اگر از کارتان متنفر باشید و در آن موفق هم باشید به این معناست که شما زندگیتان را با چیزی که از آن متنفرید پر کرده اید. این چه حسی دارد؟ در عوض چرا در کاری که آن را دوست دارید تمرکز نمیکنید؟ موفقیت در این، به معنای تحقق رویاهایتان است. حتی اگر در کارتان موفق هم نباشید، وقتتان را با کاری که دوستش دارید پر کرده اید. بسیاری از موزیسین های موفق سالهای زیادی از عمرشان را صرف اجراهای بدون دستمزد میکنند، تنها دلیل کارشان هم این است که آنها این کار را دوست دارند و از آن لذت میبرند.

مطالعه
همین آلان شروعش کن

۳- یاد بگیرید که چگونه زندگیتان را متعادل کنید.

یاد بگیرید که چگونه زندگیتان را متعادل کنید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از Phil Knight مدیر عامل شرکت Nike: یک جنگ تغییر ناپذیر در زندگی و کسب و کار وجود دارد، یک جنگ دائمی بین صلح و آشوب. هیچ کدام نمیتوانند تسلط یابند اما هردو میتوانند تحت تاثیر واقع شوند. اینکه شما چطور از آن بگذرید کلید موفقیت است.

اگر فردی فکر کند که شغلش او را به موفقیت میرساند، ساعتهای زیادی را صرف آن میکند و به سختی کار میکند. بهرحال این هزینه هایی مانند استراحت، سلامتی و داشتن زندگی لذت بخش دارد. در نهایت فرد ممکن است در موفق شدن در کارش متوقف شود. پس همانطور که Phil Knight میگوید باید تعادل برقرار شود. تعادل بین استراحت و کار و یا کار و سرگرمی.

۴- از شکست نترسید!

از شکست نترسید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از Henry Ford، بنیانگذار Ford Motors: شکست به سادگی فرصتی برای از نو شروع کردن است، این بار هوشمندانه تر.

توماس ادیسون برای اختراع لامپ برق، صدها بار شکست خورده بود. در مصاحبه ای از او پرسیده شد: پس از اینهمه شکست چه احساسی داری؟ پاسخ او فوق العاده بود: من شکست نخوردم، بلکه صدها راه برای اختراع نکردن لامپ یاد گرفتم! پس او هر شکست را یک درس میدید. هر تلاش شکست خورده، گامی کلیدی در مسیر موفقیت او بود. به شکست هایتان توجه کنید و در مورد آنها مطالعه کنید. شاید بعدا یاد بگیرید که چگونه موفق شوید.

۵-یک عزم بی نظیر برای رسیدن به موفقیت داشته باشید.

یک عزم بی نظیر برای رسیدن به موفقیت داشته باشید 666x550 - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از Colonel Sanders بنیانگزار KFC: یک تصمیم قطعی گرفتم که به چیزی که می خواهم برسم و در این راه هیچ چیز نتوانست مرا از چیزی که درونم هست دور کند.

در مورد این جمله راههای زیادی برای درس گرفتن از شکست ها وجود دارد. این آسانترین راه برای رها شدن از شکست است: تنها راه برای رسیدن به موفقیت این است که با تمام وجود آن را دنبال کنید نه اینکه تنها در مورد اهدافتان صحبت کنید. اگر واقعا موفقیت را دنبال نکنید، هر شکست بیشتر به شما صدمه میزند و شما را به عقب میکشاند. موفقیت سخت است و بدون داشتن تمایل بی نظیر برای رسیدن به آن، دست نیافتی میشود.

۶- مرد عمل باشید!

مرد عمل باشید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از لئوناردو داوینچی، نابغه ی رنسانس: این مدتها نظر من را جلب کرده که افراد موفق به ندرت به عقب بازگشتند و اجازه دادند چیزی برای آنها اتفاق بیفتد. آنها به جلورفتند و خودشان باعث پیشامدها شدند.

