رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

امکان نصب اپ‌های اندرویدی در ویندوز ۱۱

ویندوز ۱۱ چند روز پیش با طراحی تازه و قابلیت‌های جدید معرفی شد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها، پشتیبانی از اپ‌های اندرویدی است.
اگرچه ردموندی‌ها این برنامه‌ها را از طریق مایکروسافت استور جدید و اپ استور آمازون در اختیار کاربران قرار می‌دهند، اما طبق گفته یکی از مهندسان مایکروسافت، می‌توان این اپ‌ها را خارج از این استورها هم نصب کرد.
 نصب اپ‌های اندرویدی در ویندوز ۱۱
در حالی که امکان اجرای فایل‌های APK اپ‌های اندرویدی در ویندوز ۱۱ خبر خوبی برای کاربران به حساب می‌آید، اما سوالات زیادی درباره نحوه اجرای این برنامه‌ها روی سیستم عامل جدید مایکروسافت وجود دارد. برای مثال نمی‌دانیم برای اجرا یا نصب چنین اپلیکیشن‌هایی، باید چه فرایندی را پشت سر بگذاریم.

مطالعه
بهترین تلویزیون ها برای پلی استیشن ۴ و ۵ و ایکس باکس

برای مثال سیستم عامل کروم او اس هم از قابلیت اجرای فایل‌های APK برنامه‌های اندرویدی پشتیبانی می‌کند، اما فرایند چنین کاری ساده نیست. در همین راستا رسانه‌ها از مایکروسافت خواستار توضیح بیشتری درباره امکان اجرای برنامه‌ها خارج از استور رسمی شده‌اند که ردموندی‌ها در این زمینه بیانیه زیر را منتشر کرده‌اند:

«مشتریان می‌توانند از طریق مایکروسافت استور اپ‌های اندرویدی را مشاهده کنند و آن‌ها را از طریق اپ استور آمازون دریافت کنند. ما در آینده اطلاعات بیشتری منتشر خواهیم کرد.»

ویندوز ۱۱,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
اگر مایکروسافت بجای اپ استور آمازون به سراغ گوگل پلی استور می‌رفت، کاربران کمتری خواهان نصب فایل‌های APK روی ویندوز ۱۱ بودند. در حالی که امکان نصب اپ‌های اندرویدی روی ویندوز ۱۱ و همچنین دسترسی به هر اپ استوری برای کاربران یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید، اپ استور آمازون کمبودهایی نسبت به فروشگاه گوگل دارد. برای مثال اگر کاربران بخواهند نسخه اندرویدی اسنپ‌چت یا اپل موزیک را اجرا کنند، قادر به دریافت آن‌ها از آمازون نخواهند بود.

مطالعه
امکان ارسال پست از نسخه دسکتاپ اینستاگرام فراهم می‌شود

اگرچه دانلود و اجرای فایل‎‌های APK چنین مشکلی را برطرف می‌کند، اما نگرانی‌هایی درباره امنیت سیستم عامل جدید ردموندی‌ها به وجود می‌آورد. آیا ویندوز ۱۱ می‌تواند این برنامه‌ها را برای بدافزارها و دیگر مشکلات امنیتی اسکن کند؟ آیا محلی امن برای دانلود این اپ‌ها ایجاد می‌شود؟

 

آنطور که از بیانیه مایکروسافت برداشت می‌شود، تا زمان انتشار نسخه رسمی ویندوز ۱۱ که پاییز خواهد بود، ردموندی‌ها به این سوالات پاسخ خواهند داد.

 

عصر ایران

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.