رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

۱۶ ویژگی که یک مدیر موفق باید داشته باشد!

در حال حاضر یکی از مشاغل پرطرفدار و مهم در کشور ما مدیریت و رهبری یک گروه است که نقش بسیار مهمی را در موفقیت یک سازمان یا اداره ایفا می ‌کنند. خوب است بدانید که یک مدیر می ‌بایست دارای خصوصیات زیادی همچون اعتماد به نفس بالا، شخصیت قوی، قدرت رهبری، حاذق بودن، تجربه کافی و… باشد. در ادامه شما را با رموز تبدیل شدن به یک مدیر موفق بیشتر آشنا خواهیم کرد.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

به چه مدیری موفق می گویند؟

دانستن این موضوع که موفقیت یک امر نسبی در مدیریت بوده و نظرات افراد در این زمینه متفاوت است، امری مهم به حساب می آید. به طور کلی می توان گفت که به مدیری موفق می گویند که در بیشتر مواقع، توانایی رهبری و مدیریت گروه یا سازمان مورد نظر خود در مقابل چالش ها، مشکلات و… دارد.

ویژگی های یک مدیر موفق

همه افراد به دنبال ایجاد برتری و موفقیت بیشتر در حرفه و شغل های مختلف هستند. به همین دلیل در ادامه به جواب سوال چگونه یک مدیریت موفق داشته باشیم، خواهیم پرداخت.
مدیر موفق

۱- خوب گوش دادن از ویژگی های یک مدیریت موفق

متاسفانه بعضی از رهبران و مدیران گروه، هیچ گونه توجهی به صحبت های کارمندان خود نکرده و همیشه در تلاش هستند تا نظرات خود را اعمال کنند. قطعا این گروه از افراد پس از مدتی با مشکلات و موانع بسیاری رو به رو خواهند شد. جهت جلوگیری از این فرایند در جلسات گروهی باید کلیه اعضاء به مدت ۵ دقیقه نظرات و احساسات خود را شرح دهند. این عملکرد علاوه بر اینکه در افزایش صمیمیت میان کارمندان موثر بوده موجب افزایش اعتماد به نفس در آن ها نیز خواهد شد.

۲- سوال پرسیدن

در زمان های گذشته مدیر عامل ها ، پشت میز خود می ‌نشستند و ارتباط میان مدیر و کارمندان نیز به ندرت مشاهده می ‌شد. اما در حال حاضر مدیران سعی در تعامل با تیم خود دارند. به علاوه اغلب در هنگام برخورد با مشکلات با آنان مشورت می کنند.

مطالعه
راه حل انتشار کتاب از مجوز تا چاپ (انتشارات اوراسیا)

۳- حمایت کردن از ویژگی های یک مدیریت موفق

یکی از ویژگی های بارز مدیر کارآمد و حاذق، مراقبت و حمایت از تیم خود است. لذا باید مشکلات موجود را در کمترین زمان مورد بررسی قرار دهد و به ارائه راهکار بپردازد. به عنوان نمونه، در زمان مشاهده کارمندانی که همیشه از صحبت یا تعامل با دیگران دوری می ‌کنند، متوجه عدم اعتماد به نفس در آن شخص شود و به وسیله معرفی کتاب و برگزاری دوره های آموزشی و… جهت رفع این مشکل تلاش کند.

۴- چالش ها و مشکلات

مسائل و مشکلات گوناگون در کلیه سازمان‌ ها و ادارات، قابل مشاهده است. در این شرایط مدیران می بایست به رهبری گروه خود بپردازند. اما اگر قصد دارند در آینده با چالش کمتری روبه رو شوند بهتر است در روند استخدام و در همان ابتدای کار با اعضاء تیم درباره وظایفشان به صورت دقیق و جزئی صحبت کنند.