اگرچه این جمله قرن ها پیش گفته شده اما امروزه هم بسیار کاربرد دارد. این برای افراد کاملا موفق بکار میرود. برای مثال به کاری که بیل گیتس یا استیو جابز انجام دادند فکر کنید، اگر آنها اینکار را انجام نداده بودند شیوه ی زندگی ما با الان کاملا متفاوت بود. آنها برای انجام کارها راههای متفاوتی دیدند و آن را عملی کردند. پس آنها اجازه ندادند که دنیا باعث تغییرشان شود بلکه خودشان دنیا را تغییر دادند. پس برای خارج شدن از حد و حدودها نترسید و اگر راهی برای انجام بهتر کارها پیدا کردید، اینکار را انجام دهید و اگر شکست خوردید دوباره تلاش کنید.

مطالعه
موفق ‌ها، چطور زمانشان را مدیریت می‌ کنند؟

۷- از مناقشات دوری کنید.

از مناقشات دوری کنید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از تئودور روزولت،۲۶ مین رئیس جمهور آمریکا: مهم ترین عنصر فرمول موفقیت این است که بدانید چگونه با مردم همراه شوید.

بهترین رهبران و تاثیرگزارترین انسانها- ازجمله تئودور روزولت که یکی از بهترین رهبران و از بانفوذترین انسانها بود- کسانی نبودند که موجب اغتشاشات، جنگیدن با مردم و مخالفت با آنها باشند، بلکه افرادی بودند که با اطرافیانشان دوست و مهربان بودند. مردم این افراد را دوست دارند، پس این کلید یک رهبری خوب است. منطقی است که اگر کسی شما را دوست دارد میخواهد به شما کمک کند و اگر شما از آنها چیزی بخواهید، با خوشحالی باشما همراه میشوند؛ اما اگر کسی شما را دوست نداشته باشد، از کمک کردن و همیاری با شما امتناع میکند. بعلاوه تقویت روابط خوب با دیگران یک ایده ی خوب است. پس به این ترتیب، به مردم کمک کنید تا آنها به شما کمک کنند و با آنها خوب باشید تا متقابلا آنها هم با شما خوب باشند.

۸- از مطرح کردن ایده های جدید نترسید.

از مطرح کردن ایده های جدید نترسید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از Mark Twain نویسنده ی معروف: کسی که ایده ی جدیدی دارد تا به موفقیت رسیدن ایده هایش، خم است.

این یک حقیقت تاسف بار است که فردی با جسورترین ایده ها اغلب نادیده گرفته میشود. اکثر ما از کودکی یاد گرفته ایم تا مثل بقیه فکر کنیم و مانند آنها کارها را انجام دهیم؛ اما در حقیقت باید کارها را متفاوت انجام داد- چون افراد موفق کارهایشان را متفاوت انجام میدادند- و شما باید متفاوت هم فکر کنید. اگر ایده ی جدیدی دارید، آن را دور نیندازید چون این جدید و متفاوت است. ایده ی عجیب و غریب شما ممکن است روزی باعث موفقیت شما شود.

۹-به توانایی هایتان برای رسیدن به موفقیت باور کنید.

به توانایی هایتان برای رسیدن به موفقیت باور کنید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از Walter Disney بنایانگزار شرکت والت دیزنی: اگر بتوانی این را تصور کنی، میتوانی انجامش دهی

موفقیت چیزی است که بتوانید خود را برای رسیدن به آن تصور کنید. از افرادی که به توانایی هایتان برای رسیدن به موفقیت شک و تردید دارند عبور کنید. شما نباید یکی از این افراد باشید چون لحظه ای که شما رویاپردازی را متوقف میکنید، لحظه ای ست که آن رویا دور میشوید. پس به رویا پردازی ادامه دهید!

۱۰-همیشه مثبت فکر کنید.