۵- الگوسازی از ویژگی های بارز یک مدیریت موفق

بر اساس تحقیقات انجام شده، بیشتر مدیران کارآمد و موفق در گذشته یک مدیر حاذق داشتند که با الگو گرفتن از شخصیت وی موفق به جمع آوری یک تیم عالی شدند. به این نکته نیز توجه کنید که شخصیت و رفتارهای شما الگو کارمندانتان خواهد شد به همین دلیل باید مراقب کردار و رفتار خود باشید.

۶- مهارت های کارمندان را افزایش دهید

یک مدیر قدرتمند و لایق همیشه به دنبال افزایش آگاهی و مهارت در تیم خود است. زیرا از آگاهی کافی نسبت به نقش و اهمیت آموزش در گروه برخوردار بوده و این موضوع که افزایش آگاهی در کارمندان موجب بهبود عملکرد آنان می ‌شود را کاملا درک می ‌کند. در نهایت کلیه این فرایند به موفقیت گروه و مدیران، ختم خواهد شد.
مدیر موفق

۷-مسئولیت پذیر بودن از ویژگی های یک مدیریت موفق

مسئولیت پذیری مدیران، یکی از ویژگی های مهم برای تبدیل شدن به یک مدیریت موفق و البته قدرتمند است. به عنوان نمونه چنانچه شرکت یا سازمان، با مسائلی همچون ورشکستگی مالی، شکست در پروژه و… مواجه شد، مدیر موظف است در حداقل زمان ممکن به دنبال علت و ریشه آن شکست باشد. به این نکته توجه کنید که یک مدیریت موفق و قدرتمند نباید از مسئولیت های خود شانه خالی کند و برعکس باید همیشه به دنبال بهبود و اصلاح عملکرد خود باشد.

۸- میدان را خالی نکنید

طبیعتا استرس و نگرانی های فراوانی در هنگام بروز مشکلات و چالش ها به مدیران وارد می ‌شود. متاسفانه برخی از آن ها در این مواقع از ارائه راه حل ها جلوگیری کرده و به صورت غیر منطقی مسئولیت اشتباهات خود را بر دوش کارمندان می اندازند. این فرایند نشان دهنده ضعف شخصیتی آن ها بوده که به مرور زمان موجب صدمه رساندن به شرکت نیز خواهد شد.

مطالعه
۲۵ ویژگی شخصیتی و کاری مدیران موفق

۹- استعدادها را کشف کنید

تقسیم کار در میان اعضای گروه و جلوگیری از فشار آوردن بیش از حد به کارمندان، نشان دهنده وجود یک مدیر قوی و موفق است. به علاوه یک مدیر قدرتمند به طور دقیق به چگونگی عملکرد اعضاء تیم توجه دارد و همواره در تلاش است که استعداد آنان را در کمترین زمان ممکن شناسایی کند. از همه مهمتر مسئولیت ها را مطابق با استعداد و توانایی آنان مشخص کند.

۱۰- قدرشناسی از ویژگی های یک مدیریت موفق

گاهی اوقات پیروزی و موفقیت یک شرکت یا سازمان توسط کارمندان اتفاق می افتد که در این صورت مدیران وظیفه دارند از عملکرد آنان قدردانی کرده و آن ‌ها را تشویق کنند. متاسفانه عده ای از مدیران علاوه بر نادیده گرفتنِ عملکرد آنان، می‌کوشند تا موفقیت کارمندان شرکت را به نام خود ثبت کنند. بدیهی است که در این مواقع با از دست دادنِ اعضاء و کارمندان خبره خود رو به رو خواهندشد.

۱۱-برای جلسات وقت بگذارید

جلسات و هر گونه گردهمایی در شرکت با یک هدف اصلی و عمده برگزار می شود که آن هدف برطرف کردن اختلافات و مسائل مربوط به سازمان با گفت و گو، مشورت و… است. مدیران در این گام موظف اند حداکثر زمان خود را برای کارمندان حاضر در جلسات اختصاص دهند. چرا که هر کدام از اعضاء باید نظرات خود را به صورت کاملا آزادانه و مستقل بیان کنند.
مدیر موفق

۱۲- اعتماد کنید

متاسفانه گاها این موضوع مشاهده می‌ شود که بعضی از مدیران به کنترل و بررسی بیش از حد کارمندان خود می پردازند که قطعا این امر باعث به وجود آمدن احساس منفی در اعضاء می ‌شود. بنابراین جهت جلوگیری از این فرایند، لازم است که به عملکرد آنان اعتماد کرده و از کنترل بیش از حد نیز خودداری کنید.

۱۳- متواضع باشید

متاسفانه مغرور شدن بعضی از مدیران به مهارت های خود، موجب عدم برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با افراد می‌ شود. این مورد سبب بروز مشکلات زیادی همچون ایجاد احساسات منفی در کارمندان، عدم پیشرفت مدیران وغیره خواهد شد. به همین علت نباید فراموش شود که شما هم مثل کارمندان خود یک انسان هستید که همواره برای پیشرفت و موفقیت گروه، تلاش و کوشش می کند.

۱۴- به کارمندان خود استراحت دهید

در نهایت برای تبدیل شدن به یک فرد موفق، باید به این نکته توجه کنیم که افزایش ساعات و فشار کاری کارمندان، موجب افت انرژی آنان خواهد شد که طبیعتا این روند در کاهش کیفیت عملکرد آنان نیز بی تاثیر نخواهد بود. در این مواقع مدیران می ‌توانند به منظور افزایش بهره وری در وظایف آن ها و همچنین استراحت کارمندان از روش های مختلفی همچون تفریح، کاهش ساعت کاری، مرخصی دادن و… بهره ببرند.

مطالعه
چند مورد مهم از طرز تفکر هایی که منجرب به شکست می شوند

همان‌ طور که مشخص است این اقدامات به افزایش بهره وری کارمندان و همچنین انرژی مثبت در آنان منجر خواهد شد و تاثیرات آن به مرور زمان در فعالیت ها قابل مشاهده خواهد بود.

۱۵- یک مدیریت موفق پرانرژی است

بدیهی است که یک شرکت همواره با مسائل و چالش های گوناگونی دست و پنجه نرم می کند. همین امر موجب کاهش انرژی و انگیزه در میان کارمندان شرکت می شود. طبیعتا آن ها پس از گذشت مدت زمانی با اکراه و بدون انگیزه به فعالیت خود ادامه می ‌دهند. خوشبختانه این امر دیگر موجب نگرانی نخواهد شد چرا که مدیران با ایجاد حس انگیزه و انرژی مثبت در میان کارمندان خود، می توانند نحوه عملکرد آنان را افزایش دهند. ضمنا به مرور زمان جریان این انرژی به سمت مدیران هم روانه خواهد شد.

۱۶- شجاع باشید

یکی از ویژگی هایی که هر انسان در طی زندگی یا حتی در طول روز با آن رو به رو می شود ترس است. نکته ای که مدیران همواره باید به آن توجه کنند، کنترل احساس ترس خود بوده تا باعث بروز نگرانی و اغتشاش در میان اعضاء گروه نشوند. این نکته را به خاطر بسپارید که زندگی همواره مملو از مشکلات و شکست بوده و هست. قطعا یک شرکت یا سازمان نیز از این موضوع مستثنا نخواهد بود. اما با مدیریت مناسب و همچنین داشتن شجاعت، می توان موجب رفع این دسته از چالش ها در کمترین زمان ممکن شد.
مدیر موفق

نتیجه گیری

یک مدیر موفق کسی نیست که یک شبه به این موفقیت بزرگ رسیده‌باشد. ما در این مقاله سعی کردیم راهکارهایی برای تبدیل شدن به یک مدیریت موفق به شما ارائه دهیم. امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات جامع و کاملی در این باره به دست بیاورید.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، معامله پایا پای، تهاتر و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه


1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More Info here to that Topic: yeksoal.com/موفقیت/۱۶-ویژگی-که-یک-مدیر-موفق-باید-داشته-باشد/ […]