همیشه مثبت فکر کنید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از توماس جفرسون، سومین رئیس جمهور آمریکا: هیچ چیزی نمیتواند انسانی با نگرش ذهنی مثبت را برای رسیدن به هدفش متوقف کند و هیچ چیز در زمین نمیتواند به انسانی با نگرش ذهنی اشتباه-منفی- کمک کند.

پس جمله ی بالا به ما میگوید، شما باید به توانایی هایتان برای رسیدن به موفقیت باور داشته باشید. این تنها راه پرورش اندیشه ی درست میباشد. شما باید به مشکلات توجه کنید نه اینکه مانند یک سد مانع راه شما شوند. اگر اینگونه فکر کنید، بازخوردها تاثیر زیادی بر شما نمیگذارند، تردیدهای مردم بر روی شما بی تاثیر است و حتی بزرگترین مانع برای شما یک مساله ی کوچک بنظر میرسد. با این حال با یک ذهنیت غلط از تردید، شما به راحتی متوقف میشوید.

مطالعه
آزمون استعداد یابی هالند: راهبردی برای ارزیابی توانایی‌های شناختی و حرفه‌ای

۱۱-اجازه ندهید ناامید و دلسرد شوید.

اجازه ندهید ناامید و دلسرد شوید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از آبراهام لینکلن، ۱۶ مین رئیس جمهور آمریکا: اجازه ندهید هیچ احساس ناامیدی بر شما غلبه کند و درنهایت مطمئن باشید که موفق میشوید.

این یک حقیقت تاسف بار از ذات بشر است-که به نوعی همه ی ما را درگیر کرده است- که به خودمان شک داریم. اگر دیگران هم به ما شک داشته باشند خیلی بدتر میشود. وقتی شک و تردید برما غلبه کند، تسلیم شدن یک ایده ی خوب بنظر میرسد. به شک و تردیدها اهمیت ندهید و اگر ناامید شدید ان را نادیده بگیرید.

۱۲-مشتاق کار سخت باشید.

مشتاق کار سخت باشید - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از JC Penny موسس JC Penny inc: تا زمانیکه شما در کارتان فراتر از توانایی های یک فرد عادی نباشید، نمیتوانید به موقعیت های بالا دست یابید.

در مورد این شاید شما ۱۰۰۰۰ ایده خوانده باشید اما همه ی آنها یک چیز میگویند: موفقیت از کار بدست می آید. اگر برای رسیدن به اهداف و در جهت آنها کار نکنید به موفقیت نخواهید رسید.

۱۳- به اندازه ی کافی شجاع باشید تا نگرشتان را دنبال کنید.

به اندازه ی کافی شجاع باشید 541x550 - مهم ترین اصول موفقیت در زندگی (از زبان بزرگان)

از استیو جابز، یکی از بنیانگزاران اپل: شهامت پیروی از قلب و نگرش خود را داشته باشید. آنها به نحوی از قبل میدانند که شما در حقیقت میخواهید چه چیزی شوید. هر چیز دیگری در مرتبه ی دوم قرار میگیرد.

در یونان باستان، گروهی از Oracles در دلفی زندگی میکردند. هر کسی که میخواست توصیه ای بشنود یا آینده اش را بداند، از فقیرترین فرد جامعه تا شاهها پیش آنها میرفت. در بالای درب معبد نوشته شده بود: خودت را بشناس. اگر شما عمیقا به چیزی اعتقاد داشته باشید، شانس بزرگی است که شما ایده ای برای چگونگی رسیدن به آن داشته باشید. اگر نه شما به صورت ذاتی میدانید که چه چیزی به شما کمک میکند و چه چیزی حرکت شما را کند میکند. مثل زمانیکه بدنتان به خطری پی ببرد درحالیکه همه چیز امن بنظر میرسد. پس به غرایز خود اطمینان داشته باشید. چیزی که از درسهای بالا متوجه میشوید این است که همه ی آنها به نحوی شبیه هم هستند. همه ی آنها باعث پرورش درست ذهن میشوند. پس از آنها برای رسیدن به موفقیت استفاد کنید!

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.